Jump to content
parinas

Mina Ve Liva Bugün Ansızın Geldiler

Recommended Posts

Merhaba. Eşim bu foruma yazdığını bildiğim için onun adına ben yazıyorum. Dualarınızı eksik etmeyin diye. Kendisi iyi olduğunda inşallah buradan devam eder.

Bugün ansızın geldiler nihayet. Eşim de iyi, iki kküçük tek yumurta yavrularımız da çok şükür.

Onları yani üçünü de bana bağışladığı için Allah a binlerce kez şükürler olsun. Çok sıkıntılı dönemlerden geçip bugünlere kadar bizleri getirdi yaradan. 19 haftada ttts tanısıyla 2 haftalık ömür bicilen Liva bugün 37+3 de 1380 gr doğdu. Sadece kilosu az. Solunumu iyi makineye bağlı değil miş...Ama yine de tedbir amaçlı küvözde. Kardeşi Livadan daha iyi olarak 1990 gr doğan Mina ise onu yalnız bırakmıyor, o da küvözde hemen yanında bu gece. Yarın ne olur bilemeyiz. Sizlerden dua istiyoruz. Eşim de iyi. Detaylı bilgileri kendisi iyi olduğunda eminim yazacaktır. Hoşçakalın.

Çok çok sevindim, dualarımız bebeklerinizle... Size tek tavsiyem bebeklerinin kuvözde olduğu bu günlerde eşinize bol bol sevgi ve ilgi göstermeniz. Onun vücudunda hem hormonal hem psikolojik ne fırtınalar kopuyordur şimdi. Bir de sık sık süt sağılsın ki sütü artsın kızlarınız kucağınıza gelene dek.

Bizi haberdar ettiğiniz için çok teşekkürler, yine yazın olur mu?

İlk haftalarda hep 2 ileri 1 geri gidiyorsunuz gibi gelecek... Prematuresinden normaline hepimiz yaşadık bunu! Sanırım bu zamanlarda iyi doktor, iyi hastane ekibi ile beraber moralinizi yüksek tutmak tek tavsiyemiz olacaktır.

Buraya yazıp bizi haberdar ettiğinize göre siz gerçekten harika bir eş ve de harika bir babasınız... Dualarımız hep 4ünüzle... 

Eşim dün taburcu oldu, çok şükür iyi. Bebeklerimiz ise doktorun söylediğine göre biraz sararmış :) Ama iyiler. Dün gece saat 2 de ve bugün 12 de anne sütünü hastaneye götürdüm. Sağolsunlar, hemşireler çok iyiler. Gözümüz gibi bakıyoruz diyorlar. Şüphemiz de yok. Doktorumuz annenin gelip bugün emzirme denemesine başlayabileceğini söyledi. Eşim çok heycanlı, ilk defa kucağına alacak. O anı ben de çok merak ediyorum.

Tüm iyi dilekleriniz için eşim adına teşekkür ediyorum.

Az önce geldik, 1420 gr olan Livayı emerken bir görseniz. Bırakmak istemiyor. Ancak doktor 5 dk. dan fazla yormayın demiş. Yine de biraz torpil geçildi 10 dk emdi annesini. Sonrasında küvöze tekrar konur konmaz bir ağlaması var, beni burda tutmayın der gibi... Mina zaten 2000 gr olduğu için 15 dk. emdi ve huzurlu bir şekilde uyudu.

Ancak eşim burayı ne zaman akıl edip okur ve bana kızar bilmiyorum. Yine de bunu paylaşmak istiyorum. Bulunduğu durumun psikolojisi ile belki, "hemşire bana neden başkasının çocuğumu verir gibi veriyor.." tarzında düşüncelere kapıldı. Kendi kendine bazen "çok sevmişler kötü niyetli değil, dışarıdan gelecek virüs vb. şeylere karşı karşı önlem alıyorlar ondan böyle.." gibisine cümleler kuruyor. Yani içinde bazen fırtınalar kopuyor anlayacağınız. Inşallah kısa zamanda evdeki karyolalarını doldururlar.

Mina bugün 2200 gr ile taburcu oldu. Geldiğinden beri yatağında huzurla yatıyor. İkisi de iştahla emiyorlar annelerini ve sonra huzur içinde yatıyorlar. Nazar değmesin.

Ancak ilk geldiğinde kaşları çatıktı. Sanırım kardeşinden kısa süredd olsa ayrılmanın verdiği yüz ifadesi idi. Liva ise 1590 gr oldu bugün. O da bugün gözlerimin içine öyle baktı ki... :( Bırakmayın beni der gibi.

Ama ona her 6 saatte bir anne sütü getiriyorum. Gece gündüz hiç farketmiyor. Ne zamana denk gelirse. Haftaya doktor O nu da çıkarttırız dedi. Dualarınızı bekliyoruz.

Buraya yazdıklarım sizi üzmesin. Livaya sadece dua edin. Çünkü şuan Onun çok duaya ihtiyacı var.

Doğumunun 10.günü ve kan şekeri çok yüksek olmadığını söyledi doktor. Halbuki Minayı taburcu ettiğimiz gün iyi, 1 hafta sonra Livayı da çıkarırız demişti. Ertesi gün hastaneden aradılar ve doktor İzmirde bir araştırma hastanesine sevk edeceğini söylediler. Doktor doğumdan beri zaten serumla gereken değeri yakalayabildiğini söyledi. Düşük doğum ağırlıklı bebeklerde bu olabilir, ama 1 haftada düzelmesi gerekir dedi doktorumuz. Livada düzelmediği için başka durumların araştırılması gerekebilir dedi.

Ancak şunu da ekledi, bebekte bu durumu gösteren hiçbir belirti çok şükür yok. Ancsk annesine ihitmalleri söylediğinde anne gözyaşlarına boğuldu oracıkta. Ben de bu mesajı yazarken tabi :(

Sevk işlemi yoğun kar yağışı nedeniyle yapılmadı. Zaten biz de istemiyorduk o küçük bedenin araştırma hastanelerinde gezinmesini...

Ancak çok ilginçtir, bugün sabah yine sevindirici haber verdi. Dün gece ve bugün bu saate kadar düzelmiş değerler. Pazartesiye kadar bekleme kararı aldık. Herkes çok dua etsin, etsin ki Liva da kardeşine kavuşsun. Şuan ki durum inşallah devam eder.

Ayrıca şunu da söylemeyi unuttum. Aslında son 3 gün kan şekeri iyiye gidiyordu. Mina 'nın taburcu olduğu gece ve ertesi gün şeker tekrar düşmüş. Bu anne karnındaki ikizlerin ilk ayrılıkları idi. Eğer hissediyorlarsa buna sebep olarak bu gösterilebilir mi? Çünkü Liva babasına öyle bir bakıyordu ki kardeşi taburcu olurken... Gitmeyin der gibiydi... :((