Jump to content
Sign in to follow this  
parinas

Liva Ve Mina 1 Yaşlarına Girdiler...

Recommended Posts

Liva ve Mina 1 yaşlarına 1 Şubatta girdiler. Ancak koşuşturmacadan forumun tek ikiz babası olan ben ne yazık ki buraya mesaj yazamadım. Ama doğum günlerinin olduğu gün hep aklımdaydı ikizanneleri forumu.

Geçen sene bu zamanlar Livayı hastaneden çıkartmayı iple çekiyor, evde Mina ile ilgileniyorduk çoğunlukla. Yanılmıyorsam Liva da 19 şubatta çıkmıştı hastaneden. Şimdi nazar değmesin ikisi de çok iyiler. 10.5-11 aylıkken o küçücük boylarıyla evin içinde yürümeye başladılar. 

1 yaş aşıları için sağlık ocağına gittiğimizde "tutunarak adım atıyorlar değil mi annesi" diye eşime sorduğunda yine ikiz ebeveyni olmanın ne kadar zor olduğunu anladım. Hemşiremizin haberi yok ki koşmaya başladık. Anne, baba, bu, mama, del del, hav hav gibi kelimeleri ilişkili oldukları nesnelerle zamanında geldiğinde kurduklarına kimseyi belki de inandıramazdık 11.aylarında.

Şimdilerde "kulak nerede mina? burun nerede? göbek nerede?" sorularına çok hızlı bir şekilde elimizle gösterebiliyoruz. Ancak bir yerleri karıştırırken bu soruları sormayı bırakın, herhangi bir kelimemizin tek bir harfini bile duymamazlıktan geldiklerini de söyleyelim.

Tam 1 yılda gerçekten çok yorulduk. Ondan öncesinde zaten hamilelik süresinde eşimin hep yanında olarak süreci kolaylaştırmasına yardımcı oldum. O dönemde de bir o kadar yorulmuştuk. Ancak geri baktığımızda Allah' a çok şükürler olsun ki sağlıklı mutlu bir yıl geçirdik. Herkes için bu böyle olması dileklerimle.

ay ne şahane bir yaş bir yaş! :) 

çok çok kutlu olsun, hayat onlara hep güzellikler, mutluluklar getirsin inşallah! :) 

ben bebeklerim 1 yaşına girmeden haftalar öncesinde başlayıp, haftalar boyunca da ağlamıştım, bebeklerim büyüdüler diye! 

şimdi geri dönüp bakıyorum da, daha minicik bebeklermiş ya :) 

artık akıllandım galiba :) 8 yaşındaki çocuklarımın bile henüz küçük birer çocuk olduklarını düşünüp her anlarının tadını ayrı ayrı, doya doya çıkartmaya çalışıyorum :) 

evde iki küçük kız kimbilir ne cıvıl cıvıl, ne şenliklidir şimdi! :)