Jump to content
ispinoz

Köşe Takımları, Üçlü Koltuklar, Kanepeler

Recommended Posts

eskiden fabrikasyon mobilyaları beğenmez, olacaksa atölyeden çıksın, kişinin zevkine, ihtiyacına göre tasarlansın derdim ama bu fikrim değişiyor sanırım :)

şu ara köşe takımlarına ve bir de üçlü koltuklara bakıyorum. yataş, enza home olduktan sonra tasarımları falan bayağı bayağı bir güzelleşmiş. bir iki köşe ve koltuk beğendim. ama henüz mağazadan bakmadım.

yataştan koltuk, kanepe köşe kullanan var mı aramızda? sağlam mı, özenli mi, servisi iyi mi?

teşekkürler :)

beğendiklerimin fotoğrafını koyayım da tam olsun.

0ca4a4ad-6fb9-4afc-8958-845695c3f90elisa

ee956eb5972bbc9feaa916871554f81a.jpg

7eecec0a-4a81-40e0-8cae-b71b6aa22131Verdc9ddbf1c-74a0-4635-8092-6792eb911351plus

Edited by ispinoz

ben almadım ama yaklaşık 10 yıl önce bir arkadaşım oturma odası için köşe almıştı yataştan, hala kullanıyor.

şu köşe ya da ayak uzatmalı koltuk diyeyim, ah ah eşim çok istedi o şekilde olmasını. Birkaç tane baktık da hatta, bunların çoğunun boyutları fotoğraftaki gibi. Yani o uzatmalı kısma 1 kişi oturunca diğer taraf da ancak 1 kişilik oluyor. Bizim koltuğu koyacağımız duvar epey uzundu köşelilerin boyutları çok küçük geldi oraya, çok komik duracak diye almadık. Bir de köşeden sonraki kısım üçlü olanlar var o da biraz tren gibi görünüyor :) bizim o duvara öyle birşey olurdu ancak ama beğendiklerimin hepsi çok pahalıydı. Biz bir köşenin fiyatına iki tane üçlü aldık.

Bizde evlendiğimizde 7,5 sene oldu :) tepe home dan kose takımı almıştık. Hala da kullanıyoruz. Çocuklardan Once ve Coculardan sonra olarak 2 donemi oldu. Oncesinde üzerine oturmuşluğumuz cok azdı. Şimdi ise oturma odası kalmayınca tepesinden inmez olduk. Gayet sağlam ve kurulum servsinden memnun kaldık. Sizin oralarda varsa orayada bakabilirsin. Kose koltuğumuz resimdeki gibi değil bizimki 2 tarafında da oturuluyor uzun yani.

ispinoz ne renk olacak koltuklar? biz koyu yaptırdık biliyorsun ama 1-2 sene sonra krem kaplatacağız galiba öyle bir his var içimizde kocayla :) çocuklar daha dikkatli olur herhalde di mi 6-7 yaş civarı?

salonumun boş ve ferah görünmesini çok isterdim....  :) bu fotolar hep böyle insanı aldatıyor :)))

güzellermiş ispinoz.

bizim koltuklarında yavaş yavaş vaadesi doluyor. alacak olursam ne alacağım o kadar karışık ki...sizden fikir edinmiş oluyorum.

salon için hem şık, saade hemde günlük kullanım için rahatlık ön planda olan model arıyorum :)

18 yıllık kiracılık tecrübemden sonra bugün yarın bir aksilik olmazsa ev sahibi oluyoruz inşallah. :) allah dileyen herekese nasib etsin.

benim köşeyi düşündüğüm mekan çok büyük değil. bu yüzden köşe normalde hiç aklıma gelmezken şimdi köşe almaya karar verdim. açık  mutfaklı minik salonumuza. koyu bir renk olacak ama yine de canlı kırmızı, turuncu, yeşil, vs. gibi

h_n_f daha bu sabah geldi tepe home aklıma. ankara'da yaşarken çok gezerdim ama buradakine bir kaç sene önce bir kere girdim. aklımda benim de. haftasonu bakacağım.

ay emelcim aynen dediğin gibi koccaa stüdyolarda showroomlarda çekiyorlar fotoğrafları ay vay oluyorsun. aynı modeli google görsellerde falan arattığımda birisinin evinde çekilmiş versiyonu denk gelirse direkt hissiyatım: o beğendiğim model bu gariban olamaz! :))

bu arada zarif ama üstünde uyunabilir bir üçlü koltuk arıyorum. mesela anthropologie var amerikanın meşhur markası, orada şöyle bir model gördüm bir bakar mısınız şunun güzelliğine:

http://www.anthropologie.com/anthro/product/home-furniture/22663686.jsp

http://www.anthropologie.com/anthro/product/home-furniture/27233154.jsp

sanat eseri misin mübarek!

koltuk.jpg

Edited by ispinoz

evınızde gule gule oturun hayırlı olsun ıspınoz

http://yatasgrup.com.tr/upload/productslider/43f3522a-12ab-4607-aebc-6c219e50edcacronos750.jpg

