Jump to content

Recommended Posts

hem de bir sürüsü var! :) 

öte yandan, doktorların her dediklerine inanacak olsak, kimbilir neler gelmişti başımıza! :) 

mesela ben, doktorlarımdan birtanesi (görmemişin çocukları olacakmış, 3 doktor gezermiş) kızımın plasentasının çok aşağıda olduğunu, bunun çok tehlikeli bir durum olduğunu söylemişti! şükür ki 36+0'a kadar sağlıcakla taşıdım onları karnımda :) 

doğurduğum gün bile havuza gittim ve alışverişe gittim :) ha, o gün doğuracağımı bilmiyordum, o ayrı mesele tabii :) 

fakat, diyeceğim o ki, belki de otursaydım bir köşede azıcık daha fazla bile taşıyabilirdim karnımda :) 

babam çok heyecanlanıyordu ben sokaklarda gezindikçe, "kızım, otur artık, sokak köşelerinde doğuracaksın!" diye diye :) 

"böyle gidersen" derken, neyden bahsediyor doktorun? 

eğer bebeklerin normal gelişiyorsa 32 şahane bi hafta bence... Ayrıca ben de ZATBye katılıyorum. Zira 2 adet Ürolog raporumuz olmasına rağmen IVF ikizlerimizden sonra 3. çocuğumuz kızımıza tamamen doğal yollarla kavuştuk! Kendine dikkat et, mümkün olduğunca dinlen, kalan hiçbişeye de aldırma... O çocuklar sen kaç hafftaya inanırsan o kadar kalırlar karnında!  :)

bence de pozitif düşün, ama temkini elden bırakma. madem böyle bir ihtimal var bol bol dinlen. su alımına dikkat et, ve nezle-grip insanlardan uzak dur. 

doktorların her dediği şükür gelmiyor başımıza :)

Gecmis olsun saglikla zamaminda kucagina al bebeklerini insallah.:) Kafani rahatla iyi dusun bol bol dinlenlen kendine dikkat et. 32 haftalik ve daha kucukleri bile saglikli olabiliyor. Fakat biraz daha iceride kalirlarsa daha rahat edersin

Serviks kısaldıysa dinlenmek şart. Mümkün olduğu kadar iş yapmayın dinlenin. 32 hafta bile iyi gelişimleri açısından sorun olacağını sanmıyorum. Burada pek çok arkadaşımız var o haftalarda sağlıklı bebekler dünyaya getiren.

Serklaj düşünmedi mi acaba doktorunuz? O konuyu çok iyi bilmiyorum ama erken doğum riski ile serklaj olup gayet iyi haftalarda doğum yapanlar da var.

Hayırlısı ile sağlıkla gelsin bebekleriniz.

Arkadaslsrimin butun dediklerine katiliyorum. 32 iyi bir hft gayet. Drlarin her dedigine inanma. 37yi gircem diye inan hep. Benim 34te rahmim yirtildi, oglan basiyla cikmsya calisiyordu, drun biri beni yatirip ciger gelistirici igne yapmak istedi dogurabilirsin diye (iyi bilinen bir dr) ben hayir dedim eve geldim. Full yattim, wcye bile kucuk adimlarla gittim. Avmye gittim ihtiyaclar icin ve avmden tekerlekli sandalye aldik icinde oyle gezdirdi esim ki 3 tane magazaya girdim sadece. Tekrar soyluyorum full yattim, 37yi gordum, cocuklar kuveze bile girmedi.

Allah sana da vakitli kucagina almayi nasip etsin, drlar tehliken yok kalk dese bile sen inatla yatmaya devam et şimdiden. Bunu sayisiz gecemi bu konuyu arastrimis bir kisi olarak soyluyorum.