Jump to content
Banu_T

Bugün Ne Pişirsem 2016

Recommended Posts

Filiz bütün mutluluğunu yansitmissin yazarken,iliklerime kadar geçti.

Bizim kızlar ortak bir karara varamadiklari için biraz fırında palamut biraz tavada sardalya yapacağım.anlasamadilar hatta biri ağladı ben yumuşak istiyorum diye :)

sabah tost. yanında bize çay kızlara süt. gölet kenarı piknik sofrası.

öğlen dünden kalan fasulye kavurmasına yumurta kırdım kızlara.

aksam çinekop tava.

hafta içi için kıymalı ve peynirli börek yaptım. hamur mayaladım. sarelleli rulo çörek yaptım o pişiyor inşallah güzel olmuştur. beslenme için.

hamurun artanıyla da sarımsaklı kekikli pide yapıyorum. o da fırın sırasını bekliyor. balıgın yanına.

eline sağlık. Hamur yapmayalı aylar oldu. Okulda kermes var. Hem çarşamba hem perşembe için bir şeyler yapıp göndermem lazım. Zorunlu olarak hamura bulaşacağım yani bu hafta :)

geçen gün yulaf kepeği ve biraz buğday ruşeymi ile keten tohumlu, cevizli ekmek yaptım. Gayet güzel oldu. En kısa zamanda tekrar yapacağım.

Bizde de balık vardı bugün. Fırında palamut ızgara. Yanına fırında pişmiş baharatlı patates ve salata yaptım

Dünkü menüyü değiştirdim.Eve gidince mercimekli bulgur pilavı ve de karnabahar salatası yaptık.Ve dün eşime yarın yapmam gereken bir sepet dolusu ütü var Yarın akşam kahvaltı yapalım mı dedim.O da olur dedi.Sonra akşam yemeği yerken kapımız çaldı bir baktım karşı komşum yine bize hamsi getirmiş.Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş dedim eşimle gülüştük.Yani sözün kısası bugün akşam bizim evde balık pişecek :)

İspinozcum bu nutellali ekmek tarifine baktım netten burdan da paylasmistin sanırım onu da bulucam şimdi ama birşey sorucam,sicak sıcak mı yenmeli ve püf noktaları neler?

ıspanak

peynirli börek

okurken ikisini birbirine karıştırdım, canım ıspanaklı börek istedi :) 

rahmetli anneciğimin açtığı gibi, çıtır çıtır ıspanaklı kol böreği :) 

ehem, güveçte etli sebze türlüsü :) 

yanına da akşama mis gibi organik bulgurdan pilav yaparım inşallah, koca da salata yaparsa, al sana harika bir akşam yemeği olur, hamdolsun :) 

İspinozcum bu nutellali ekmek tarifine baktım netten burdan da paylasmistin sanırım onu da bulucam şimdi ama birşey sorucam,sicak sıcak mı yenmeli ve püf noktaları neler?

her iki turlu de gideri var ama bence sicakken daha guzel mico. puf noktasi yok ya. o kadar bilgili degilim. bu sanirim ikinci yapisim. ilkinde cicek gibi yapmistim bu sefer hamuru yuvarlak acip nutellayi surdum. ardindan rulo yapip iki parmak kalinliginda dilim dilim kestim ve dikey sekilde tepsiye dizdim. on on bes dakika tepsi mayasini aldiktan sonra firinlamak daha iyi olur.

İspinozcum bugün yaptım hem de senin verdiğin ölçülerle . mükemmel oldu gerçekten .sıcak olayını sormamin nedeni okula yaparsam diye götürmek ve iki tane yapmak vs...

Kuzularda bayıldı tesekkurederim.

Yanan bebeğin dikişleri alınıyor bugun..sonrasinda da buyukbaba,babaanne onlari alip evlerine goturuyor..alistim kalabaliga,aileme..moralim bozuldu..oglen gidiyorlar..cikmadan dunden kalanlar yenir..aksama eltimlerdeyiz hepimiz..arabaşı yapiyormus..hamurunu da..ben corbasini icer,diger yemekleri yerim..sanirim orijinal yozgatli olan esim ve sulalesi corba ve hamuru yutar sadece...

Annemler gidiyor..iştah mı var :(