Jump to content
shule

Düdüklü tencere tavsiyesi

Recommended Posts

Uzun zamandır duduklu tencere almak istiyorum. Siz ne kullanıyorsunuz? Hangi tip ve hangi markayı tavsiye edersiniz?

ben tefalinkini kullanıyorum.. eski tip de var evimde ama kapğını bi türlü kapatamıyorum..

tefal fena değil ama sanırım benim lastik gevşedi.. artık normal tencere gibi oldu..

bi deşu varki ben sevmiyorum düdüklü.. yemek tencerede kısık ateşte ve uzuuun sürede pişmeli yavaş yavaş en güzel öyle oluyor

teşekkür ederim arkadaşlar, evlenirken karaca marka bir düdüklüm vardı ama hiç memnun kalmadım. normal tencere niyetine kullanmaya başlamıştım. şimdi tefallere bakıyorum ama karar veremiyorum

fissler, karaca, mehtap vs kullanıldı bizde.Farklı farklı evlerde.annemde bende,yazlıkta, kışlıkta... hatta annemin almanyadan getirdiği eski bir düdüklümüz vardı. Şu züccaciyeden alma markasız olanlardan da kullandık. Ben fark göremiyorum.Bence kolay açılması önemli bi de boyutları. Çok büyük olanı yıkamaya pek üşeniyorum ben.Fisslerin küçükleri var mesela.

benimde eski kapaklılardan vardıı bunu yıkaması zor geliyor onun kapak hafifyaa o daha rahattı sankii lastiği eskiyince bunu lmıştık bununda kapağıı açması dert helede ıslakken ama çok güzel pişiriyor 

peki, bu Tefal Clipso Control plus 6 Lt  ile  Tefal Nutricook 6 Lt. arasında nasıl bir fark var. sadece saat ayarı olması değildir herhalde, 

bazı sitelerde 100 tl yide aşan fiyat farkı var da.

aa yok clipso control plus da saatliymiş.

tefal acticook diye bir şey varmış, o saatsizmiş. ama o da clipso cont.plus dan pahalı!!

çook ilginç.

aslında anlıyorum. pazarlama işinde böyle bir mantık var. markette bulunurluluk avantajı: fazla kalem mal satma, göz doldurma vs adına içeriği çok değişmeden ufak tefek eklemelerle ürün çeşitliğini artırmak kar getirir.

ama bir tutarlılık bir istikrar olmalı.

diğerinden 2-3 dadika kısa sürede pişirdiği için 100 lira fark olur mu. ya da benim anlamadığım bir şey mi var?

ne bileyim belki kendi servis ediyordur düdüklünün.

tam yılların düdüklü korkusunu üstümden atıp gidip tefal alacağım kafam karışıyor.

normal şartlarda çok para ama tefale göre en ucuz düdüklüyü alacağım 250 tlyi verip alayım bir tane diyorum, bu sefr de kullanıcı yorumlarına takılıyorum.

çok kişi şikayetçi!

tefal control plus aldım. 235 liraya sanalreyonum'dan. yeliz senin yorumunu yeni gördüm, tefalden çok kişi şikayetçi mi gerçekten? deneyip görecez artık. nutricook bildiğim kadarıyla yeni çıkan modeli farklı pişirme programları falan var. benim anlamadığım mağaza ile internet arasında 200-300 lira kadar fark var. nasıl bu kadar farklı fiyatlar oluyor anlamadım

merhaba arkadaşlar. düdüklü tencere mutfakta zaman geçirenler için önemli bir yere sahip. ben tefal acticook 4,5 litre düdüklü tencere kullanıyorum. üzerindeki zaman ayarı çok işime yarıyor. bir de buhar boşalmadan kapağı açılmıyor. mutfakta olası kazalar yaşamamak için.