Jump to content
Banu_T

Porselen Yumurta Sahanı Ocak Üstündeyken Patladı

Recommended Posts

Bu sabah yumurta pişirirken yumurta sahanı ocağın üzerindeyken büyük bir gümbürtüyle patladı. Onlarca parça mutfağın her köşesine dağıldı. Çok şükür hiçbirimize bir şey olmadı. Çocuklar mutfakta olsaydı allah korusun onların tam boy hizasına denk geldiği için parçalardan biri isabet edebilirdi, gözlerine bile gelebilirdi allah korudu. İyi ki o anda yanımızda değillerdi.

iyi bir markanın ateşe dayanıklı olduğu iddia edilen ürünüydü. Demek ki iddia ettikleri gibi değilmiş. Firmaya şikayet maili yazdım. İnternette arattım birkaç kişinin daha başına gelmiş. Gerekirse kaldırsınlar ürünlerini piyasadan.

teşekkür ederim Nihalciğim. Kulllanıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız böyle bir tehlike olduğunu bilin istedim. Biz yine ucuz atlattık, eli kesilip dikiş atılan bile vardı okuduğum şikayetler arasında.

benimki de patlamisti. ama durduk yerde degil ben bir hata yapmistim epey oldugu icin tam hatirlamiyorum ama soguk konserve domatesi sicak sahana dokmustum galiba. cok sevmeme ragmen, bir daha almadim. uclu celik sahanlarim her isi goruyor. gecmis olsun banucum.

Mutfak kazalarından oldum olası zaten korkuyorum  mutfak dolabının en ustunde duran borcamlar hala nedenini çözemediği şekilde tezgaha yere düşüp arkadasımın kızının gozune cam kırıkları dolduğundan beri daha bir gerilirimde.retinasına falan gelmedi mınıcıkte bebektı o zaman kırıkları temızleyıp kenarınada dıkıs atılmıstı.borcamları en altlara koyuyorum uzerımden atamıyorum korkusunu..seninkinide okuyunca resmen gözlerimi kapattıyorum..gerçekten verilmiş sadakanız varmış..

sağolun arkadaşlar. ispinozcum soğuk bir şey de koymadık öyle olsa neyse diyeceğim. Sucuklu yumurta yapacaktı eşim sucukları pişirdi yumurtaları henüz kırmamıştı bir de yumurta temizleyecektim etraftan ıyyyy :( ben de çocuklara süt ısıtmıştım bardaklara dolduruyordum korkudan sütü döktüm yerlere.

Nihalciğim allah korumuş minik yavruyu. Bir arkadaşımın eşi de soda şişesi düşürmüştü, kırılmış, basınçla olunca yakın bir mesafeden gözüne geldi cam parçası birkaç kez ameliyat olmak zorunda kaldı. Cam şişelerden, her türlü cam eşyadan korkar oldum o günden beri. Kardeşimin de mutfak dolabının camı kırılıp düşmüştü eline dikiş atıldı, oğlu çok küçüktü emekliyordu henüz tam o sırada yanına gelmiş olsa allah korusun :( Allah koruyor yavrularımızı. Mutfak yaptırırken annemin karşı çıkmasına rağmen yine de yaptırdım ben de cam dolap. Allaha emanet artık.

Dün bir de elektrik kesildi. Genel bir kesinti sandık önce, apartmanda herkeste var bizde yok, elektrikçi çağırdık apartman girişindeki ana sigortamız yanmış. Hayda dedim geldi mi üst üste gelir. Neyse ki uğursuz pazar bu kadar hasarla bitti gitti :(

offf çok korkunç Banu :( Allah korumuş hepinizi.

Dün ben de bir oraya bir buraya koştururken yanık kokusu fark ettim, bir baktım ütü masasının üzerinde eşimin bilgisayarı ütünün yanında. Ütüyü açık bıraktın bilgisayarın kablosu yanıyor diye ona bağırdım! Halbuki ütü fişe takılı değil, sonra mutfakta her nasıl olduysa tek kullanımlık karbonatlar oluyor ya kağıt içinde. O tencerenin altına yapışmış ve ben yemeği ocağa koyunca tutuşmuş! Allahtan bizim ocak bir anormallik sezerse kendinden kapanıyor, ama ödüm patladı :(

Marka Porland Yelizcim. Diğer ürünleri kalitelidir bildiğim kadarıyla ama sahanlarda problem var demek ki.

Normal tava alacaksan sıkıntı olmaz. Firma sorunun detaylarını görüşmek için iletişim bilgilerimi istemiş, telefonumu verdim.

Normalde hiç uğraşmam böyle işlerle ama çocuklar yardım edeceğiz ya da bakacağız diye çok gelirler mutfağa o anda salonda olmaları büyük şans oldu.

Banucum kalite güvenirlilik için büyük firmelar kusurları göz önünde bulunduruyorlar. Bu iyi bir şey, iyi ki duyurdun, bence çok ciddi sorun. Bizim de bir kez balık köfteler var ya hani eskimo evi marka adı, onun içinden karton çıkmıştı. Müşteri temsilcilerini gönderdiler.