Jump to content

Recommended Posts

Haftasonu bende kutahya daydim..tepede toki evleri var.oradaydim...:)

Ayni durum bende de var.ramazana sanirim olacak.bir arkadAsim bana nakliyeciden bahsetti.herseyi kolileyip,tasidiktan sonra da gardolaba varana kadar askilari asmislar.tabak canak koli acip yerlestirmisler..insallah onlara ulasirda tasinma isini onlarla hallederim.bana sadece kisisel camasirlar kaliyor..

aa filizcim burada ne bağlantın var? 

ya benim nakliyecilerle ilgili duyduğum çok kötü hikayeler aa kırıldı diyip bırakıyorlarmış sigortalı olmasına rağmen parasını vermiyorlarmış falan. bana da dediğiniz gibi nakliyeci varsa söylermisiniz? gerçi önemli olan kütahyada olması sanırım dimi :(((

buarada kımıl dün düşündüm biraz.. hala günde 2-3 kez emiyorlar onların hakkına girmiş olacağım gibi geldi.. bu uzun saatlerde normal insan bile susuz kalıyor çünkü..sanırım tutmayacağım. gibi :))

Eğer dinen düşünüyorsan ben bunu konuyu araştırdım, 2 sene süt vermesen bile yükümlü değilsin, hatta oruç tutmaya niyetlenip de sütün gitmesine sebep olursan bilakis çocukların hakkına giriyorsun vs. Ben geçen sene birkaç gün oruç tuttum sadece, bu sene de deneyip yapabildiğim kadar yapıcam, ama eğer çocukların bakımını etkiliyorsa tutmayacağım, bu hak bize dinen.

Kımıl bunu bilmem ne iyi oldu. Bem emzirmiyorum ama oruç tutarken çok zorlanıyorum. Kansızlık ve bilimum sorunlar. Bebeklerden önceki sene markette bayılmışlığım dahi var :( Şimdi çocuklarla nasıl olacak diye kara kara düşünüyordum. Ben de bir gözden geçireyim şu durumu.. 

Ya zaten senin durumun bayılma derecesinde ise 2 sene dolsa bile eminim senin durumuna bir kolaylık vardır. Mesela sağlıktan sebep kimisi ara vererek tutuyor, kimisi hiç tutmayıp kışın kısa saatlerde aralıklı tutuyor vs.

Ya dpk üç damla sütün gelse bile değer, anne sütü gibisi var mı, bak ben keşke daha çok uğraşsaydım diye vicdan yapıyorum hep.

Bu arada sana dün yeme ile ilgili akıl verdim ya, öğlen benimkiler değil yemek, yoğurt bile yemediler, muz püresi yediler sadece düşündbiliyor musun?! Akşam da binbir zorlukla erişte ve bu erişteli 3. günümüz oldu. Sabah düzgün kahvaltı etmediler ve öğlen yayla çorbası içtiler bugün de, bu çocuklar 15,5 aylık! Yemek meselesini hiç takma yani, ne yeddirirsen kardır, yemiyorlarsa da sebebi vardır.. Arada ceviz, avokado vs çakabildiğin kadar çak, her zaman bir sıfırdan büyüktür.

yeni başlıyoruz yani kımılcım ??

ben her sabah cevizi çekip yaptığım (aylardır aynı marmletı yediriyorum ) marmelatıniçine koyuyorum.. normal peynir yemedikleri için hazır labne alıyorum içine evde keçi peyniri veya ne varsa karıştırıp ezip a101 den alıdığım öğütülmüş çörek otundan katıyorum. bunları zorla yedirtiyor bakıcı.. ama pazar bende hiç yemediler.. avokodado da varsa yogurda koyuyorum aksam ve içine kayısı  yenidünya çilek herhangibirinden karıştırıp rondolayıp veriyorum..ben level atlayamadım ama.. dün menemen yaptık yemediler..buarada yayla çorbasını nasıl yapıyorsun?ev yapımı yogurt çok sulu olur hazır mı alıyorsun?

buarada kız memeyi yeni keşfediyor. sadece oğlana rekabet olsun diye koşup emmeye yatan ve 1 dk sonra kalkıp giden kız memeyi emiyor sonra çıkarıp parmaklayıp şaşkın şaşkın bakıyor sonra bida emiyor..neye benzetiyor acaba :))))

Cevizi kaç günde bir çekiyorsun? Marmelatı ne kadar zamanda bir yapıyorsun? Ben 1'er kilo üzüm ve hurmadan yapmıştım, daha yarısına gelmeden küflenip atmak zorunda kalmıştım..

