Jump to content

Recommended Posts

Offf kızlar yardımınızı istiyorum.Çocukların okulda öğleden sonra klüp dersleri için bir tane öğretmen kalıyor ve stajyer kızlar oluyor.Çocuklar öğle uykusuna yatınca diğer öğretmenler çıkıyorlar.Gel gelelim benim Kayra yı nedense klüp öğretmeni öğle uykusundan çok zor uyandırdığını söyledi.Kalkmak istemeyip kendini yere atıp ağladığını ve ikindi kahvaltısına inmediğini söyledi.Ve Kayra bunu okulun açıldığı ilk günden beri yapıyor.Neden bu sene böyle bilmiyorum.Öğretmenine ağlasa da uyandırın hocam çok uyursa akşam geç uyuyor ve sabah uyanamıyor o zaman bütün günü burada size zehir eder dedim.Her gün evde konuşuyorum.Her gün tamam diyor söz veriyor ama ertesi gün yine aynı şeyleri duyuyorum.Yarın saat 1 de öğretmeni veli toplantısı yapacakmış.Gidip konuşayım bari

Ah Zeynep cim Kayra hep uykucudur zaten oldu bitti uykuyu çok sever.Bıraksan gece-gündüz uyur.Ama okulun da belirli kuralları var.Öğretmeni değiştiği için tepki mi veriyor acaba diye düşünüyorum ama sorduğum zamanda öğretmenini çok sevdiğini bir önceki öğretmenine (ki onu da çok severdi) dönmek istemediğini söylüyor.

o zaman azıcık sabır yeni düzene alışana kadar :) 

belki birazcık daha nazik nazik uyandırıp, biriki dakika müsade edebilirler filan :) hani hemen kalk değil de, iki dakika sonra seni kaldıracağız gibilerinden bir uyarı ile uyandırsalar acaba fayda eder mi ki? :) 

Kaldırma rutini belirlesinler... Okula uygun olan. Mesela cadalozum alıştı uyansa bile yatakta kucağa alınmayı bekliyor. Öğretmen kucağa alacak değil tabii de başka birşey belirlese? Elinden tutma, bir sevdiği oyuncağı verme... Ne bileyim birşey... 

Bu gün saat 1 de Kayra nın veli toplantısı yapılacak.Gidince bu güzel önerilerinizi hep ileteceğim.Umarım işe yarar.Gerçi benim Kayra yla konuşmalarım biraz işe yaradı galiba Dün akşam okuldan almaya gittiğimde Anne ben bugün kendim uyandım yemeği de aşağıda yemekhane de yedim diye sevinçle geldi kuzucum.

Belki yatar yatmaz uykuya dalamıyordur, biraz geç uyuduysa öğretmen gelince uykusunu tam alamadığı için ağlıyor olabilir. Aslında  artık 5 yaşındalar, öğlen uyutmasalar da olur. 5-6 yaşta iki sene uyutmadılar bizim kreşte.

Veli toplantısında öğretmeniyle konuştum.Onunla konuşacağını söyledi.Bakalım neler olacak.Dün de seramik dersine inmek istememiş.Ağlayıp sınıfta tek başına oturmuş.Müdür bey kucaklayıp zorla indirmiş.Ağlayıp atmış kendini yere.Bu gidişle biz rehber öğretmenden randevu alacağız.Bu sene niye böyle acaba?

Kayra nın psiko-motor becerileri zayıf dedi.Yapamayınca ağlıyor dedi.Ve sınıf öğretmeni ile birlikte bu karara vardıklarını söyledi.Bunları zaten biliyorum evde ben üzerinde duruyorum ama o zaman daha önceki senelerdeki öğretmenlerine de bu konuda pay düşüyor dedim.Neyse kızlar şimdi biraz yoğunum sonra uzun uzun anlatırım.

Haa bir de geçen hafta Kayra çok afedersiniz ishal olmuştu.Bir kaç kez okulda altına kaçırmış.Kokuyo diye arkadaşları dışlamışlar Kayra yı.Öyle olunca öğretmenleri Kağan a bakmışlar gayet temiz.O zaman aile de bir sorun yok kanaatine varmışlar.O kadar sinirlendim ki yok hocam ben bir çocuğumu temizliyorum diğerine hiç bakmıyorum dedim.Öyle demeyin Yeliz hanım siz öyle değilsiniz ama emin olun bunu yapan anneler var dedi.Kalakaldım öylece.Bunu beni sakinleştirmek için mi söyledi yoksa gerçekten böyle aileler var mı çok merak ediyorum

yok artık ya farketmemiş mi kaçırdığını öğretmen?

ne gereksiz muabbet, kendi hatası!

yelizcim takvimin mi yanlış? 5 yaş 1 hafta 5 gün görünüyor, kasım doğumlular diye düşündüm,

benimkiler de kasım doğumlu ben 70 aylık gönderdim 6 yaş dolmadan, fiziksel anlamda bir sıkıntı yaşamadık çok şükür ama ders çalışma konusunda hep isteksizler ve ite kaka, o nedenle dedim kasım doğumlularsa 1 yıl daha bekle mutlaka diye.