Jump to content

Recommended Posts

Her tabağa koyacağın yemeği iyice ölçüp biçmek demek ki aman diğerine az kalmasın :)

Bu sabah peynirli yumurta yapmıştım kızlara, tabaklara paylaştırırken gözümle milim milim ölçtüm yine, 13 yıl sonra bileeeee :)

itiraf ediyorum eskiden, mutfak tartısıyla ölçmüşlüğüm bile vardır :)

peki sizce ikiz annesi demek.... ????

İkiz annesini bilmem ama lale = manyak demek. 

Tabaklara koyacağı kirazları sayan; dışarıda yediği bir şey "annem, babam, kardeşlerim yiyor mu?" diye içine sinmeyen, yese bile akşam onlara da alıp götüren; meyve yerken "ben sabah bundan yemiştim bu sizin hakkınız." diyerek annesini babasını kızdıran, bir şey az kaldıysa dolapta annesine sorup yiyen "Anne bunu yiyecek kimse var mı?" - "Anne bunu yiyebilir miyim kimse yemeyecekse?"  (duyan annemi ya da ailemdekileri huysuz sanır ama öyle değil, herkes bir diğerini düşünür, yemez yedirir falan çok şükür ki! ) bir rahatsız demek Lâle... 

Allah sonumu hayretsin. Bu gidiş gidiş değil. :D

en tatlı çilekleri eşit dağıtamazsam tabaklara diye, tümünü ortadan ikiye bölüp iki tabağa koyuyorum ben artık :)

ikiz annesi demek hak geçirme korkusuyla herşeyi ama herşeyi sayarak yapmak demek.

biri bişey isteyince istemeyene de zoraki o şeyi yapmak demek :)

her sabah ama her sabah kreşin kağısında mert dolanır boynuma, defnenin umru değil, onu da ben çağırır yanıma sarılırım, ben gittikten sonra ya annem bana sarılmadı diye düşünürse???

ikiz annesi demek hep vicdan sorgusu demek....

küçücük bir olay için bin kere düşünmek demek......

ikisininde yapısı ve karakterleri farklıyken, aldığın veya yaptığın şeyler her ikisine de uygun mudur diye düşünmek demek....

sürekli birine küçük muamelesi yapılıp, dile getirilmesi de ikizannesinin dellenmesi demek :))))

süer daha geçen hafta çileklerin eşit kırmızılıktakileri aynen yarıya bölüp koydum! :)))))))))

iki bardak suyu fırının üstünde doldurup aynı anda uzatmak demek ....tırnak keserken beş parmak birini beş parmak birini üç parmak birini üç parmak birini kesmek demek.....en sevdikleri şeyleri ayrı ayrı hak geçmeden pişirmek yada marketten almak demek

çilek, elma, armut gibi meyveleri ortadan bolmek aynı meyvenin tadına ikisininde bakmasını sağlamak demek.

goz olcusuyle, kasık hesabıyla, hatta bazen tartı ile yemekleri bolusturmek demek.

kıyafetleri aynı sayıda almak demek.

ikisini yanyana yatırıp bir onu bir onu aynı anda opmek gıdıklamak demek :)

bence ikiz annesi demek sadece bir başka ikizannesinin anlayacağı bir dünyaya sahip olmak  demek.

ikizannesi olmayanlar için konu ya yüzeysel bir şekilde:

"çok zor ama di maaaa?"

seviyesindedir ya da ondan da yüzeysel bir şekilde:

"ay ne güzel beraber büyüyüverirler iştaaa"

seviyesinde.

ay ben zaten şişkinim iyice şişiyorum düşününce.

İkiz annesi olmak demek ;

- ikisini aynı anda sarabilecek iki kola,

- ikisini aynı anda emzirebilecek iki memeye sahip olduğun için şükretmek (her ne kadar ben dahil bazılarımız beceremese de)

- sadece bir kalbin olduğu halde göğsünü açıp ikisini de aynı anda içine sokacak kadar sevgi dolu olmak demektir.

Birine dalıp bolca öpüp severken, diğerinin gözünün içine bakarak 'canımsın, kızımsın' demek, sonra ilk öpüp kokladığınının miktar yer ve şiddetini aklında tutup, aynı şekilde diğerini öpmek demek. Biraz fırsat bulup da biri ile uzanıp sohbet ettiysen eğer, diğeri ile aynı sürede aynı şekilde uzanana kadar içinin rahat olmaması demek.

ikiz annesi olmak demek okul toplantılarında bir o sınıf toplantısına bir diğer sınıf toplantısına katılmak demektir iki çocuğunu aynı anda anakucağına oturtturup aynı anda biberonlarını verirken sol elinle beslediğin bebeğin acaba rahat içemedimi diye vicdan yapıp bir sonraki mama satine el değiştirmek demektir.

