Jump to content
ikkoli

Teknoloji kraliçelerim, Iphone 5 önerir misiniz ?

Recommended Posts

benimki de Samsung galaxy ace. abim kullanıyordu, al dedi. bir de bir kaç arkadaşım önerdi aldık. yeni ama, daha SD kartı almaya bile vaktim olmadı 

özelliklerini henüz kullanmadım..

6nın kendisi aslında 5sten çok farklı değildi. Ekran boyu kalitesi hariç. Geçen sene esas farkı 6Plus ile yaptılar. Bu sene ise 6s ile 5s'e göre gerçek değiştirmeye değecek fark yaratıldı... Hoş, ekran yazılımında yaptıkları değişiklik her ne ise maşallah 5s'in bile foto gösterme kalitesi düzeldi! 

6s Plus ise hızı, görseli, ekran büyüklüğü ile şahane bir telefon. Ancak eğer bir elinde çocuk/paket/çanta vs varken diğer elinle şık şık SMS yazma derdinde isen 6 s plus veya 6Plus sana göre değil. Ama bir plus'ın varsa ipad ihtiyacın ortadan kalkıyor diyebiliriz...

Tabii bunlrın hepsi özelliklerini okuyup karşılaştırılarak yapılan yorumlar. Benim de ekim sonu kontratım bitiyor ve telefon değiştireceğim. 6splus da zaten ancak çıkacak burada. Sanırım ona geçeceğim. Fakat şu tek el kullanım konusu biraz düşündürüyor... 

Yalnız 5s'in bir problemi var, suda yüzmüyo  :D Dün küvete düştü 1 saniyede çıkardım, derhal pirinç kutusuna koydum. Yazın aldığım yeni su geçirmez kılıf bozuk çıkınca geri verip "amaan nasılsa tatil bitti ve değiştireceğim" diye yenisini almamıştım! aldığım dükkana 145 euroya satma planım da telefonla beraber suya düştü  :biggrin: belki yeterince kurursa anlaşılmaz! :wink: