Jump to content
Banu_T

Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Recommended Posts

teşekkür ederim Yeliz.

İspinozcum, Yelizcim ne desem bilmem ki iyi gibi ama hava çok sıcak dışarı assam yarım saatte kuruyacak çamaşır sırf makine nasıl çalışıyor öğreneyim diye 3.5 saatte kurudu :(

birkaç kurutma programı var. Yıkama bittikten sonra otomatik gelen programla devam etsem 4 saat sürecekti kurutma, çok fazla geldi 60 dakikalığı seçtim sonuç ıslak. Makineden çıkarıp tele astım yine.

ikinci çamaşır yıkatma ve kurutma toplam 5 saat sürdü sonuç iyi

bugünkü kurutma 2.5 saat sürdü, çamaşırların bazısı nemli bazısı kuru, birkaçı çok ama çok kırışık birkaçı iyi durumdaydı.

yani henüz tanışma aşamasındayız, bulacağım inşallah memnun kalacağım bir program

hoş bu havalarda gerek de yok kışın kullanacağım daha çok

kurutma makinesi kullanan arkadaşlar sizin kaç saat sürüyor tamamen kuruması, yani dolap kuruluğu?

hayırlı olsun Banucum.

biliyorsun kurutmayı ben çiş meselesine aldım.

çiş işi azalmasa da yönetmini öğrendik. gece 1 de işetmek gibi.

bir de kreşte öğle uykusu kalkınca (en çok orada gerekiyordu, akşamdan sabaha kreş çarşafı ve yorganı kurutmak.) 

bu nedenle bu kış yarı yarıya az kullandım kurutmayı ( sadece nevresim havlu çarşaf alez yorgan ve battaniye için)

çünkü gündelik kıyafetleri yıpratıyor ve küçültüyor. arçelik benim makina.

tam bir saatte kurutuyor. bir saati geçtiğini çok görmedim.

hayırlı olsun.

teşekkür ederim DDcim. 1 saat çok iyiymiş. Benim makinede 1 saatte sırılsıklam çıktı ama makine doluydu siyahlar, kotlar filan vardı belki o yüzden.

çiş meselesi bizim devam ediyor maalesef, bazen 1 kere bazen 3 kere aynı gece içinde :( öyle belirli saatte işeteyimle başa çıkamadım ben ya işettiğim halde yine yapıyordu ya da kalktığım zaman zaten işemiş oluyordu. drynite a devam ediyorum.

geçen hafta efenin göz kırpıştırması ile ilgili kreşte psikologla görüştük. Zeynep'in gece işemesini sordum mükemmeliyetçi kişiliğinden kaynaklandığını söyledi. Farklı bir yöntem önerdi onu deniyoruz birkaç gündür sanki ilerleme var gibi. İnşallah bu yaz kurtuluruz.

Benim balkonlarım kapalı değil DD. Çiş olmasa bile kışın ev içinde çamaşır kurutmak büyük sorun. Kışın sık kullanırım herhalde.

çişini kaçırınca kendisi uyanıyor mu Banu?

Bizimkilerin uykular ağır, bir tanesi bebekken bile gece yapmazdı, diğerinin bazı geceler geliyor. Uyku sersemi hissi çok iyi anlayamayıp inleme sesi çıkarıyor, canım yanıyor diyor, aslında olay çiş gelmesi. ayda bir ilan oluyor, Babası gece yatmadan götürüyor bazen uykuda yapıyor, ama o seyahatteyken ben götüremiyorum, kucağımda tutamadığım için. 

bazen uyanıyordu ıslak olmaktan rahatsız oluyordu sanırım, bazen de hiç uyanmıyordu sabah farkediyorduk. şimdi drynitesız yatırmıyorum dolayısıyla hiç uyanmıyor. Bez giydirmeyeyim mi ona mı güveniyor dedim hayır dedi psikolog giydirmeye devam et doğru yapıyorsun dedi. Her gece çişli çarşaf yıkamak benim psikolojimi bozuyor Marge.

Ben yeni çamaşır mak almadan önce çok uzun sürede kurutuyordu ıslak çıktığı için şimdi yeni makinadan çıkan çamaşırları bir saat bie sürmüyor bazan

bu arada çoğu şeyi atıyorum ben dolap kuruluğunda bazen kot belleri ıslak çıkıyor ekstra kuruluk var onda tam çıkıyor ve ütü bile yapmıyorum benimkide arçelik

güle güle kullan baunucuğum benimde yeni çamaşır mak tanışmam epey sürdü

teşekkür ederim öznurcuğum. kendimce bir tespit yaptım ayrı makinede kurutma daha kısa sürüyor, benimki gibi yıkama ile birlikte olanlarda daha uzun sürüyor. Su ile kurutuyor ya, sanırım suyun ısınması, kurutma işlemi sırasında dışarı tahliye etmesi filan zaman alıyor süreci uzatıyor.

öznur en kısa programın adı yıka+kurut 45 dakika sürüyor ama çamaşır miktarı çok az olmalı ve hafif nemli çıkıyor tamamen kuru değil. Onun dışındaki programların en kısası yıkama ve kurutma birlikte 5 saat sürdü. Daha uzun program seçsem 7-8 saati bulurdu.

Memnun muyum? Filiz kısa ve kesin bir cevabım yok maalesef. Havalar iyi gittiği için kurutma yapmıyorum. Yıkama bakımından iyi diyebilirim. Bu güne kadar hep Bosch kullandığım için değişik geldi bu. Maddi açıdan biraz sıkıntılı dönemde olmasaydım yine alman markasindan şaşmazdim herhalde.

Alışırım herhalde zamanla ispinozcum. Havalar iyi giderken dedim ama 3 gündür yağmur var çok da soğudu kış gitmemekte kararlı :(

Apartmana mantolama yapılıyor her yerimiz iskele, inşaat. Hava açsa bile balkona çamaşır asmak imkansız inşaat bitene kadar.

İçeride kurutuyorum 3 gündür. Herkes yatınca salona asıyorum ertesi akşam işten gelince topluyorum. Kurutmayı kullanmayacaktın niye aldın diyeceksiniz kışa saklıyorum hakkımı :)