Jump to content

Recommended Posts

Eşim de bana doğumda orkide almıştı. Çok güzel çiçekleri vardı eve geldim bir ay sonra döküldü. Sonra üstten kurumaya başladı. Ben de kuruyan kısımlarını kestim. Budadım sanırım :) ama şimdi o kestiğim kısım da kurumaya başladı :( ben neyi beceremiyorum acaba? sulamasını nekadar sıklıkla yapmak gerekir?

o cicegin sapini ustten kessen bile tamamen kuruyor. endiselenme. dipten kes gitsin o sapi. sulama meselesine gelince hafif nemini koru. ben iki haftada bir suluyorum neredeyse. benimki bu sefer cicek dalini gec cikardi ama. olsun nihayet gorundu yine de. simdilik 3-4 cm :)

ben neredeyse dibinden kesmiştim. Kv gorunce alttan üç boğum kalacak şekilde kesmek lazım bir dahaki sefere öyle yap dedi. Bir sorun olmadı iki tane dal cikti. Haftada bir bazen unutup on gunde bir cok az su veriyorum.

Orkide güzel bir çiçektir . ama ben bıkmışım artık .. çalıştığım firmanın ismi aynı olunca .. 10 senedir her gün kaç kere orkide demişim kim bilir..

ikizlerin doğumunda otomatik olarak patrondan bana devasa bir orkide saksı geldi .. çok güzeldi .. çiçekleri düşünce .. bir süre öyle kaldı .. bakamadım .. ben zar zor ikizleri bakabiliyordum o zaman .. onlar için çok üzüldüm .. şimdi bir yerde bir köşede duruyor .. acaba ortaya çıkarsam baksam coşar mı bir daha