Jump to content
Sign in to follow this  
ikkoli

Acıbadem Akasya'da Kidzania Açıldı !

Recommended Posts

Kidzania

Tokyo, Lizbon , Meksika, Monterrey, Singapur, Seul, Jakarta, Dubai şehirlerinde faaliyet gösteren ve bir çok yerde açılacak olan KidZania, bilgi ve beceri sahibi, dünyaya ve çevresine duyarlı, hayata olumlu yaklaşan yarının yetişkinlerinin şehri. 2-13 yaş arası çocuklara yönelik, deneyimlerken öğretme, öğretirken eğlendirme felsefesi ile 8.000 m2 üzerine kurulacak bir şehir KidZania. Çocukların 60’dan fazla aktivite ile yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda meslekler seçip uygulayabilecekleri aynı zamanda özgürlük duygularını ve sosyal yeteneklerini geliştirerek gerçek yaşam deneyimleri elde edebilecekleri bir çocuk şehri. Sokakları, meydanı, hastanesi, televizyon istasyonu, itfaiyesi, bankası, güzellik salonu, çikolata ve şeker fabrikalarından, özel para birimi ve ulaşım araçlarına kadar eksiksiz bir sehir. Pilotlar, doktorlar, veterinerler, polisler, pizzacılar, arkeologlar, tiyatrocular kısacası herkesin çocuk olduğu bu şehirde egemenlik çocuklarda…

Yazara kısmen katılıyorum, ama yaşadığımız topluma çocukların uyum sağlaması gerektiğini de düşünüyorum. Önemli olan doğruyu - yanlışı ve dengeyi bilmeleri, nasıl yaşayacaklarını seçebilmeleri :)

bunlar reklam değil DD'cim , rahat ol, sadece bilgilendirme olsun diye koyuyorum ;)

Diğer versiyonuna okulca beraber gittiler ve çok ta eğlenmişler dediklerine göre..Yiğit polis olmuş, efe de itfaiyeci..sonra sırayla diğerlerine de girmişler..Aslında evde oynadıkları mesleki oyunların plato kurulmus hali buralar..başlangıcta belli bir miktar para yerine gecen kupon veriliyor sonra da bu kuponla giriş hakkın oluyormus..mesleğe göre hem parayı kullanıp hem de yaptıgın işe göre para da kazanabiliyor muşsun..yani aktiviteli sanal bi düzenek işte çok ta abartmamak lazım.. epey keyif almışlar heyecanlı heyecanlı anlattılar.. yandım allah bi daha gidelim diye de tutturmadılar..

evet birebir markaların koca koca tabelaları çok dogru gelmese de sanırım sponsor mantıgında bir uygulama..zaten avm lere girince yabancı değiller ki bu duruma..iş ilknurun dediği gibi olayı idrak etmeleri..

Edited by yigitefe