Jump to content
miço

Ne Yapsak ?

Recommended Posts

Doğum gününüz gelmiş zaman su gibi akıyor gerçekten maşallah kızlara.

Bizde aile arası (teyzeler anneanne babaanne dede ve yeğenler) yapmıştık 1.doğum gunu partileini konsept falan yoktu aslında sadece evi süslemiştik. birde 1 yazılı pastamız vardı o kadar :)

Doğum gününüz kutlu olsun şimdiden

miço hiç o tip başlıklara girip kendi genetiğinle oynama.

o sayfaya foto yükleyenler GDOlu ikiz anneleri.

genetikleriyle oynanmış ve dahi delirmişler.

hatta o pastaları yapıp yaıpı yiye yie hepsi şişkolukla boğuşuyor şimdi.

sen al  pastanı pastaneden güzelce. yap kısırını sar dolmanı. demle çayını. oh mis. 

tam dd haklı diyecektim ki o kadar pahalı yani banu??

sanırım süslü püslü bahçede yapacağım doğumgünüsü..ikkoli özlemle konuşmuştuk ama detaylara geçmedik kendime de istediğimi söylememiştim ona :)

valla bana videolu tarif lazım şimdiden söyliyim,banu hatırlarsan tahinki keki yapana kadar 10 soru sormuştum :) borcam ölçü

lerine kadar :)

125 e kadar geri gittim ve bıraktım :)

klasik olsa da tema denizci olsun çünkü aklıma şöle bir fikir geldi,babacığımız yanımızda olmadığı için etiketlere falan kızlarla onun fotolarını koyalım dedim tema da denizci olsun tam olsun babamızı da yanımızda hissedelim diye...nasıl olur ?

eee tabii bunun için denizcili bir pasta yapmam lazım ,kararlıyım dd yapacağım o pastayı sizin eski sayfalarda rastladım ki marge 300 tl lerden bahsetmiş :)

şeker hamuru ustaları önce almam gereken malzeme listesi çıkarmalıyız ve bütün püf noktaları isterim...kaç gün önce yapmalıyım falan gibi...sonra tariflere geçeriz...ayyy heyecanlandım biraz demek ki böyle parti istiyormuşumm :)

Ela canım bizimde doğum günümüze 1 ay var bende bu sene tütü yaptırdım özlemden (gerçekten çok güzel yapmış) üstüne ise kendim keçeden uğraşıyorum birşeyler.istersen foto koyarım.bi de keyfekeder saatlerim diye bir blog var oradada temalarla ilgili resimler var.bende arka süs yazımızı oradan indiricem tema olay8na girmiycem ben hiç.kolay gelsin sanada.

...ikkoli özlemle konuşmuştuk ama detaylara geçmedik kendime de istediğimi söylememiştim ona :)....

yanlış hatırlamıyorsam özlem kendine de yapmıştı kızları ile bir örnek, çok da güzel olmuştu :) Fuarda giymişlerdi galiba. Sana da yapar herhalde konuşursunuz.

Ayyy yine renklenmiş buralar, miçocum pastayı kendin mi yapacaksın? ikiz annelerinde (kendimden biliyorum:)) ilk yıllarda gereksiz bir cengaverlik oluyor, herşeyi kendim yapacam kendim yetişecem diye:)

Bizimkilerin 1. yaş pastalarında daha seker hamuru muhabbetleri yoktu ama ben yine de kendim yapayım falan diye içimden geçirmiştim.. annem bi yüzüme bir de ağlak iki bebeye bakıp acır gözlerle bana baktıgında uyanmıstım bu rüyadan:) velhasıl hazır iki pasta almıstık, daha dakika 1 gol 1, mumu bile dikmeden, resim bile çektiremeden  Efe bey  beş parmagını daldırmıstı pastanın içine :lol:

Ama yine de yapmak istersen tarif vs. bazı detay konularda yardımlasırız buradan..

Nerede oturuyorsun? Aslında piyasadan biraz daha uyguna tadı ve tasarımı şahane pastalar yapan bir komsum var..merak edersen linkini  atarım sana;)

Edited by yigitefe

hanifecim doğum günümüzü kutlamanı atlamışım teşekkürederiz şimdiden :)

banu harikasın dün aradım bu kadar güzellerini bulamamıştım :)

dude daha detaylı liste istiyorum şeker hamuru miktarlarına kadar :)

yiğitefe bende o heyecanı yaşıyım ilk yıl için diyorum yardımcı da varken yaparım sanırım ama sen yinede ver linki izmirde oturuyoruz...pek izmir sayılmaz urla gerçi :)

mavi foto bekliyorum o zaman..çok sevinirim :)

hıı bir de özlemle konuştuk kızlara da bana da yapacak tütü :)

tamam banunun yolladıklarından seçicem bugün siz de seçebilirsin favorilerinizi birde iki katlı mı yapmalıyım iki ayrı pasta mı büyük bir pasta mı ???

