Jump to content
ispinoz

elektrikli süpürge

Recommended Posts

fâni konulara dönelim.

son 2-3 yılda aldığınız elektrikli süpürgelerinizden memnunsanız marka/model paylaşıverin rica ederim.

hepa filtreli olacakmış

sesi de mesela 70 desibel mi ne onun üstü olmazsa güzel  olurmuş.

büyük olmasın zaten ihlas var evde.

ıslak da istemiyorum dolayısıyla.

mersi mersi...

benimki philips marathon 6-7 sene olmuştur alalı, memnunum ama daha küçük olsaydı iyi olurdu. Dyson'da aklım kalmıştı bunu alırken.

oğlum reklamlarda gördü geçen gün anne bu süpürge çok güzelmiş di mi dedi. Evet oğlum alır mısın bana ondan dedim. Biraz düşündü cevap verdi: kaç para :)))

evet pahalı ama değer diyor kullanan arkadaşlar. Bir arkadaşım 10 yıldan fazla oldu kullanıyor çekim gücü hala çok iyiymiş. Bununla süpürdükten sonra silmeye bile gerek kalmıyor diyor. Ben de bekliyorum işte oğlum büyük adam olup çok para kazanınca alır herhalde anneciğine :)

Sen philips marathon'a bir bak. Hepa filtreli. Ama sesini desibelini bilmiyorum, anlamam o işlerden. Sesi var, mesela süpürürken zil çalarsa duymuyorum.

Geçen hafta aldım. Rowenta Silence, toz torbasız, suya çekenlerden değil. 68 desibel. Gerçekten bir önceki makinama göre çok sessiz. 599 TL'ye aldım. Toza alerjisi olan bi arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. O memnunsa bir numaradır. Her gün mutlaka el süpürgesi, 3 günde bir falan da bunu açar çünkü açmazsa mahvoluyor, tıkanıyor resmen. Temizlikçim eh işte dedi ama eh işte deme sebebi başlığı halıda rahat hareket ettiremiyormuş. Çok güçlü olduğu için halıya yapışıyor resmen. Ama bu da çok iyi çektiğini gösterir diye düşünüyorum. Ben kullanmadım henüz. Kullanınca yorumumu ayrıca yazarım. 

kızlar doğmak üzereyken dyson aldık, 7 sene oldu....çok şükür sorun yok... memnunuz da..

arkadaşların verdiği örnekler gibi şimdi bir sürü alternatif var hepa filtre konusunda ... araştırmak lazım.

Ne olursa olsun ayak ile açılıp kapatılabilmeli... Benimkini koca almıştı. Eğilip elle açıp kapatıyorsun, ay ne saçma ve gereksiz yorgunluk Allahım!

Not : iRobotum bozuldu çok mutsuzum... O nedenle dyson'ı falan boşver irobot al sen en iyisi!

Fakir'in bu dikey süpürgesinden istiyorum ben de günlük kullanım için. Çok pratik oluyor kablosuz. Madem İhlas da varmış böyle birşey alabilirsin aslında. Kv rowentanın kablosuz dikey modelini kullanıyor o da çok memnun. Ancak bunun gibi ayrılabilen el süpürgesi yok kv.ninkinde, sadece dikey süpürge.

fakirin bu modeli kablolu yalnız Banucugum, ama çok kullanıslı...zaten kablosuz şarjla tüm evi süpüremem herhalde. sadece el süpürgesi olarak çıkıyor, öyle kablosuz kullanabiliyorsun:)

aa kablolu mu? fotoğraflarda kablo gördüm ama onu şarj etmek için sandım. Kvminki kablosuz, bütün evi süpürüyor evi de çok küçük sayılmaz ama ne kadar kir olacak küçük çocuk olmayınca günlük şöyle bir gezdirse yetiyor. Aslında böylesi daha iyi el süpürgesi zaten şarjlı dikey olan kablolu olunca daha iyi olur çekim gücü. Anneme aldık dikey kablolu morphy richards marka o da memnun.

aklımı çeldiniz kızlar. dikey süpürge forumlarında geziyorum yarım saattir.

yalnız biz burda bazen uzun uzun yazıyoruz sanıyoruz ya, yalan!  bazen forumlarda ürün yorumları falan okuyunca aklım duruyor. insan bu kadar uzun ve ayrıntılı inceleme nasıl yapabilir ve üşenmeyip bunu bütün ayrıntısıyla nasıl yazar. bir örnek:

amlodis adlı kullanıcının 27 Kasım 2012; 0:48:44'de hoover dikey süpürge için yazdığı incelemeye bir bakar mısınız!!!

forum.donanimhaber.com/m_38456633/mpage_5/tm.htm

yalniz şarjlı süpürge benim de aklıma çok yatmıyor. yani sanki çok iyi çekmez gibi.bir de pillerinin kullanım ömrü yenisi çok para felan...

ben en basit haliyle soracağım meytapcım.

halıdaki saçı çekiyor mu, halıdaki saçı? :)

şu donanım forumunu az okumadım çamaşır, bulaşık, kurutma makineleri araştırdım hep orası çıkıyor gugılda :)

orada detaylı yorum yazanlar genellikle ya beyaz eşya satıcısı, yetkili servisi filan oluyor ya da işin uzmanı bir teknik insan :)

harbi ne yazmış ha gencecik çocuk bir de:))) 

valla çekiyor be ispinoz, pek memnunum.. öbürünü haftada bir çıkarıyorum artık, bu el altı pek kolay oldu..gerçi saç, iplik falan halının cinsine göre de değişiyo, bazı makina halılarında kanırtıyosun çekmek için..

1600 watt güççücük şey ama sanırım emiş gücü watt la ölçülmüyor..benden şimdilik gecer not alır, zamanla emiş gücü azalır mı bilemem her motorlu alette oldugu gibi..annemde fantom var , o da pek memnun, ondana alacaktım daha da ucuzdu aslında ama üçgen uç beni cezbetti bir de wataj yüksekliği..

iki sorum var:

dikey süpürge nedir?

bir de nilfisk ne kadar? ne biçim isim öyle ne malı o?

bir arçelikim var. evlenirken aldım. bir türlü memnun kalamadım. temizliğe gelen apla da her gedliğibnde bir ksuurunu buluyor. üstelik görüntüde iyi bir süpürge gibi.annemde minicik bir boş (bosch) var  valla fıstık gibi. hafif güzel çekiyor. zaten bu işlerden hiç anlamam. üf.

anneminkinden artık bulunmuyor

bulunuyor olsaydı da annemin süpürge nispeten temiz ve sahibi titiz kişiler içinmiş hissi uyandırıyor.

benim yükte de ağır olacak ki makinem temizlediğim hissine kapılayım :)

anneminki minik bişey. 

önemli olan boyutu değil işlevi ise onu bilmem :)

gecen hafta karşı komşuma Rainbow cular demo yapmaya gelmişler(ben bilerek katılmadım, o kadar çeneye katlanamam süpürgeye çekesim gelir diye:)

neyse sordum nasıldı diye? fiyatını bi söyledi sanırsın ev peşinatı veriyorsun, 12.000 tl :shok:  :fool:

bi yaşıma daha girdim;)