Jump to content
Banu_T

Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Recommended Posts

Bir süredir tekleyerek çalışan çamaşır makinemiz dün akşam itibariyle iflas etti. 13-14 yıllık makine. Bir kere motoru değişmişti iki yıl kadar önce dünyanın parasını vermiştim, bir daha tamir ettirmekle uğraşmayacağım.

Kurutma makinesi alacaktım ayrıca, banyoda ikisini koyacak yer yok (üst üste de olsa yok). Koridorda bir yer var oraya koyar dolap yaptırırım içinde kalır diyordum ama arkadaşımda çalışırken gördüm epey sesliymiş dolap içinde bile olsa kafam kaldırmaz onun sesini.

çamaşır makinesi de bozulduğu için şu anda iki ayrı makine alacak bütçem yok ben de ikisi birarada olanlardan almaya karar verdim. Pek tavsiye edilmiyormuş eskiden ama yeni teknoloji ile üretilenler eskileri gibi değilmiş, kullanıcı yorumlarını okudum memnun olan çok var.

combo makinelerden en uygun fiyatlısı Ariston marka, şu modeli beğendim bu akşam alacağım

http://www.bimeks.com.tr/urun/124690/hotpoint--ariston-aqd1070f-1071f-49tk-10-kg-yikama-7-kg-kurutma-makine.aspx#comments

Ariston marka herhangi bir beyaz eşya kullanıyor musunuz? Bu markadan memnun musunuz? Ben hiç kullanmadım annem ve kv çamaşır makinesini kullandı memnunlardı ama her makinenin bir ömrü var bozuldu haliyle, başka marka aldılar sonra. Arkadaşım 12-13 yıldır kullanıyormuş çok memnunum, bir kere bile arızalanmadı dedi.

Beyaz eşya biraz da şans işi ama Ariston kullandıysanız fikirlerinize ihtiyacım var acilen.

arkadaşımınki de arçelik filiz, en düşük modelin bir üstü. Epey sesli çalışıyordu, çamaşır makinesi kadar sesli. Kurutma deyince ben daha az sesli olacağını hayal etmiştim nedense belki hepsi aynıdır. Banyoda olduğu için evin içinde çok duyulmuyor ama dışarda bir yerde olsa rahatsız eder bence ses. Seninki de banyodaysa o yüzden rahatsız olmamışsındır.

aldım ispinozcum dün öğleden sonra, yazdım yukarıda.

bugün getirecekler. servis ne zaman gelir bilmiyorum. Bir taksınlar bakalım heyecanla bekliyorum, kullanmak için sabırsızlanıyorum :)

çünkü çişli çarşaflar var yıkanacak :(

Banucum hayırlı olsun, sesini bırak, zaten çok sıcak oluyor kurutma makinesi çalıştığında. Dolap içinde olmazdı gibi geldi bana. 

Biz 6 yıldır kullanıyoruz kurutma makinesi, unuttum ama çok paraydı, yine de değermiş diye düşünüyorum. Okul formalarını ne kadar yedeklersen yedekle hızlı kuruması gereken zaman oluyor muhakkak. Bizimki içindeki kuruyunca duranlardan, yani ben bazen sadece 1 pantolon kurutuyorum

evet marge ortamı ısıttığını yazmışlar hep yorumlarda. Böylesi iyi oldu, umarım kullanınca memnun kalırım. makine bugün geldi. servisi aradım yarın geleceklermiş bağlamak için. çişli çamaşırlar biraz daha bekleyip kokacak yani :)

Annem kullanıyo hem çamaşır hem de bulaşık makinesi olarak evet gerçekten çok güzel ve kaliteli ama benden solemesi ne kadar +++ da olsa fazla elektrik gidiyo öle eco tech falan demişler ama sen yine kaç kw yakıyo bi bak derim annem faturadan şikayetçi

ikisi bir arada değil sadece yıkıyor ama o deterjanı sadece bir kere koyup bıtene kadar 22 yıkama yapma kısmı bıle guzel kı senınkı daha sahane yıkacak ve sen hıc dokunmadan kurutacak bazen alttakı makıneden uste kurutmaya atmak bıle zor geliyor ya ınsana :p

Nihalcim 22 yikamayi anlayamadım ay benim kafam mi durdu ne :) aldığım makinede bu özellik mi var hic farkında değilim iyi mi :) bir jere deterjan koyuyoruz 22 yikama yapiyor oyle mi? Bir inceleyim servis gelince onlara da sorayım

Seninkinde yok canim benim varsada okumadim :) ben kendi sevgili İdos lu makineme methiye yaziyorum deterjan kutusu var doldurunca konsantre deterjanla o kadar yikiyor.her seferinde deterjanla bogusmamayida seviyorum.seninkini bosaltmadan kurutuyor olmasini sevdim diyorum tam benlik tembel isiymis

Tamam şimdi anladım :) makineyi kurdular. Şu an boş çalıştırıyorum öyle yazıyor kılavuzda. Bu bitince ilk çamaşırı yikayacagim. Bir gün çamaşır yıkamak için çok heyecanlanacaksin deseler inanmazdim :)