Ikiz annesi demek çifte mutluluk demek...

Ikiz annesi demek her gunune sukretmek demek...

Iki çift gozun sana ayni anda bakmasi demek...

Yemek veya yogurt yedirirken, 1 kasik ona, 1 kasik otekine demek... Haksizlik olmasin:)))

Ikiz annesi demek harika bir duygu demek butun zorluklara ragmen...

öncelikle muhteşem birşey :)

bizler çok şanslıyız belirtmeden edemeyeceğim :)

eşitlik eşit davranabilmek vicdanen rahat olabilmek en zor şey bence ikiz annesi için

adaletli olup her ikisini de eşit sevmek , eşit davranabilmek , acaba acaba başarabiliyor muyum diye düşünmek !

ikizler mi ?

araları ne kadar ?

tedaviyle mi ?

en çok hangisini seviyorsunuz ?

eşit sevebiliyor musun ?

birinin sevgisi baskın gelmiyor mu ?

büyük ölçüde olana abi olduğunu söylemeleri ?

bu soruları sabırla yanıtlaması çok zor :(((

en güzel yanı kimse

2. çocuğu düşünüyor musunuz diye sormadı :))) hee  heeee

öpüyorum tüm şanslı anneleri

ikiz annesi olmak demek, dünyanın en güzel mucizesi x 2 demek,

ikiz annesi olmak demek, dünyanın en büyük aşkı x 2 demek,

ikiz annesi olmak demek, sen bu dünya üzerindeki en şanslı kadınlardan birisisin demek,

ha, bir de ikiz annesi olmak demek, bunu becerebildiğine göre, dünyada senin başaramayacağın hiç bir iş yok demek! ;) 

ikizannesi olmak demek biri memeyi bırakınca diğerinin emzirirken vicdan azabı çekmek

yola çıkarken ikisini birden zaptedemiyorum diye güvenlik kayışı ile yürüyüş yapmak demek

beslerken biri sürekli kustuğu için kussada diğerinin yediğinden onada vermeye çalışmak demek

biri arada meyve istediğinde diğeri yemiyor diye isyteyenede vermemek demek

aynı anda uyutmaya aynı anda beslemeye çalışmak demek

biri uyanınca diğerinide uyandırmak demek

birini severken diğerini içi kalmasın diye ya ayağınla yada elinin  ucuyla dürtük dürtük dürtükleyip güldürmek demek

ikisini aynı anda emzirmek aynı anda biberon tutup beslemek demek

iki bebekte yerdeyken ikisinide kucağına almayı başarmak demek

ikisinide aynı anda yıkamayı öğrenmek demek

sırt sırta oturtup ikisininde saçını aynı anda kurutmak demek

biri terlediğinde üstü biri kalın diğeri ince kalmasın diye  diğerinide soyup aynı kumaş kıyafet  giydirmek demek

birinin altını değiştirdiğinde diğerininde  yapmamışsa bile takıntı yapıp değiştirmek demek

kaselere yemek koyduğunda eğilip kenarından eşitmi diye bakmak demek

eğer tek tabakla veriyorsan biri 15 kaşık yedi diye diğerinin 13 kaşık yemesini stres yapmak demek

misafir birini seviyorsa diğeri üzülmesin diye onuda sev diye misafiri dürtüklemek demek

gece yanına gelmek isteyen ikizlerinden birini diğerini yanıma alamıyorum diye gelmek isteyenide almamak demek

ikizarabasını yokuş yukarı totom sızlaya sızlaya ittirip  tek bebeği olan annelere sinir olmak demek

iki senedir hiç otobüse binmemiş olmak demek

dk başı indiğim konak meydanını 3 sene gidememiş olmak demek

ömrümü adadığım hayatımı verdiğim onun üzerine kimseyi sevemem dediğim ilk kuzumu yorgunluktan telaştan ihmal etmek demek

ikizlerden önce birini ertesi gün diğerini getirdik eve büyük kuzumun dahaa ardı varmı her gün bi tanemi getireceğiniz diye dalga geçmesi demek

ben bi taneyle başedemiyorum diyen anneleri alnın çatından vurasım gelmesi demek

her gün evde tazı gibi iş yapıp dışarı çıkarmak adına kan ter içinde arabayı eşyaları hazırlayıp rutin her gün iki saat öğlen iki saat akşam hava alsınlar gezsinler diye gezdirmek demek

