Jump to content

Recommended Posts

tamam koymamayım. o saksıya da başka bir çiçek alırız artık :)

evde ölmeyen, inatla direnen bir tek menekşem kalmıştı. O menekşe tam bir mucize :)

bakımsızlıktan bütün çiçeklerim, kocaman kocaman salon bitkilerim öldü bu menekşe inatla yaşıyor.

orkideyle arkadaşlık yaparlar artık. Aldığım beyaz saksıya da yeni bir güzellik buluruz elbet.

Hadi ya, bak şimdi Banunun linkinde de şöyle yazıyor "herhangi bir saksı cam kase vb.kab içinde durmasın altındaki saksı ışık görmelidir"

ben bi ara niyetlenmiştim, böyle şeyler okuyunca vazcayöıştım kesin bakamam diye

çiçek bakamam ben hiç. Sevgim ya da sohbetim noksan bilmiyorum. Dev yukaları bile öldürmüşlüğüm var. Doğumda gelen çiçeklerden sarı-beyaz orkide nasıl açıyor bilemezsiniz, şeffaf saksılıydı ama ben başka bir saksıya oturtmuştum, saydam olması gerektiğinden haberim bile yok. 4,5 yıldır aynı saksıda aynı toprak miktarıyla ve aynı noktada duruyor, 2 aydır kocaman çiçekli dalını gere gere gülümsüyor bize her sabah. Maşallah deyim de

evde iki orkidem var. ikisi de esimden hediye. geçen yıl beş altı ay arayla gelmişlerdi geldiklerinde çiçekliydiler ve ilk çiçekler döküldükten bir kaç ay sonra yeniden çiçeklendiler. içine ekildikleri saksılar şeffaf ama o saksılarıyla birlikte daha şık saksıların içinde duruyorlar.

Ispinozunkiler de süslü saksili birsey olmamis.

Simdi kv.lerdeyiz.kv.nin orkidesi benimkinden daha iyi gorunuyor. degisik kalitelerde orkide varmis galiba fiyatlar o yuzden bu kadar farkliymis. Ikeadakiler iyi değil hemen dokuluyor dediler moralim bozuldu biraz :( insallah iyi çıkar.