ama kurabiye yapmıycam doğumda yapmıştım çok uğraştırıyo zaman çok gidiyo :)

hanifecim doğum günümüzü kutlamanı atlamışım teşekkürederiz şimdiden :)

banu harikasın dün aradım bu kadar güzellerini bulamamıştım :)

dude daha detaylı liste istiyorum şeker hamuru miktarlarına kadar :)

yiğitefe bende o heyecanı yaşıyım ilk yıl için diyorum yardımcı da varken yaparım sanırım ama sen yinede ver linki izmirde oturuyoruz...pek izmir sayılmaz urla gerçi :)

mavi foto bekliyorum o zaman..çok sevinirim :)

hıı bir de özlemle konuştuk kızlara da bana da yapacak tütü :)

hmm İzmire gönderim olmaz .. ben ist. da oturuyorsundur belki diye sormuştum;) sen model seç kendine o zaman bize soracakların olursa cevaplarız;)

oooo Ela, pek kahraman gördüm seni.

1. yaş günlerinde normal pastane pastaları almıştık 

2. yaş gününde sadece biz olmamıza rağmen bir tanıdığa yaptırdım 230 TL mi ne tuttu, nefisti çok lezzetliydi ve şeker hamurundan kepçeler filan yapmıştı, ama çok para

3. yaş günlerinde okula yolladığım pastalarını ben yaptım, parti için 300 TL verdim! çok güzeldi ama gerçekten çok para

Maalesef benim hiç el becerim yoktur, bu sene hem okul hem parti pastalarını ben yaptım ama resimleri görmüşsündür çok şahaser olmadılar. Ama çocuklar bayıldı, önemli olan da o bence.

biz bu sene okuldaki parti için iki ayrı pasta yaptırdık 300 lira verdik ikisine :(

2 katlıyı oturtmak çok zor olur. Tek büyük bir pasta yapsan daha iyi sanki. Kare ya da dikdörtgen de olabilir büyük kalıpta pişirirsin.

Sen modele karar ver biz yardımcı oluruz.

desteğe hazırız sen yeter ki cesaret et, 3. yaş günlerinden beri hiç hazır veya butik pasta almadım :good:

kutlama cumartesi ise misal, perşembe akşamı pandispanyasını pişirip, cuma gecesi de süslemeyi bitirmek gerekir,

tabi bu çalışan anne modeli,

cuma sabahtan pişirip de yapabilirsin.

kolay bir model seç bence hem ilk deneme hem de çocuklar küçük alıştırma, beklentileri yükseltme.

ben 3 yaşta mickey-minnie, winnie the pooh, 4 yaşta şimşek mc guenn, çilek kız ve şirinler, 5 yaşta tsubasa, barbie ve angry birds yaptıktan sonra 6 yaşta şeker hamursuz rulokatlı pasta ile geçiştirdim.

tsubasayı yapamam dediğimde dudak büktü Mert, ne var ki onda ben bile yaparım diye :)

Edited by suer

bu aralar kreşte çok doğumgünü oluyor, ne çok şubat çocuğu varmış. Evde her akşam bizim doğumgünümüz ne zaman, ne kadar kaldı soruları var ve arkasından pasta siparişleri. Birer tane okul için birer tane ev için 4 ayrı temada pasta sipariş ediyorlar :( Miço kendini şimdiden fazla yorma en basit modeli seç, enerjini 3 yaş sonrasına sakla :)

evet bir yaş cesareti herhalde gönül :) fotoları gördüm harikalar bence..

banu ben de 4.yü çok beğendim verdiğin fikir de süper..

sağol süercim yardımlarınıza başvurucam da bende büyük kalıp falan da yok onlarıda mı almam lazım??

süer aklıma bişey takıldı ..pandispanyayı mutlaka bir gün önce mi yapmalıyım yoksa o da çalışan anne şekli mi:)

pazar günü olursa, cuma diğer ikramları yapsam..ctesi bütün günümü pastaya ayırsam nasıl olur ??

birde dikdörtgen pasta için kalıp mı almalıyım..??

OLUUUR,

soğumadan kalıptan çıkarmamak lazım mesela, hem pişirip hem soğutma aynı akşama sığmayacağı, telaştan kesin parçalayacağım için bir gün önce :)

kalıpsız nasıl yapacaksın? borcamla kek pişmez onu aklından çıkart