Jump to content
Sign in to follow this  
Yashmine DM

Prematürelerin Geleceği

Recommended Posts

Arkadaşlar, benim kızım (hatırlayanlar bilir ikiz eşi, kardeşimizi maalesef kaybettik) 6,5 aylık doğdu, bir hayli ufaktı , şükür şimdi sağlığımız gayet iyi.

Sadece merak ettiğim okuduklarıma göre prematüreler 2 ye ayrılırmış, bir grup hiperaktif diğer grup ise aşırı yaratıcı, çok dikkatli, takıntılı vs ama obezite riski taşırmış.

benden daha tecrübeli prematüre anneleri vardır elbet aranızda, doğru mudur bu, doktorum da beni aynı konuda uyarında ürktüm biraz işin gerçeği.

kısacası prematüre ailelerini neler bekliyor, biz eylül de 4 yaşımızı dolduracağız.

bu güne kadar şükür çok güzel geldik. (tabii zor günleri saymazsak)

Yıldız merhaba,

tekrar hoşgeldin...

prematürelerde, DEHB daha sık rastlanan bir problem maalesef. dolayısı ile okula başlama zamanlarının çok iyi tespit edilmesi gerekiyor. 

kilo meselesine gelince, daha çok beslenmeye bağlı olduğunu düşünüyorum, bir an önce büyüsün diye yemeğe teşvik edilen ve hatta kalorili yiyeceklerle ödüllendirilen prematüreler, ileride bu yeme alışkanlıklarından ötürü kilo almaya eğilimli olabilirler.

ama benim iki kızımda da yukarıdakiler görülmedi şükür (30 haftalık doğmuşlardı)

Yıldız seni ne derece tatmin eder bilmem ama ben de 40 yasında bir prematüreyim:) 1kg,750 gr dogmusum;) diğer özellikleri barındırıp barındırmadıgımı arkadaslara soracaksın:) şaka bir yana böyle genellemelerle aklını bulandırma bence, bu güzel günlerin keyfini çıkar:)

Yıldız seni ne derece tatmin eder bilmem ama ben de 40 yasında bir prematüreyim:) 1kg,750 gr dogmusum;) diğer özellikleri barındırıp barındırmadıgımı arkadaslara soracaksın:) şaka bir yana böyle genellemelerle aklını bulandırma bence, bu güzel günlerin keyfini çıkar:)

umarım ve teşekkür ederim

evvet kesinlikle tadını çıkarmalıyım