Jump to content
Banu_T

Sinema/tiyatro/aktivite

Recommended Posts

Biz gittik. Benimkiler Mayıs'ta 4 yaşı bitirecekler. Ben çok ama çok beğendim. 3 boyutlusuna tek başıma bir daha gidesim var. Bayıldım. Çocuklarla 3 boyutlu olmayanına gitmiştik. Çocuklar da çok beğendiklerini söylediler. Hatta bir daha gidelim diyorlar. Acaba erkek oldukları için sıkılırlar mı diye düşünmüştüm çünkü uçuş uçuş ışıl ışıl elbiseli kızlar var prenses falan kızlara göre gibi ama çok sevdiler. Mutlaka gidin bence. 

Aa evet hanife çocuklar köfte yağmuru deyip duruyorlardı kaç gündür o ne ki dedim, eşim söyledi haberi biliyormuş.

İkkoliciğim sahi gitmedik normal olarak diyorsun da 38 yaşındaki görümcem ve 42 yaşındaki abisi (kocam olur kendileri) bu animasyonlara pek meraklılar.

Çocuklardan önce onlar hevesleniyor :)

Aa evet hanife çocuklar köfte yağmuru deyip duruyorlardı kaç gündür o ne ki dedim, eşim söyledi haberi biliyormuş.

İkkoliciğim sahi gitmedik normal olarak diyorsun da 38 yaşındaki görümcem ve 42 yaşındaki abisi (kocam olur kendileri) bu animasyonlara pek meraklılar.

Çocuklardan önce onlar hevesleniyor :)

yok biz gideriz de kızlar gitmez :) karizmaları sarsılır malum ergenlerin :) ya bir arkadaş filan görürse mazallaaaaahhh   :help:  :help:

American Hustle'ı da onlar istedi zati...

:) ay DD yine güldürdün çok yaşa

bizim ilk değil. Monsters Inc.'e gitmiştik. Önce iyiydi, sonlara doğru sıkılıp cıvıttılar biraz. Çiş geldi, karanlıkta yolu zor bularak gittik, döndük

2.de baba ve hala götürmüştü hangi filmdi hatırlamıyorum hiç sevmemişler yarıda çıkmak zorunda kalmışlar.

Bunu sevebileceklerini düşünüp, 3. kez şansımı denemek istedim.

Tiyatroyu çok seviyorlar gıkları çıkmıyor, sinemada öyle değil. Analarına çekmişler :)

İlk sinemaya gidişimiz dördümüzün Winnie the Pooh, Piglet'in hikayesi idi. 

Bunlar put gibi oturup seyrediyorlardı ama Piglet böööyyyle yavaş yavaş konuşuyor, bir dediğini 3 kez tekrarlıyor filan ya, Erdo uyuya kaldı, ben patlayacağım sıkıntıdan.

Yavaşça Pırıl'a eğildim "ne sıkıcı di mi" dedim, maksat erken çıkalım. Kaşını çatıp verdiği cevap "hayır! çok anlaşılır" 

:):):)

benimkiler ehlikeyf , çişleri kakaları gelir acıkırlar, bağırarak konuşurlar. ben cesaret edemem :) bebelerimle fizana giderim sinemaya gitmem :) dötleri oturmaz benimkilerin yarım saatten fazla : P

ay çok güldüm DD çok yaşa !

ben çok severim sinemaya gitmeyi. zıkkımsever nikotin tiryakisi  koca sadece bu sebepten gitmez sinemaya. film izlerken sigara içmeyecekse ne anlamı varmış bir de film oturur vaziyette değil kaykılma veya uzanma vaziyetinde izlenmeliymiş.

Ilk sinema maceralarını göremedim :( kreş ile birlikte uçaklar filmine gitmişlerdi. Bende nasıl olur üç boyutlu durmazlar diyordum ama cok iyi geçmiş öğretmenlerin anlattıklarına gore.

Anlatıp durdular geldiklerinde dusty uçağı ile oyle tanışmış olduk bizde. Gözlükler değişik gelmiş hiç sorun cıkmamıs.

Başka da sinemaya gitmediler ama götürmek istiyorum. Bende birlikte o anı yasamak istiyorummm çocuklarla. Yoksa bana naz yapıp çiş miş gelir mi bilemiyorum :)

Tiyatroyu bizimkilerde cok seviyorlar pür dikkat izliyorlar :)

ben de severim sinemayı ama tiyatroyu çok daha severim.

Evde kaykılarak dvd izleme şansı olunca sinema pek tercih edilmiyor DD, doğru

ama tiyatro öyle değil. Oyuncular, dekor eve gelemeyeceğine göre sen gidiyorsun mecburen :)

İlk sinemaya gidişimiz dördümüzün Winnie the Pooh, Piglet'in hikayesi idi. 

Bunlar put gibi oturup seyrediyorlardı ama Piglet böööyyyle yavaş yavaş konuşuyor, bir dediğini 3 kez tekrarlıyor filan ya, Erdo uyuya kaldı, ben patlayacağım sıkıntıdan.

Yavaşça Pırıl'a eğildim "ne sıkıcı di mi" dedim, maksat erken çıkalım. Kaşını çatıp verdiği cevap "hayır! çok anlaşılır" 

:):) :)

çok anlaşılır :) :)

Gittik ama giremedik 3 boyutluymus gittigimiz yerde de :( internnetten bakmistim 3D yazmiyor diye oraya gittik ama bilgi yanlismis. Bursadaki tum sinemalarda 3D gosterim varmış. Kofte yağmuru da oyle. O kadar da heveslenmisti cocuklar :(

Gitmeden önce araştırma yapmıştım o nedenle normal gösterim olsun istedim. 3D 6 yaşın altındaki çocuklara tavsiye edilmiyormuş. Gözleri çok yorduğu için başağrısı yapıyormuş. Zaten sinemada gişe görevlisi de başağrısı yapıyor, çocukları almıyoruz dedi. Kim izleyecekse animasyonları artık, bulurlar seyirci :(

Büyükler için de uzun süreli kullanım sakıncalıymış.

http://teknoogle.blogcu.com/sinemada-3d-boyutlu-gozluk-kullanmak-takmak-sagliga-zararli-mi/7245153

cmt.si için birinin sınıfannesi sınıfca ''karlar ülkesi'' filmine götürelim çocukları karne hediyesi de olsun dedi ve gittik.

çocukların yanına 3 tane de gözetmen anne girdik, tabi ki filmi de merak ettiğimden o annelerden biri de bendim. görsellik süperdi bence, konu hüzünlü de olsa mesaj güzeldi. ben sevdim! :)

Biz fazlaca sokağa alıştırdık sanırım. Sinema tiyatro hevesleri yok hiç. İki  kere tiyatro, bir kere sinema denedik, bir süre götürmeme kararı aldım. TV yi de hiç çok uzun seyretmiyorlar zaten. Sal sokağa oynasın modelleri bizimkiler