Jump to content
ispinoz

Köşe Takımları, Üçlü Koltuklar, Kanepeler

Recommended Posts

evet ispinoz işte bu ev dergileri, kataloglardaki resimleri bu yüzden sevmiyorum...sanki bizim ev hep böyle bal dök yala modunda :))))

ama olurda eşyaları değiştirecek olursam minimum eşya....sade renkler.

şu an bizim evde merdiven var ama, in çık yapmaktan üşendiğimiz için, ilk 5.basamakta yukarı çıkması gereken oyuncaklar, kızların çoraplar, terlikleri vs oraya istiflenir...yukarı çıkan bir ev ferdi de onları bir zahmet yukarı çıkarır ...  :)))

evet geniş  :)  bu da mı gol değil e bayıldım  :)  ve evet ben kocacığımın miçosuyum,beğenmene sevindim çünkü bizde kocamla ispinoz ne diye araştırmıştık  :)   (cahilliğimizi bağışlayın)

mükemmel güneşi kaçıramazdık  :) kızlarla yürüyüşe çıkmıştık şimdi döndük de ancak yazabildim  :)

nihalcim gel bi dene :) belki beğenmezsin ...tabii mağazadan da denemen çok mantıksız olmaz:)

post-26648-0-85118100-1389968377_thumb.jpgpost-26648-0-24508800-1389968393_thumb.jpg

güzelmiş. kumaş seçenekleri çok çeşitli oluyor vardır kesin başka renkleri, istediğin renk yaptırırsın.

ben yıllarca mindersiz koltuk takımı kullandım, bütün. Çok sıkılmıştım, bu kez minderli olsun dedim ama bunlarda da pek gömülüyoruz yahu içine :) çok sert değilmiş minderleri aldığımız koltukların.

benim kuzenim ve yavuklusu senelerdir mobilya işindeler. görüntü ne kadar güzel olursa olsun yataş ipek istikbal gibi markaları tercih etmezdim ben eğer ki param varsa. hepsinde suntalam adı verilen kullanması hiç de sağlam ve sağlıklı olmayan malzemeler varmış çünkü. ben diyenlerin yalancısıyım.

ve inanılmaz paralar  istiyorlar. normalde ulusta itfaiye meydanında satılanlar ile bunların şovrumlarında satılanların farkı yokken fiyatları kat kat pahalı.inanın ederinin 10 katı falan bu mağazalardaki mallar.

üçünü de sevmem zorunda kalmasam da almam : P hele ki istikbale tahammülüm yoktur. tabi bizim siteler gibi bir seçeneğimiz var.

aynı pastörize süt çiğ süt meselesi gibi bu iş. çiğ süt alsan kaynatsan vitamini kalmaz denir, pastörizeye de süt tozu denir ya o hesap.

tepe home da  çok yakın arkadaşım çalıştı , nevır nevır nevır.

kelebek evet :)

casa evet (çok pahalı )

fabrikasyon mobilyada suntalam kacinilmaz. kocam bir donem siteler'de calisti. pek burun kiviririk hazir mobilyaya o zaman. ama artik kolay erisebilmek de onemli. fiyat, zaman, gordugun seyi aliyorsun...

bir de mesele sadece suntalam degil aslinda kumaşi, dikişi, işçiliği, tasarimi... suntalam kullanip taş gibi, fistik gibi de olabilir mobilya. ha zaten koltuk kanepede suntalam pek kullanilmiyor.

bugun mobilya magazisi gezecegim ilk kez. dur bakalim neler bulucagiz :)

Bizim yemek odamiz, salon koltuk takimimiz ve yatak odamiz yaklasik sekiz sene once yatastan alindi. Gayet memnunduk ama yeni evimize gardrobu sigdiramadigimiz icin yatak odamizi degistirdik.koltuk ve yemek takimimizida goturup yerlestirince 2-3 sene sonra degistirme fikrini cikardik aklimizdan ve gittigi yere kadar onlarla devam etmeye karar verdik. Guzel oldu ve tas gibiler hic gerek yok dedik.cunku yerine alacagimizda cok farkli olmayacak. Maddi durumumuz daha iyisine elvermiyor cunku. Casa, voga harikalar ama etiketlerinin yanina yanasilmiyor. Yeni yatak odamiz kelebek. Henuz kullanmadigimiz icin yorum yapamiyorum simdilik goruntu guzel kullanisli ve kalitelide duruyor. Birde kose koltuk aldik kelebekten. Baska hicbir markada bulamadigim ozellikte bir koltuk. Hem cift kisilik kocaman bir yataga donusuyor hemde iki tarafida bazali. Goruntusude guzel tam istedigim gibi degil ama dokuntum cok oldugu icin bazalari icin birde yataga donustugu icin gorur gormez aldim. Ama yeni evimin favori mobilyasi oturma odasi icin yaptirdigimiz unite. Sitelerde dolasirken rastgele girdigimiz bir magazada gorduk. Ne yatasta ne kelebekte ne dogtasta hatta ne vogada ne casada oyle unite yok. Adam harika yapmis. Boyle esyalari yakalamak zor ama cok dolasmak lazim.

bende hayırlı olsun eviniz demeyi unuttum sanırım hayırlı olsun.  Mobilya baktın mı ispinoz?

Köşe koltuklar güzel duruyor fakat evi süpürürken çekmesi itmesi biraz zor oluyor salonun genişse daha rahat edebiirsin. Bunuda dip not yazayım :)

annenin sözü çok güzelmiş. ben eşyaların eskimesini çok seviyorum. neyi nasıl tüketeceğimizi şaşırıp, çoğu zaman hiç eskimeden sırf bıktığımız için eşya değiştiriyoruz. şimdiki koltuklarım çok eskimedi (yazın 7 yıllık olacaklar) ama onları kullanamam; yeni eve sığmazlar, ve sevmiyorum. :(

neyse sonuç olarak biz eskimeyelim de... :))