Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Kızlar malum derslerle bogusuyorum,ev,bebekler Elif'i biraz ihmal ettim:(eline tablet sürekli oyun oynuyor.hadi gel hamur oynayalım,boyama yapalım diyorum bebekmiyim ben diyor;(

Makas boyama,ufff istemiyorum diyor neyapsam?5yas isin keyif alabilcegi aktivite,faaliyet önerileri bekliyorum tecrübeli annelerden;)

kek pişirseniz beraber

Geçen senin kızı kek yaparken gördüm, bayıldım :) Bende 2 kız olduğununa göre biride çay demlerse :) diye hayallere dalıp gittim.

Ben şövale tavsiye ediyorum, birde tuval alırsınız, pek bir keyifli resim yapar, yazda geldi balkonda falan güzel olabilir

Kek yapıyoruz hatta bazen hem kek hem kurabiye aynı günde..sen duşun mutfağın halini..;)resim yapmayı seviyor aslında balkonda olabilir ev de batmaz:))

ayşe, bence konuya bir de hadi gel deyip klasik şeyleri sunmak değil de; çocuklara ''çok değişik bişey öğrendim gel sana öğreteyim'' deyince daha çabuk kanıyorlar :)) taktik değiştir ara sıra...

ama önerilerim arasında en son yaptıklarımızı söyliyeyim...

- iplerle ponpon yumağı yapmak...zaten onu sararken bi dolu vakit geçiyor...uzun sürdüğü için biraz yardım gerekiyor... sonra o ponpona herhangi olan bir malzemeden...mesela boncuklardan göz, kartonlardan ayak yapıp bilumum hayvancıklar yaptık.

- sonra bir gün de kocaman at kafası çizdim kartona (iki adet), evde ahşap bir sopa vardı... atın kapasını sopalara yapıştırdık, iplerle saç vs....al sana eski usul baston at! :) hani üzerine binip atın olduğunu hayal edersin ya! :)

- sonraaaa.... bu hafta sonu boncuklar aldık, bir de lastik misina iplerden...kendilerine bilezik kolye yaptılar.

- geçenlerde de şu kağıt kıvırma diye bişey görüp youtub'dan izledim evde de yapıp resim yaptık, çok hoşlarına gitti ama birazcık zor ellerine ...yardım gerekiyor. bizde ağrılıklı ben kıvırdım onlar resmi yaptı.

- resim yapmayı seviyorsa, kırtasiyeden onlara sim veya pul boncukalr al....yaptığı resmi onlarla süslesin....kız olucna çok hoşlarına gidiyor. haa ama heryer sim olabiliyor, o da ayrı konu :)

- son olarak da eğer aktiviteler sıkıyorsa, ben 1-2 ay önce benim eski kızma birader oyunumu çıkardım. akşamları vakit olursa ara sıra oynuyoruz. yada artık arkadaşlarıyla kendileri oynuyor. yenmeyi de yenilmeyi de öğrenip, çok eğleniyorlar. tavsiye ederim. veya basit bir dama oyunu vs?

şimdilik aklıma  gelenler bunlar....gelirse yine yazarım.

Okul öncesi siteler var nette.üyelik yaptırdığınız takdirde çok güzel etkinlikler bulabilirsiniz.bağlantım varmış gibi algılanmasın diye isim vermiyorum :) ama özellikle kız çocukları için tavsiye ederim.

Oğlan çocukları içinse eşimi tavsiye ederim; iyi boğuşur oğlan özlemiyle :)

Okul öncesi siteler var nette.üyelik yaptırdığınız takdirde çok güzel etkinlikler bulabilirsiniz.bağlantım varmış gibi algılanmasın diye isim vermiyorum :) ama özellikle kız çocukları için tavsiye ederim.

Oğlan çocukları içinse eşimi tavsiye ederim; iyi boğuşur oğlan özlemiyle :)

Biletlerini alıp yollayacam haberin olsun..Murat enişte ne zaman müsait, haber ver bileti ona göre alayım benim danalara :)

önce puzzle, sonra lego, şimdilerde de ikea mobilya montesinde çalışıyor bizimkiler :)

inanılır gibi değil, özellikle Mert, sayfayı çevirir çevirmez gerekli malzemeleri seçip veriyor hemen, inanamadık.