Jump to content
ispinoz

Köşe Takımları, Üçlü Koltuklar, Kanepeler

Recommended Posts

Hayırlısı olsun, güle güle oturun, güle güle eskitin ispinozcum:)

Annem sizi büyütene kadar 3 takım koltuk attık der:) Ayrıca mevsimden mevsime de koltukların yerini değiştirir oda içinde, mutlu olur, rahatlardı:)))

bizimlemi yaşlancak allasen iyi yapmışsınız.. yenilik, değişim iyidir dönem dönem, tebdil-i mekanda ferahlık vardır, koltuk için bile olsa:))

Bizim yemek odamiz, salon koltuk takimimiz ve yatak odamiz yaklasik sekiz sene once yatastan alindi. Gayet memnunduk ama yeni evimize gardrobu sigdiramadigimiz icin yatak odamizi degistirdik.koltuk ve yemek takimimizida goturup yerlestirince 2-3 sene sonra degistirme fikrini cikardik aklimizdan ve gittigi yere kadar onlarla devam etmeye karar verdik. Guzel oldu ve tas gibiler hic gerek yok dedik.cunku yerine alacagimizda cok farkli olmayacak. Maddi durumumuz daha iyisine elvermiyor cunku. Casa, voga harikalar ama etiketlerinin yanina yanasilmiyor. Yeni yatak odamiz kelebek. Henuz kullanmadigimiz icin yorum yapamiyorum simdilik goruntu guzel kullanisli ve kalitelide duruyor. Birde kose koltuk aldik kelebekten. Baska hicbir markada bulamadigim ozellikte bir koltuk. Hem cift kisilik kocaman bir yataga donusuyor hemde iki tarafida bazali. Goruntusude guzel tam istedigim gibi degil ama dokuntum cok oldugu icin bazalari icin birde yataga donustugu icin gorur gormez aldim. Ama yeni evimin favori mobilyasi oturma odasi icin yaptirdigimiz unite. Sitelerde dolasirken rastgele girdigimiz bir magazada gorduk. Ne yatasta ne kelebekte ne dogtasta hatta ne vogada ne casada oyle unite yok. Adam harika yapmis. Boyle esyalari yakalamak zor ama cok dolasmak lazim.

merak ettım hem köseyı hem unıteyı resımde ıstıyoruz :p

aradık, taradık, zevkimize uyan mekanımıza sığmadı, mekanımıza sığan zevkimize uymadı. sonunda köşe koltuğunu yaptırmaya karar verdik. model şu olacak:

Taylor_Sec_COM2_120302_028.jpg

mobilya yaptırmanın en sıkıntılı tarafı hayal kırıklığına uğrama olasılığı. inşallah olmaz. :)

ev tekstilinde çalışan iki tanıdık var soracağım demiştim ya sordum bir tanesi konu beni aşıyor iç mimari ve dekorasyona giriyor fikir vermem zor ama bu senin trendlerini söyleyeyim dedi :)

Orkide pembesi hem üst giyimde hem de ev tekstilinde 2014'ün moda rengiymiş. Bunun yanında bordo,gri,lacivert ve indigo mavide bu yılın renkleriymiş. Ev tekstilinde daha doğal, keten, ipek gibi doğal ipliklerle dokunmuş perdeler, aksesuarlar modaymış :)

Perdeci tanıdık senin diğer koltuk rengine uyumlu olabileceğini düşündüğü şu fotoğrafları gönderdi dün.

6a014e5ffea0ba970c0191042af0c3970c-500wi.jpg

52b9d6d8110e28c916000038.jpg

1555438_599146700134155_1869100657_n.jpg

bej-duvar2.jpg

bej-mavi-yeşil-oturma-odası.jpg

bej-ve-turuncu-uyumu.jpg

images.jpg

images (1).jpg

perde-ve-koltuk-uyumu-2.jpg

s1.jpg

sarı renkle dekorasyon (2).jpg

soru0001b.jpg

unnamed.jpg

vizon-ile-bej-rengi-duvar-boyasi-dekorasyon-mobilya-aksesuar.jpg

oo banucum çok teşekkür ederim.

perdecinin yolladığı fotoğraflar güzel ve muhtemelen bunların hepsi yabancı sitelerden alınma. farkettiysen perdeler hep ikinci planda, varla yok arasında. ama bizde en küçük en sıradan odalara bile şatafatlı perdeler koyuluyor. bu yüzden hani sade, zarif bir şeyler olsun dediğimizde perdecide bir fikir üretemiyoruz. perdeyi de en sona attım zaten. öyle dedi perdeci. koltuk ve halınız belli olsun perde bulunur dedi.

off işyerimdeki işler yoğunlaştı ve ev yenileme/dekorasyon  işi de gecikince azıcık neşem kaçtı. :(

mutfaklı salonun rengine daha karar veremedim banucum, nihalcim ama dediğiniz doğru rengi de pek hoş, burdan mı gitsem acaba? sağa sola turuncu bir şeyler atarak :)

hayır nerden yaptıracağımızı belirleyeceğiz ama bakalım yapan adam bize böyle bir renk kumaş çıkartabilecek mi.

Önce açık tonlarda aklım kalmıştı ama şimdi memnunum ben maviden :) Turunculu kral koltuğu arayışındayım biliyorsun :) Koltuğu yapacak usta modele göre kaç metre gideceğini söyler kumaşını sen alırsın ispinozcum.

Edited by Banu_T

neden hayalkırıklığı olsun ispinoz hiç öyle düşünme...benim mutfak,tv sehpası ,merdiven altı dolabı,çamşır odasındaki dolap,orta sehpa hepsi ilkokul mezunu bie ustanın elinden çıktı....

çok güzel olur bence ama ben de bu renge bayıldımmm :)

banucum bu koltuğun fotoğrafı benim gösterdiğim koltuğu yapan firmanın sayfasından araklanmış. :)

http://www.thrivefurniture.com/taylor-sectional/

adam bir de kendi firmasının adını basmış üstüne!

bu arada ben köşe koltuğunu aldım. yaptırınca beğenmeme riski ve istediğim kumaşı da bulamadığım için. tepe home dan uzanma kısmının altı sandık oturma kısmı açılıp yatak olan sade bir köşe. :)