Jump to content
Banu_T

Yeşil Kahve

Recommended Posts

deneyen var mı? zayıflatıyormuş, yağ yakmaya yardımcı oluyormuş.

Sabah akşam günde 2 fincan, aynen türk kahvesi gibi pişirilip içiliyormuş ama tadı çok farklıymış bizim alıştığımız kahveden.

Niye -mış'lı konuşuyorum? Çünkü kardeşim almış bana bir paket ama daha yapmadım. Bilen, tecrübe eden var mı merak ettim. 

deneyen var mı? zayıflatıyormuş, yağ yakmaya yardımcı oluyormuş.

Sabah akşam günde 2 fincan, aynen türk kahvesi gibi pişirilip içiliyormuş ama tadı çok farklıymış bizim alıştığımız kahveden.

Niye -mış'lı konuşuyorum? Çünkü kardeşim almış bana bir paket ama daha yapmadım. Bilen, tecrübe eden var mı merak ettim. 

Bir arkadaşım almış. Sağ olsun pişirdi içtim. Eser miktarda Türk Kahvesi gibi kokuyor genel olarak da kireç gibi ağır bir kokusu var bence. Bir kere içtim. Bir daha da içmedim. :)

Saygılarımla arz ederim. :hi:

bir kere içtim daha da içmem mi diyorsun Lâle? o kadar kötü mü?

yok içilmeyecek kadar değil. ben kokulu şeyleri içemiyorum. 

sarımsak limon kürü yapacağım ben asıl o acayip bir şeymiş. bi gogılla.

ufff! fena... sinifsinif.gif bunu daha önce de duymuştum. sen ne için yapacaksın İspinoz?

Sarımsak Limon Kürü

Evinizde kendiniz yapabilirsiniz!

• 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,
• 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan),
• Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz. Pet şişeler kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız tavsiye edilir.

Hazırlanışı

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan, ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde katmayın (şeker, tuz, tatlandırıcı vs ).

bu mu? 40 diş sarımsak????? Zaten sevmem, mantıyı bile sade yoğurtla yerim bu nasıl içilir? Iyyykkkk!!!! yok canım ben almıyim.

Edited by Banu_T

iyi gelmediği şey yok. ben şu eklem kemik memik onlar için . : )))

Tahmin etmiştim. Geçmiş olsun. 

banuuu banuuuu mecbur kalınca içmem der misin acaba? faydalarına baksana bir.

Evet, Allah mecbur etmesin tabii. 

Hemen içilecek ve bardakla falan sandım ben. Hazırlanış kısmını görmemişim onu ilave ettim mesajıma. Çok bekleyince turşu suyu gibi olabilir aslında. Onu severim bak. Yarım çay kaşığı birşey değil ilaç niyetine içilebilir. Önyargılarımı yıkmaya başladım yavaş yavaş :)

Düzeltme: offf okuduğumu da anlamıyorum bugün. Çay kaşığı değil çay bardağıymış. İçemem :(

Edited by Banu_T

içince tadını yazacağım. faydası olup olmadığını anlamak için de biraz zaman geçmesi lazım, düzenli içmeyi başarırsam onu da yazarım.

Pazar günü açık büfe kahvaltıya gidiyorum, pazartesi başlarım :)

Teşekkür ederim Yeliz :) Kreş babalar günü etkinliği olarak kahvaltı düzenlemiş, oraya gideceğiz pazar günü.

Etkinliklere katılacaksınız spor kıyafetler giyin diye yazmışlar. Yine çuval yarışı yaptıracaklar belli :)

Piknikte giydim bir kere çuval bir daha giymem, hem madem babalar günü aktivitesi siz yarışın, çuvala hazırla kendini dedim kocaya :)

Yeşil kahve içiyorum. Sabah kahvaltıdan yarım saat önce bir fincan. Boş mideye sıcak sıcak içince bir tokluk hissi oluşturuyor ve benim tuvalete gitmemi kolaylaştırdı gibi. Tadı kötü, bulaşık suyu gibi ama icince alışıyorsun. Zayıflama üzerinde tek başına etkili olacağını sanmıyorum. Peki niye içiyorum? Annem almış bana da, atılmasın diye içiyorum işte :) pahalı bi şeyde...