Ben hazır yoğurt almıyorum canım, ama hiç problem yaşamadım, içine yumurta ve un da katıyoruz ya, o zaten kıvam veriyor biraz.. İçine istediğini kat, pirinç, yulaf ezmesi, ruşeym canın ne isterse.. Ruşeym ekşimsi bir tat veriyor, ben sevmiyorum ve katmıyorum. Bulgur da pek tutmadım, e yulaf ezmesi için de büyüdüler, pirinç katıyorum.

kımılcım marmelatı az az yapıyorum şu bim in tahin kavanozları varya onun kadar anca oluyor.gün kurusu, siyah üzüm, hurma ve şuaralar incirde atıyorum. kaynatıp çekip buzdolabına koyuyorum. cevizide migrostan falan alıyorum kabuklu orda inc3e kabuk ve içi iyi oluyor. bakıcı ara ara kırıyor. iç şeklinde bi kapla buzdolabına koyuyorum orda tutuyorum. hergün 3-4 parça ceviz içi taze taze rondodan çekip marmelatın içine koyuyorum.

bugün deneyecek bakıcı yayla çorbasını bakalım. benim oğlan ateşli hasta olmuştu ya ondan sonra huyları değişti. pütürlü bişey yemiyor ne versem çıkarıyor ya. kıza pilav tavuk falan veriyorum yiyor mesela o yemiyor..:(

Forumda aradım ama bulamadım. Yanlış yere yazıyorsam düzeltebilir misin lalecim?

Dün kızım banyoda kayıp düştü. Köprücük kemiği kırıldı. Evet yanlış yazmadım daha 1,5 yaşındaki bebenin köprücük kemiği kırıldı. Şu an sol kolu vücuduna sargılı şekilde kemiğin kaynamasını bekleyeceğiz, Kızım kendini doktor sanan bazı şahısların ilgisizliği yüzünden saatlerce acı çekti, hep ağladı. Sargıdan sonra rahatladı çocuğum, şimdi neşesi daha iyi. Alçı yok, sadece sargı ile iyileşmesini bekleyeceğiz. 

Benim size sorum şu olacak, kızıma vitamin ilacı aldırdım eşime. İlk kez kullanacağız. Bunun yanı sıra ne yedirmeliyim, ilikli kemik haşladı annem (çok şükür ki yanımda, olmasa delirebilirdim dün sanırım), başka ne yapmalı destekleyecek?

Benim sağ bileğim de sargıda, kaza yaptık ve bileğimde çatlak var. Ama kendi acımı unuttum. Kızım için ne yapayım sizce, kendimi çok çaresiz hissediyorum.

Bu arada sana da geçmiş olsun DD..

ay hiç kıyamam ki ben ona minicicik canıyla! gene de Allah korumuş başına gözüne bişey olmamış bebeğinin... 

benim de köprücük kemiğim ortaokul'da kırılmıştı, alçıya da alınamayan bir kırık olduğu için tatsız bir kırıktı, hoş hangi kırık tatlıdır ki zaten? 

giydirirken, yıkarken vs. tabii ki zaten çok dikkatli oluyorsunuzdur, başka da aklıma birşey gelmiyor? 

sadece düzgün kaynamasına dikkat edin, benimkisi tam yerine oturmadan kaynadı, hafif çıkıktır, estetik olarak beni rahatsız etmez ama, mesela sırtımdaki ağrı var ya, ona bağlarım, bir kayma var neticede kemiklerimde ve bir yaştan sonra arazları ortaya çıkmaya başlıyor gibi düşünürüm, belki de benim uydurmamdır, ne bileyim? 

ne yedireceğin konusuna gelince, gerçekten bilemedim ki? :) sen onu sormuştun ben başka herşeye değindim :) 

sana da çok çok geçmiş olsun, Allah korusun, çabucacık iyileşin inşallah anne kız :) 

