Jump to content
fiLiz

Mu-Ak-Iş Kardeşlerin Okul Günlüğü

Recommended Posts

herkese merhaba..

uzun zaman oldu sanırım bir başlık açmayalı..belki bizleri hatırlayanlar vardır..mu.ak. kardeşler artık okullu oldular..ismimizin çıktığı okula değil,başka bir okula naklimizi istedik..oraya da başladık.inşallah da bir sorun çıkmaz.çünkü 3 yıldır o okula odaklanmış durumdaydım..çalışan bir anne olarak,eve bir yardımcı mı ,yoksa etüd mü  çok düşündük..ve sonunda etüde karar verdik..kreş+anaokulu+etid şeklinde ki büyüdüğümüz okulumuzu bırakıp,yeni etüdümüze başladık..çok üzülerek ayrıldık o ayrı..ama burasının bir avantajı sadece etüd olması 1.ci sınıf/5.sınıf öğrencilerinin bulunması..okulumuza da 500 mt kadar yakın.ödev kısmı bizi hep düşündürdü..çocuklara zaman ayırabilir miyiz.,kaliteli zaman ayırabilir miyiz vs vs vs..yeni iş yeri açtığımızdan dolayı,21:30/22:00 kadar zamanım neredeyse ofisde geçiyor.çocuklara da şirket de bir oda yaptık ama içim hiç rahat olmuyordu..iş yerinde onları o kadar saat tutmak onlara haksızlık da olacakdı ayrıca..velhasıl etüdümüze karar verdik..belki karar vermek de zorlananlara yardımcı oluruz diye anlatayım günümüzü sizlere...

sabah etüde çocuklar bırakılıcak.kahvaltılarını yapacaklar(hoş evimizde illaki kahvaltı olur.kıyamet koparılır yoksa evin erkekleri tarafından)servis okula bırakacak çocukları.tam gün eğitim olduğu için,öğlen okuldan alınan muak kardeşler,yemeklerini ydikten sonra yine servisle okullarına bırakılıcak..14:50 de okuldan alınan kıymetlilerim,etüde gidecekler.önce yemek sonra da öğretmenlerinin eşliğinde ödevlerini yapacaklar.akşam her zaman ki saatte babamız alacak onları.bize yapılan ödevleri kontrol ve okul hikayelerini dinlemek kalıyor..

tüm çocuklarımıza öğretim yılımız hayırlı olsun inşallah...

ha bu arada öğretmen konusunda da şanslıyım.istediğim öğretmene dile getirmeme gerek kalmadan,şansa düşdük..inş sizlerin de arzusuna ve isteğine göre öğretmen düşer..

beklemek ne zor..hala haber gelmedi.okullar açıldı.ismimiz başka okulda,çocuklar istediğim okulda.nakil için bakanlık ve ilçe milli eğitimden onay alındı.ama müsteşarlıkdan hala onay alınmamış.formalarını alamadım.çocuklar buraya alıştı.çıkmasa diğer okula mı dönecekler ki öyle görünüyor.off psikolojileri alt üst olacak ya

Benim kadar panik olan var mı şuanda acaba,bir haftadır ben götürdüm zaten iki saat durdular.Dün de öğlen beraber gittik akşam çıkışlarına kadar okulun bahçesinde bekledim ara ara da sınıflarına çıktım,bugün işteyim ve ilk defa okula gitmedim :( akşam servisle dönecekler.Çok merak ediyorum çocukları,ana okulu ne kadar rahattı.Nasıl alıştınız sizler ?

Hayırlı olsun hepiciğinize! :)

Valla okul bahçelerinde servis önlerinde bir curcuna sormayın gitsin... Allah'tan ikinci sınıf olmanın rahatlığı ile Tuna'dan gidip geliyoruz....

Dün akşam yatmadan önce okulla alakalı sohpet ettik,Benim akıllı bıdığım çok güvendiğim minnoşum Okulda yalnız kaldıkları için biz dışarda beklemediğimiz için üzüldüğünü söyleyip ağladı.Benim de içim parçalandı aklımdan çıkmadı hiç,Meğer yavrum bir haftadır belli etmiyor ama içten içe de bir hüzünleniyormuş  :((

kıyamam :( ya öyle düşünme ama.eğer bu kadar duygusala bağlarsak,ne onları bırakabiliriz,onlar da anlar hüznümüzü onlarda bizi bırakamazlar.mecburen alışmak zorundayız ve bu mecburiyeti zorlansak da,pozitif hale getirmek için uğraşmalıyız..

Akşamı zor ediyorum iki gündür,3 yıl kreşe gittiler ozaman çok daha rahattım.Hiç bukadar zor gelmemişti ayrılmak,bütün gün aklımdan çıkartamıyorum çocukları acaba napıyolar terledi mi, sıkıldı mı, koştu mu, düştü mü offff yaa ..