Jump to content
fiLiz

Kızım Yandı :(

Recommended Posts

Rabbim kimseye yasatmasin.o 1,5 saat omrum gitti.anneeee diye bendden medeet umdu ama ben o acisina çare olamadim.kafasi ve sol tarafi,sağ koluu..kolu çok fena.sukur gozu saglam.yuzunde iz kalmaz sanmiyoruz dendi..

ay deme ya filiz, içim cız etti benim bile buradan, inşallah çabucacık iyileşsin, artık tıp çok ilerledi, hiç iz kalmaksızın tedavi edebiliyorlar, en derin yanıklardan deriyi kultive edip püskürtme tabanca ile yeniden insana naklediyorlar filan, neler var, neler, inşallah hiçbirisine gerek kalmaksızın iyileşir bebeğin... Allah korusun, nazardan, kem gözden, güzel bebeğini... inşallah acımıyordur artık onun minicik canı, hiç kıyamam ki... 

Filizzzz cok cok gecmis olsun. Cok uzuldum. Su onumuzdeki gunleri de agrisiz acisiz atlatirsaniz , hicbiseyi kalmaz. Metabolizmalari cok hizli cocuklarin hemencecik iyilesir. Sende uzme kendini dikkat et. 

Kaç gündur duzgun uyayamıyorrdu.uyuyor simdi.yazayim 2 satir.kahvalti hazirliyordum.muhlama vardi.icerdeydi.saniyelik oldu.cekmeceden çatal aliyordum.mama dedi.kizim hayir bitmedi.nasil uzandi o tavaya.allahim korudu o su ve tereyagi kafasina ilk dokulunce sola dondu.tava kafasina dustu ama asil yanici kasari suyu sola donunce sag koluna dokulmus.kaptim hemen muslugun altina kafasini tuttum.hemen kiyafetleri cikardim.yapismasin diye.kolu ilk anda fark etmedim.bi katim derisi soyulmus.carsafa sardim balkkona cikardim.soguk biraz ama biraz sakinlestirdi.o titreme ve çığliklar aglamaya dondu.once carsafa sonra battaniye sarip ciplak halde en yakin hast.orada yanik unitesi yokmus.orada bolca kremlediler..yanigi kesmez ama acisini hafifletir diye.oradan hacetttepe..tedavi,pansuman,agri kesici.1,5 saat cok cani yandi sukur rahatladi..sacinin onunu kestiler hemen.yuzunu sakinmaliyiz hep kabuk atti.eli hep yuzunde.encok onda zorlaniyoruz.sagulsun sabahla yengeler hep geliyor.aksamda amcalar..cok yardimlari oldu.hem bana hem eve.el birligiyle herkes etrafinda pervane oyaliyor kizimi.

Filiz geçmiş olsun. :sad:  Allah şifa versin minik kızına. 

İz kalmayacağını düşünüyorum. onların derileri kendini daha çabuk yeniliyor malum. 

Amcamın kızında da 4 - 5 yaşında iken benzer bir şey yaşamıştık. Allah'a şükür iz kalmadı. Şimdi kendisi 16 yaşında... 

Aaayyyyyyyy çok kötü oldum içim çekildi okurken Allah korusun ne kadar korkmuş ne kadar üzülmüşsündür kimbilir. Çok çok geçmiş olsun ama çocuklar gerçekten çabuk iyileşiyor merak etme.  

Kolu kotuymus.pazartesi konseye girecegiz..ameliyat derlerse olacagiz..1,5-2 saat suruyormus.bunada sukur.rabbim dermansiz dert vermesin.bu arada herkese tesekkurler

Bize bilgi ver lütfen Filiz, inşallah her şey düzelir.

Teşekkür ederiz hepinize..zor bir hafta geçirdik.geceler zor geçiyor..buna da şükür diyorum..muhlamanın yağı ve suyu koluna değil de yüzüne dökülseydi allah korusun,daha feci olurdu durum..

son durumumuz şöyle..bugün konseye girdik..yanık 2.ci derece sanıyorduk ama 3.dereceye yakınmış(onların deyimiyle derin yara)1 hafta daha pansuman dediler.biraz kızarmalar başlamış..iyiye işaret..beyazlıklar olan deri kalkarsa ameliyat etmeyecekler..1 haftadır banyo olamadı yavrum.saçı yıkanıyor ve vücudu her gün siliniyor.yinede çocuğumun teni geriliyor farkındayım.çarşamba sargısını açıp,banyo yaptırıp ,üstüne gazlı bezi koyup,pansumana gideceğiz.banyoda ölü deri düşebilirmiş..

sürekli et,balık,kıyma,kemik suyu,yumurta diyorlar..ne kadar iyi beslenirse o kadar deri toplarmış.aklınızda bulunsun arkadaşlar.biliyorsunuz da zaten.yanık yaraların en büyük tedavisi(diğer yaralara nazaran daha fazla)beslenmeymiş.sabah yumurta ile başlıyoruz ve her öğün etli bir şeyler yiyor.

bu arada ne çok yanan bebe varmış :( her gün en az 5-6 yanık çocukla pansumana giriyoruz..yaş 8 ay-5 yaş arası genelde :( rabbim şifa bekleyenlere tez zamanda şifasını versin..amin..