Jump to content
ispinoz

legolarınıza talibim

Recommended Posts

arkadaşlar, özellikle kıdemlilerim,

elinizde artık oynamadığınız legolarınız vardır. uygun bir fiyata verebilirseniz onlara talibim. (daha büyük parçalardan oluşan duplo modeli değil ama)

bana buradan ya da özelden mesaj atabilirsiniz.

sevgiler.

almanya'ya giden olsa, orada çok ucuz. Eşim almıştı bizimkilere geçen yıl. O zaman küçüklerdi pek ilgilenmediler biz yapmıştık :) Birkaç hafta önce görümcem gitti iş için, hiç aklımıza gelmedi ya istemek. Çok pişman olduk sonra. Onun da aklına gelmemiş. Birkaç ayda bir gidiyor, bir dahaki sefere aldıracağım.

dünyanın en güzel oyuncaklarından birisi ama, heryerde hatırı sayılır paralara satılıyor! üstelik bizim evdeki küçük lego dahisi (kadifem) birşeyi yapıyor, sonra bozulmasını istemiyor! dünyanın iki ayrı ucunda sürekli onları bir şekilde sergilemeye, ya da onları kutulara koymaya ikna çalışmaları içerisindeyim!! 

asıl yapmam gereken bir legonun bozulup yeniden yapılabileceği gerçeğini ona öğretmek, hatta yeni bişeyler yapabileceğine ikna etmek :) böylece elindekiler ile doya doya oynar!! 

bu arada, kadifem ne kadar seviyorsa legoyu, pembem de bi o kadar sevmiyor! babası ona da alıyor onları da oğlan yapıyor!! :) burada olsalardı sana satardım belki pembiş legoları :P 

Bizim de 3 senedir vazgeçilmez oyuncagımız..Allahtan yap-boz olayından ve yeni şeyler yaratmaktan hoşlanıyorlar..Babamız Almanya 'dan getiriyor bize ama orda bile max%30-40 ucuz fazla değil Banucum. ha şu var yurtdısı bazı dükkanlarda 2. el gramla dökme lego satılıyor, bak nlar ucuz.. hele ki danimarka'da.. bir tanıdık kg suna 5euro gibi bişey demişti..Ama bu çocuk milleti onla tatmin olmuyor.. bende şu parça yok, yok efendim iu sette bu parça çıkmıs anne!.. falan sonu yok..bende çok severdim küçükken hala da oynuyorum..zevk meselesi..biraz daha büyüsünler oynamayı kestiklerinde bende satabilirim ispinozcum, iyi fikir:)

bizde gecen ay Almanyadan aldık birer kutu, 35 Euroydu. Neredeyse yarı fiyatı buradakinin. Her yıl bir kez fuara gidiyoruz, o zamanlara saklayacağız Lego alışını. Babanne çocuklara doğum günü hediyesi ne alayım dedi, Lego dedim son derece kurnazca :)

Edited by Marge

almanya'da indirime girdiği dönemler oluyormuş. O zaman buradakinin yarısının da altında oluyormuş fiyatlar. Onlara denk gelinse çok iyi.

biz de halaya kurnazlık yapacağız marge :) her gidişinde ne getireyim size diye soruyor kızcağız, legoooo diye haykıracağız b sefer :) Geçen sene kendisi hediye almıştı minik ama çok parçalı olmayanlardan, o zaman küçüklerdi pek oynamadılar. Bizde küçük parçalı bir onlar var işte, bir de eşimin aldığı birer tane. Kocaman olanlardan bir sepet dolusu var ama hiç ilgilerini çekmiyor. Galiba benim çocuklarım lego sevmiyor, biz zorla sevdirmeye çalışıyoruz :)

Ay İlknuuur bu architecture serisine ben de bayılıyorum:) babamız haftaya alamanya yolcusu, isterseniz getirsin;)

ay ne olur getirsin senin gelecekteki meslektaşına şahane bir sürpriz olur :) bu olması şart değil 14+ herhangi bir uygun fiyatlı olabilir, biraz kompleks olsun yeter...

yalnız biz de bu arada deli gibi lego oynuyoruz. hatta geçen feyse foto koydum. hatta tek sıkılmadan oynadıkları oyuncak bu diye yazdım fotoğrafın altına. valla ben almanyaya gittiğimde baktım hiç de öyle ucuz değildi. almak vardı aklımda kıyıp da alamadım. burayla denkti fiyatlar. şimdi avro uçtu.iyicene pahalıya gelir.

Legoları küçükken bizimkilerde oynamamıştı sevmediler diye düşünmüştük  ama şimdi farkına vardıkça oynamaya başladılar şimdide cok seviyorlar.

Biraz daha buyuseler daha da güzel oynayacaklarını düşünüyorum.

Resimdeki lego da cok güzelmiş.

Ben biliyorum az çok fiyatlarını 200 parça 62.50 tl kutu içinde küçük parçalar var çatı tekerlek insan gibi figürlü birde karton kutu içinde 375 parçalı var ama düz parça onlar 39.50 yada 40 tl falan 4-99 yaş grupları bunlar yanlız

bide firends miydi acaba bir marka var oda yuvarlak figürleri ile birlikte ama sadece kapaktaki resimler yapılabiliyor 37.50 den başlıyor 120 tl ye kadar çıkıyor çok pahalı minnacık kutu 37.50 tl bir ev ağaç ve araba var sanki içinde

Tek verebileceğim Thomas the Train Duplo... İspinoz istemem demiş ama okuyuo başka bir isteyen çıkar belki diye yazayım dedim... Diğerleri birbirinden ayrılamaz parçalar olarak birbirlerine girmiş durumdalar :-)

Tek verebileceğim Thomas the Train Duplo... İspinoz istemem demiş ama okuyuo başka bir isteyen çıkar belki diye yazayım dedim... Diğerleri birbirinden ayrılamaz parçalar olarak birbirlerine girmiş durumdalar :-)

canım ya ben bulamadım site