Jump to content
evren

18.hafta Kasılmaları Olan Oldu Mu?

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar, kardeşim bebek bekliyor.şimdi 19.haftanın içinde. günde 2-3 kere tekrarlanan kasılmaları olduğunu söyledi, bir de tuvalete gitmesi sıklaşmıştı. idrar yolu enfeksiyonundan şüphelenip tahlil yaptılar, sonuçları çıkmış temizmiş iltihap yokmuş. tabi bu güzel bir haber ama ilk bebeğini kaybettiği için 1 yıl kadar önce çok endişeleniyor bunun için de. bu durumu araştırdığımda genel olarak 20.haftadan sonra yaşanabiliyormuş, bizimkinde 18 bitti 19un içindeler. yaşayan varsa neler yapmak gerekir, ya da yapmamak gerekir????

saol süer, hep dua ediyoruz sağlıkla kucağına alır inşallah. braxton hicks kasılmaları diye birşey varmış, tarif ettiği şeyler buna uyuyor aslında ama başka birşey var mı atladığımız. çok korkuyor ve stres daha da kötüleştirebilir :(

evrencim bence dr.una güveniyorsa bence ona kontrol olup bu durumu bahsetmeli...bahsetmiştir mutlaka belki ama,

endişelerini anca dr.uyla giderebilir...

inşallah sağlıkla atlatırlar bu süreci.

doktoru biliyor emelcim, muayenede filan sorun yok demiş, tahlilerde temiz çıkmış ama kanaman olursa hemen gelmen gerek hiç bekleme sakın filan diyince hepimiz ürktük tabi.

iyi dilekleriniz için saolun

ben 21-22. haftada hissetmiştim kasılmalarımı, sonrası malum :( 50 gün hastanede yatış, 30 haftalık doğum :(

inşallah sizinki rahimin büyümesi ile ilgili gelip geçici bir şeydir... yine de çok dikkatli olsun...

peki ilknur düzenli ve ağrılı mıydı bu kasılmalar? kanama olmuşmuydu ardından, yani hastaneye yatırılma sebebin kasılmalarla birlikte kanamanın da olması mıydı?

peki ilknur düzenli ve ağrılı mıydı bu kasılmalar? kanama olmuşmuydu ardından, yani hastaneye yatırılma sebebin kasılmalarla birlikte kanamanın da olması mıydı?

ağrı yoktu sadece karnımda bir yuvarlanma, toparlanma hissi vardı. kanamam hiç olmadı. hastanede nst'ye bağlayınca rahim kasılması olduğu anlaşıldı.

ilerleyen zamanlarda kasılmalarımın derecesi, sıklığı değişti, ağrı vs eklendi tabi ama işte o 50 gün içinde... kanama veya su gelmesi olmadan sezaryane aldılar, zira artık kaıslmalarım plato yapıyordu, ilaçlar son sınırda verilmesine rağmen... bebekler rahim yoluna girmeden aldılar.

allahım ilknur şükürler olsunki sen kızlarını kucağına alabildin, evet zor günler olduğunu okudum ama sonu güzel oldu :) inşallah benim canımın da bebeği sağlıklı bir şekilde doğar ve büyür.

ilknur, geçen cuma kardeşimin beli ağrımış, kasıkları adet sancısı gibi ağrımış. hemen doktoruna gitmiş bebeğe bakmışlar filan herşey normal görünüyormuş. ö gün işe gitmemiş, hafta sonu da dinlenince dün iyi görünüyordu. allahım çok korkuyorum ama çok da üstüne gidemiyorum. haftaya izin alacakmış ve tatile gideceklermiş offf offf. dinletemiyorum bir türlü gitme desem anlamadı. orda hastaneye yakın bir otel ayarlayacaklarmış. kardeşim new yorkta yaşıyor, malum bu sene de kar kış kıyamet geçti. floridaya gidelim de güneş görelim diyorlar, 3 saat sürermiş yolculuk, sakıcalı değil mi?