Ah canım benim yaaa çok geçmiş olsun.Kayın validemin kolu kırıldığında bol bol süt yoğurt tüket demişti doktoru.Bir de paça çorbasının iyi geldiğini biliyorum.Yapışkan bir yapısı olduğu için kemiklere iyi geliyormuş.İkiniz de bol bol tüketin bence.Her ikinize de çok geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun kızına da sana da. Benim de köprücük kemiğim kırılmış bebekken, koltuktan düşmüşüm. Alçıya alınmıyor. O zamanın şartlarıyla ne yapıldı bilmiyorum sarmışlar galiba annem anlatmıştı ama hatırlamıyorum pek.

Benimki iyi kaynamış demek ki ZATB'ınki gibi bir deformasyon yok bende. Ne yedirilir bilmiyorum kemik suyuna çorba filan içiriyorlar diye duyuyorum kırıklar çabuk kaynasın diye ama ne kadar faydası olur bilemiyorum.

çok geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir.

pörpılım ya çok geçmiş olsun... senin de canın yanmıştır. 

ayrıca ne kazası yaptın? araba ? 

inşallah çabucak iyileşirsiniz.

batıl mıdır bilmiyorum bizde balık yedirilmez kırığı olana.  

ben de olsam kalsiyuma ağırlık verirdim süt yoğurt yeşillik neyde varsa...

(kv aradı mı geçmiş olsuna? - koyun can kasap (ben) et derdinde.)

Tesekkur ederim herkese. Iki hafta oldu sanirim zincirleme bir kaza yaptik. Bebekler yanimizda yoktu cok sukur ki. Aracimiz pert ama biz ucuz atlattik diye sevindik. Kazadan beri sag bilegimde bir agri vardi. Incindi sanirim dedim onemsemedim, oglumu kaldirirken yogun bir aci cektim. Bir kac gun de oyle agriya ragmen gecirdim. En son dayanamadim agriya hastaneye gittim meger catlak varmis. Alci da istemedim. Bileklikle idare ediyordum iste. Ama bebekleri kucagima alamadim hic. Esim de bana destek olmaya calisiyordu, bebeklerin tirnaklarini kesti ve banyoya ellerini yikamaya goturdu. Kizimin ellerini yikamis yere birakmis, oglumun ellerini yikarken kizim dusmus.. sabah hastaneye ilk gittigimizde kirik oldugunu anlamadilar, aksam kizimin aglamasina dayanamadik bir daha gittik bizim israrimizla bebeyi muayene ettiler ve kirik... doktor kirik dediginde ben kendi kemigim kirilmis gibi aci cektim sanirim. Kizimdan cok agladigim kesindir..

Neyseki sargidan sonra agrisi azaldi simdi uyutmaya calisiyorum. Simdi baska bir doktora daha goturecegim izinden donmesini bekliyorum. Umuyorum kaynamasinda sorun olmaz.

Arorettacim bebegin bakim ihtiyacindan dolayi bana da rapor verdiler. Evdeyim. Aradigini sonra gordum uyusunlar seni arayacagim.

Ddcim kv ne kazada ne bilegimi duyynca ne de kizim icin aramadi.. ne tuhaf dimi.. bana yoneltilmis bu nefreti neden cocuklarima da gosteriyor bilemiyorum. Kp aradi, esimin ablasi ve yengesi aradi sadece.

Ay görmemişim bunu lalecim.

İki haftadır raporluydum pek giremedim nete.

Salı günü sargı açıldı, kaynama tam olarak tamamlanmamış ama çocuğa daha fazla eziyet etmeyelim dedi doktor. 

Şimdi sol elini pek kullanmıyor, biz de çok zorlamıyoruz, biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Ben bileklik kullanmaya devam ediyorum, kızımdan dolayı bileğime pek bakamadım. Sanırım iki hafta kadar daha durması gerekiyor.

Bizde de böyle işte...

Bu ay sonu kızlarım 2 yaşına giriyor. İnanamıyorum :) Nasıl geçti zaman : : :D

Oturduğum sitenin kafesinde küçük bir kutlama yapmak istiyorum. Haftaya bir şeyler hazırlayıp buzluğa atıp dondurmayı düşünüyorum