Jump to content
hero

Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı!

Recommended Posts

Sevgili Anneler,

Sizlere ufak bir hatirlatma yapmak istedim. Ekim ayi meme kanseri farkindalik ayi!

Lutfen oncelikle kendi kendine muayenenin erken teshis icin ne kadar onemli oldugunu unutmayalim! Ozellikle 40 yas ve uzeri olanlar yillik Mamografi cektirmeyi ihmal etmeyip ,ailemizdeki bayanlara ve arkadaslarimiza hatirlatalim. Kendimizi cocuklarimizin okulundan,sporundan,yemeginden onemsiz gormeyip , oksijen maskesini once kendimize takalim :)

Bu arada yas nedeniyle ilk mamografimi cektirmis bulunuyorum :)

Sevgiler

http://www.breastcancer.org/symptoms/testing/types/self_exam/bse_steps

Ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olduğunun farkında değilim ama günlerdir AVON'dan aldığım meme kanseri ile mücadele bilekliği kolumda... :P:

e bu ay boyunca takayım ben bunu.  :wink:  bir kişi fark edip sorsa ben de ona bahsetsem o da gidip başkasına anlatsa kendine lazımsa uygulasa...

ooo! ağı kurdum bile :P

al sana network  :D

arkadaşlaaaaaar hellooooo

ben bugün ilk mamografi testim için randevumu aldım.

ayrıca kapsamlı kontrollerin olduğu bir smear testi de yaptıracağım

halk sağlığına bağlı kanser erken teşhis, tarama ve eğitim merkezlerinden birinden ve ücretsiz olarak. 

40 yaşını dolduran genç arkadaşlarım. haydi bakalım. hareketlenelim tempo...

iyi yapmışsın ispinozcum, tarama yaptırmak lazım. Çocuklardan birinin sınıf arkadaşının annesi meme ca atlattı. Şimdi iyiymiş ama olduğu ameliyatları, çektiği ağrıları anlattıkça hem üzüldüm hem gözüm korktu. Ben de bir gitsem iyi olacak.