Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar malum bebişler geldi. Bendeki konular değişmeye başladı :) ya ben 3 saatte bir sütü sağıyorum. Her sagdıgımda ayrı poşetlere koyuyorum.şimdiye kadar buzdolabında bekletip veriyordum hastaneye ama biraz fazla poşet birikti hepsini de götürmeme şimdilik gerek yok. Ben de dondurucuya koyayım dedim ama dik dik koysam cok yer kaplıyor yatık koysam daha az yer kaplıyorama acaba nasıl koymam gerekir bilemedim :) birazcık saçma oldu ama kafam karıştı karar veremedim.

Ayy cnm burada olmak, sizleri tanımak öyle güzel ki. Dualarınızla yavrularım iyi olacak inş. Süt konusunda inş daha da iyi olur çok uğraşıyorum gece de kalkıyorum bebek varmış gibi. Şuan elimden sadece süt sağmak ve dua etmek geliyor :)

oh ne güzel haberler

hiç farketmez ki, kilitli poşet sonuçta,

sadece şuna dikkat et, üzerlerine tarih ve kaç cc olduklarını yazarsan ilerde çok rahat edersin,

tarih, sırasına göre tüketmek için gerekli,

cc yazarsan da ne kadar tüketeceklerini az çok bilir ona göre çıkarırsın, emek emek sağdığın sütlerin boşa gitmez :)

bi ara benim buzluk mandıra gidiydi, sonra işe başlayınca siilp süpürdüler onları.

bi de bir komik anı, bir gece koltukta süt sağıyorum, güya uyumamak için de karşımda bilgisayar,

gözümü bir açtım sırılsıklamım, biberon dolmuş ,süt taşmış ama ben uyuyorum :)

o göğsüm hala küçük dermişim

:) tarih ve saat yazıyorum ama cc yazmamıştım. Bundan sonra onu da yazayım hiç aklıma gelmedi. Zaten kafamı da o karıştırdı yatay koyunca, öyle de donunca cc bilinmiyor :) teşekkür ederim suer. Bana da dediler ki karşına fotoğraf yada bir eşya koy bebeklerin sütün daha cpk gelir :) ben de dün nüfus cüzdanları çıktı onu koyuyorum foto açıyorum :)

Öyle söylediler bilmiyorum ki. O gün içinde de farklı saatlerde sagıyorum ya önce sağılan hangisiyse onu verecekler sanırım. Şuan zaten 1cc ile başlamışlar. Nasıl veriyorlar, 1 cc nasıl alıyorlar donmuş sütten hiç bilmiyorum. Bugün sorucam ama bakalım

Şuan evde depoya baslamadım sadece evde saklayıp ihtiyaç oldukca götüreyim diye düşündüm. Yoksa orda cok birikecek her gittiğimde sorar söyledikleri kadar götürürüm. Tam olarak anne sütü almaya başlasınlar da inş.

oy maşallah size çok değil kısa süre sonra peşindeyim Allah izin verirse

Bize emzirme eğitimlerinde sütün tarihi saatini yazmamızı öyle dondurmamızı ve hatta verirkende en eski tarih ve saatten başlamamamızı söylemişlerdi

sen gerekirse o sıraya göre diz yazılanı okumana gerek kalmaz kuzum

biz de hastaneye götürürken saat yazdırıyorlardı, dediğin gibi önce sağılanı önce veriyorlar.

bak bizim site kısmında süt sağma ve saklama ile ilgili bilgiler de var :http://www.ikizanneleriyiz.biz/ikizlerim-buyurken/ikizlerinizin-beslenmesi/anne-sutu-nasil-saklanmali.html

şifa olsun, can olsun sütün inşallah Kağan ve Ece'ye...

Arkadaşlar mrhaba. Benim bu süt işiyle başım dertte yaa :( yaklaşık bir haftadır süt alevlenmesi diye bir olay varmış onu yaşıyorum. Ateşim 39 oldu yatak döşek yatıyorum sadece süt sağmaya kalkabiliyorum. Birşey sorucam size belki bir bilen vardır. Ben artık 2 saatte bir süt sagmaya calışıyorum biriyle yarım saat ugrasıyorum da artık hiç süt grlmeyince bırakıyorum ama dün doktora gittim boşaltamıyosubdur dedi. Korkmaya başladım elektrikli pompa kullanıyorum ama ben boşaldığını da düşünüyorum. Böyle bir durumda acaba azalır mı sütüm :( yaşayan yada bir bilgisi olan var mı??

Göğsünün boş mu dolu mu olduğunu anlamak çok kolay... Pelte gibi yumuşak ise, boş, sert ise, hele de içinde boğumlar düğümler varsa kesin dolu... Bana neyse ki hiç ateş olmadı ama süt kilitlenmesi 1-2 kere oldu. Stress yapma, duşa gir, sıcak su ile göğüslerini yıkarken o kilitleri ovala... 

Boşaldığında dediğin gibi pelte gibi oluyor. Ama bir hafta önce falan tek göğüsten gelen sütü şimdi iki göğüsten sağamaz oldum çok moralim bozuluyor:( bu durum geçer mi? 2 saate bir sağıyorum ama kesilecek diye korkuyorum

benim hiç öyle bol sütüm olmadığı için bu durumu yaşamadım ama kardeşimden biliyorum, onda mastit olmuştu. Yüksek ateş ve grip benzeri şikayetler oluyor. Sıcak duş, masaj iyi geliyor. O göğsünü sağmaya devam et, kardeşim emziriyordu doktor kestirmedi emzirmeye devam et demişti.

Hijyene dikkat et, göğsünü temiz tut. Pompanı, huniyi, sütün toplandığı biberonu sık sık steril et. Çok ateşin, ağrın olursa doktora git, yanılmıyorsam antibiyotik tedavisi veriyorlar ileri boyuttaysa. Çok geçmiş olsun.