onları öperkenn oyyyyyyyyyy bana çocuk yetmez tek olsaydınız doyamazmışımm iyiki ikiz oldunuzz daha da doğurasım var deyip bıldırlardan ısırıp anne sizi mama yaptı deyip gülme krizlerine giren bebelerini kudurk sevmek demek

bir şey alırken ikiye çarpıp üç beş (altı on eder :) parça biişi daha  alıcam bütçem yetermi diye kara kara düşünmek demek

gecenin karanlığında şş harfi bozuk kalavye ile yorgunluktan gözünden uyku aksada gün içinde bebelerde kimseyle konuşmamış olan benim bu saatte bide şşş harfi düzenlemesi yapması demek :)

Edited by melinda125

SBS'ye giderken hangi çocuğunun yanında olacağını bilememek, hangisinin yanında olsan diğerinde aklın kalacağını bilmek demek ....

Hamideeee neredesin ?

İkkoliii ben dün fena yoğundum arkadaşım..Bugün ilgilenecem seninle :)

ikiz annesi demek bu yazılanları okuyup a bunu ben yapıyorum aaa bunuda yapıyorum aa eve buna bende sinir oluyorum diyebilmek demek.

ikiz annesi olmak demek bebekken gazından nazından daha fazla ilgi gören bebeğiniz yüzünden tamamen bir vicdan azabı çekmek demek.

ikiz annesi olmak demek biri diğerini ısırıp ağlattığında ısıranı ısırmak demek ( itiraf ediyorum bir kez yaptım işe yaradımı bilmiyorum ama şimdilik ısırmalar yok sanki) 

ikiz annesi olmak demek akşamları kreş dönüşünde hangisini daha çok özlediğini bilememek mümkünse ikisinide kucağına alımaya çalışmak ve bunu yaparken yere düşmek demek.

ikiz annesi olmak demek burda bunları müdüründen gizli saklı yazıyor olabilmek demek. ...

ve hepinizi seviyor olmak demek :)

İkiz anası demek,

dana kadar olsalar da, yakaladığın yerde hala sıkıştırma savaşı verip ' ah o koca ayaklarını, kıllı bacaklarını yirim senin guzzum, yavrımmm ' çığırmalarıma karşılık

' yapma şunu anne, yapma bebek değiliz!' yakarışlarına aldırmamak demektir :))

ikizannesi olmak demek bir sızıya sahip olmak demektir tek kişilik bir karnı bile paylaşmıs çocuklarını dusununce olusan...

ikizannesi olmak demek hem cocuklarına, hem evıne, hem ısıne,hem esine, hem arkadaslarına yetişebilen kocaman yurekleri olan kılometrelerce uzaklarda bıle olunsa gönül bağı kurdugun ikizannelerinede sahip olmak, her bırıne ayrı ayrı hayran olmak  demektir..herbirinin becerılerı bilgileri kendinide bir adım oteye tasıması demektır...(seker hamuru gıbı, cocuklara yaptıgımız ev tıpı oyun hamuru, aktıvıteler gıbı....gıbı.........)

kendı cocuklarımızla beraber butun cocuklarıda sevebılmektır hepsını hemde... ogrendıgımız memnun kaldıgımız seylerı kıskanmadan kotu dusunmeden belkı bır baskamısınında ısıne yarar dıye paylaşmak demektir..hep birlikte gelişmek demektir...

hepınızı sevıyorum hepınızle gurur duyuyorum annelıklerınızle becerılerınızle ınsanlıgınızla.... :angel:  :give_rose:  :wub:

İkiz annesi demek; geceleri en küçük seste uyanmak demek,

İkiz annesi demek; ikisini aynı anda emzirmek demek (ben yapabilenlerdenim),
İkiz annesi demek; birisi koynundan ayrılmazken, diğerine haksızlık mı acaba diye düşünmek demek,
İkiz annesi demek; herşeyden 2 tane almaya çalışmak demek,
İkiz annesi demek; koklamaya, öpmeye doyamamak demek,
İkiz annesi demek; kızlarımın her hareketini sevinçle izlemek demek,
İkiz annesi demek; acaba kızlarıma yetebiliyor muyum diye düşünmek demek,
İkiz annesi demek; İkiz annelerinin halinden anlamak demek,
İkiz annesi demek; İşten eve koşa koşa gitmek demek,
İkiz annesi demek; bu hayattaki en zor ama dünyanın en güzel duygusunu tatmak demek...

post-28208-0-81342700-1367590344_thumb.jpg