şöyle anlatayım :

20. hafta kontrolüne gitmiştim ve o kadar iyiydim ki, Mustafa Bahçeci prepar bile başlatmadı ki yanılmıyorsam o dönemde standart protokoldü o haftalarda başlamak.

29 Ekim'de bütün ailem Antalya'da teyzemde toplanıyordu. Ben de uçakla gidebilir miyim diye sordum ? A tabi çok iyisin dendi.

Annem nasıl yalvarıyor gelme bizimle diye (içine doğdu kadının). Ben sinir oluyorum, gideceğim doktordan iyi mi bileceksin diye. 

Teyzem doktordur. O aradı, dedi ki gelirsen başımın üstünde yerin var, ama doğum filan tetiklense burada ne doğru düzgün kuvöz var (14 sene önce), ne senin doğumunu durdurabilecek, erken doğum konusunda güvenebileceğim bir doktor. Kızlar doğsun hep beraber gelin. Nasıl bozuldum anlatamam... 

Sonra 29 Ekim günü karnımda bir toparlanma (kasılmaymış meğer) hissettim, yatış o yatış taaa 24 Aralık'a kadar.

İyi ki gitmemişim dedim, aile kadınlarının ortak aklı sayesinde kızlarıma kavuşmuş oldum.

Demem o ki, sakın gitmesin, bir şey olmaz muhtemelen, ama olursa ömür boyu vicdan azabı çeker :(

bence bu kadar kasılma evren, amerikada ve büyük kentte yaşıyor anladığım kadarıyla.

ikkolinin durumu çok farklıydı, 14 yıl önce diyor baksana ve antalya...

6 yıl önce 14 haftalıkken kanamam oldu, birkaç hafta yatarak tedavi ile toparlanıp kalktım ayağa,

karı koca o kadar daralmıştık ki o yaz, 30 ağustosta 20 haftalıkken 3-4 günlük tatil için yalvardık doktoruma,

şehir merkezi olmak kaydıyla dedi, antalya konyaaltında bir otele karar kıldık.

o 3-4 gün nasıl dinlendiğimi, moralimin nasıl düzeldiğini anlatamam sana, bayağı bir yetmişti o mini tatil bize.

bırak kendileri ve doktorları karar versin derim ben, yani ben olsam öyle yapardım sanırım,

aklına kötü birşey getirme, inşallah hiçbirşey olmayacak

öyle mi dersiniz? uzakta ya, ha deyince gidemiyorsun, geçen sefer bebeğini kaybettiğinde kanat takıp uçmak istedim yanına ama nafile.

neyse benim de biraz sakileşmem gerekiyor hemen konuşmayayım bari kardeşimle

evet süer ablayım, hatta kardeşim bana 2.annem der çoğu zaman. annemin tembihlerinin ardından bir de benim tembihlerimi dinler, haklısın filan da der ama yine kendi dediğini yapar. :)

Insallah normal rahim buyume kasılmalarıdır.

Benimde 21-22. hafta kasılmalarım başlamıştı. Cok sık ve duzenliydi. Aynı ikkolinin anlatıığı şekilde toplanma gibi başladı ve oyle devam etti. Sonunda erken doğum oldu. Bende kotu ornegim moralini bozmayayım.

Ama tedbiri elden bırakmasın . Kasılma turunden anlayabilir belki toplanma gibi olmuyor ve duzenli olmuyorsa sorun olmayabilir.

Insallah değildir. Allah yardımcınız olsun

teşekkürler hanife, düzenli değil kasılmaları. ama cuma günü adet sancısı gibi oldum deyince korktuk birden.

secret yapayım bari biraz "evren" e iyi mesajlar göndereyim de bana geri dönsün:))

Sağol Suer valla maşallahları var Allah bize yardım etti diyeyim nazar değmesin. :)

Insallah tum erken doğanlar bizim gibi şanslı olur.

Bu konuda haklısın Evren kesinlikle kotu düşünmemek gerek pozitif enerji yaymak gerek. Kardeşinde tedirgin olacak birsey yok gibi duruyor. Inşallah