2009un mayısında bunu almıstık kırada oturacagımız ıcını görmedıgımızden basımıza ne gelcek bılemedık kasası ahsaptı cocuklar 11 aylıkken tekrar yenı evımıze tasındık sorunlar cıktı yatas bıze kanepenın yenısını verdı ve epey bır yenılenmıstı modelini ıcındekı kasa metal sımdıkının oldukcada dayanıklı o kadar hoplama zıplamaya banamısın demedı..

http://yatasgrup.com.tr/upload/productslider/8938cd31-05f6-4288-af7f-471f8a5a6583taylor_slider01.jpg

su kanepeden aldık sonrasında bundanda cok memnunuz

Edited by nih@l

aa ispinoz....hayırlı uğurlu olsun şimdiden...güle güle oturun diyelim yeni evinizde.

şimdi yeni evi, şöyle bir güzel akça pakça yerleştirmek ne güzel ve zevkli olur! :)

kolay gelsin sana!

emel sen açtın ben söyleyeyim. bu kısımda küçük emrah gibi kaşlarımı üçgen yapacağım. benim hiç gelin evim olmadı. bekarlık eşyalarının üstüne üstüne bir şeyler aldım hep. hep bir toplama tarafı vardı. bir tarafı yeni olsa da bir tarafı mutlaka eski veya gönlüme göre değildi. dahası bir şey alana kadar öbür taraf eskiyordu. : ))

şimdi gelin evi yapacağım. her şeyi yenilemesem bile her tarafta bir tazelik hissi istiyorum :)

arkadaşım kadar ben de heyecanlandığım için güle güle otur demeyi unutmuşum. demiştim ama bir kere daha diyeyim buradan ispinozcum güle güle otur yeni evinde. İnşallah bir gün Antalya'ya yolum düşer de kahve içmeye gelirim sana.

bu arada zarif ama üstünde uyunabilir bir üçlü koltuk arıyorum. mesela anthropologie var amerikanın meşhur markası, orada şöyle bir model gördüm bir bakar mısınız şunun güzelliğine:

http://www.anthropologie.com/anthro/product/home-furniture/22663686.jsp

http://www.anthropologie.com/anthro/product/home-furniture/27233154.jsp

sanat eseri misin mübarek!

Böyle zarif zarif saten pijamalar, gecelikler filan olmalı insanın üstünde, bu koltukta ayıcıklı penye pijamayla uyunmaz ki :)

bizim koltuklar casa...sağlamlığı süper ve sürpriz koltuk var 2 li ama büyük ,çok kullanışlı..şezlong gibi oluyor kendi etrafında 360 derece dönüyor arası açılıyor biz eşimle yarı açıp aramıza içeceklerimizi alıp film izlerdik eskiden :( bizimki lila pembe..http://www.casa.com.tr/tr/urunler/kanepeler/surprise/

üçlümüz buna benziyor ama tam değil http://www.casa.com.tr/tr/urunler/kanepeler/flexa/

A miço ne ilginçmiş koltuğunuz. Casa'nın hoşuma giden modelleri var ama fiyatları yüksek diye şartlanmışım hiç yaklaşmadım, mağazaya gidip bakmadım bile. Bu modele benzer tekli olsa, eşime tv koltuğu olarak alsam.

sürpriz ikilinin arası açılınca sehpa gibi bir tahtası var oraya herşey konuluyor...beğenmenize sevindim o yüzden rengi de görün diye benimkini yollıyım :)  banucum belki vardır teklisi...çok pahalı değildi biz ikili üçlü ve iki tane tekli yi 3000 tlye almıştık 7 yıl oldu ama o sıralar çok farklı değildi fişyatlar...post-26648-0-67140000-1389881472_thumb.jpgpost-26648-0-19630600-1389881513_thumb.jpgpost-26648-0-87309000-1389881560_thumb.jpg

buarada benim tekliler de açılıyor ve üçlünün yatak kısmı çırtçırtlı onun alıp yer yatağı yapıp kalan koltuğun üzerine yorgan serip fazladan yatak yapabiliryorsun

sürpriz ikilinin arası açılınca sehpa gibi bir tahtası var oraya herşey konuluyor...beğenmenize sevindim o yüzden rengi de görün diye benimkini yollıyım :)  banucum belki vardır teklisi...çok pahalı değildi biz ikili üçlü ve iki tane tekli yi 3000 tlye almıştık 7 yıl oldu ama o sıralar çok farklı değildi fişyatlar...post-26648-0-67140000-1389881472_thumb.jpgpost-26648-0-19630600-1389881513_thumb.jpgpost-26648-0-87309000-1389881560_thumb.jpg

buarada benim tekliler de açılıyor ve üçlünün yatak kısmı çırtçırtlı onun alıp yer yatağı yapıp kalan koltuğun üzerine yorgan serip fazladan yatak yapabiliryorsun