Jump to content
hamide

Kendim Ettim Kendim Buldum

Recommended Posts

Kendim Ettim Kendim Buldum

Konuşmaya başladıklarında ilk öğrettiğim kelimelerden birisi Galatasaray olmuştu.

Sonradan başıma gelecekleri bilmeden!

UEFA kupasını kazandığımızda 2 yaş civarındaydılar.

Çok şükür o günleri gördüler  :smile:

Maçı tv den seyrediyorum kupayı kaldırdığımızı görünce  ‘’gelin sizi camia ile tanıştırayım’’ deyip GS atkılarını, şapkalarını takıp, elimizde bayrak sokağa fırlamıştık.

Kaldırım kenarında bayrak sallayarak yarım yamalak konuşmaları ile tezahürat yaptık gece yarısına kadar.

Çizgi film karakterine benzer halimiz ile gelen geçen herkesin dikkatini çekmiştik.

Eve döndüğümüzde, tanımadığımız insanların çocuklarımın ellerine tutuşturduğu bayraklar, şapkalar, flamalar, kaşkollar elimizi kolumuzu doldurmuştu.

Büyüdükçe futbol ve GS sevgisi de onlarla büyüdü.

Ama gel gelelim Ege’de daha da bir büyüdü.

Bayram günlerinde, evde bilmem kaç yılında oynanmış maçları izlemesi yüzünden kapı dışarı çıkamadığımız için aile büyüklerini ziyarete gidemediğimi kimselere anlatamıyorum.

Odasında GS takvimi ve posterlerine bakarak uykuya dalması, yorganın altında bir GS topu ile koyun koyuna uyumasına engel olamıyorum.

Sabah kahvaltısında Ntv Spor kanalı izleyen kaç çocuk vardır??

Ya da akşam yemeklerinde sofraya ayağının altında top ile oturan??

Bilmiyorum!

Her sezon yenilenen GS formasından almak zorundayı(m)z!

Hadi alıyoruz anladık da bir insan her gün, ama her gün dolap kapağını açıp, özenle askılara (kendi) yerleştirdiği dizi dizi formalarını büyük bir hayranlıkla izler mi??

İzler!

GS Arena stadı bizim kutsal mekânımız oldu.

Bir yerden bir yere giderken Seyrantepe yolundaysak stadın önünden geçerken ‘’yavaşla biraz’’ diye beni uyarıyor.

Ve her seferinde ‘’ Ne biçim GS’ lisin anlamıyorum seni anne. Hala bura da bir maç izlemedin ya!’’ diye aşağılanıyorum!

Büyüyüp üniversiteye gidince, part time GS storda çalışmak en büyük hayali!

‘’Para almadan da çalışırım’’ diyor bana.

Çalışır eminim.

Bu hayranlığa alıştım artık da, şu sezon transferleri beni çok yoruyor.

Vallahi yoruyor billahi yoruyor!

Sevmiyorum şu transfer işlerini.

Hem sezon başı hem sezon ortası olmuyor!

Bünyem de kaldırmıyor, cüzdanım da!

Ne gerek var ya.

Sezon başında transfer yapmışsın işte, oyna sene sonuna kadar aynı adamlarla kardeşim!

Dün bana mesaj atıyor.

Üstelik ders saati.

Karşılıklı mesajlaştık!

‘’Anne Sneijder transfer oldu ya. Yeni formasından alsam mı??’’

‘’Hayır, Ege saçmalama. Evde her yer forma’’

‘’Ama internetten baktım az önce. Çok alasım geldi’’

‘’Benimde alasım yok Ege’’

‘’Sence ne yapayım alsam mı??’’

‘’Bana sordun fikrimi söyledim Ege. Alma’’

Aslında kararını çoktannn vermiş.

Ama bu kararı için benden duymak istediği ‘’onay ' cümlesi var.

‘’Almak istiyorum ama’’

‘’Ama ben almanı istemiyorum Ege. Bak hafta sonu seyahatimiz var. Para harcayamam. Üstelik oradan kendine bir şeyler alsan daha iyi olmaz mı??’’

Tabi ki bu yanıtım hiç hoşuna gitmedi.

Ve bana yanıt verdi.

Hem de ne yanıt!

‘’Elin Amerikalısı kazanacağına kulübüm kazansın!’’

UEFA kupası sonrası camia ile tanıştırmasam iyiymiş.

Kendim ettim kendim buldum :sleep:

Sonuç; Ben hayır dedim ve küstük  :mellow:

İmza: Transfer stresi olan ikizanası

Üç Silahşörlerin En Büyüğü

Hamide ÖTKÜR

:biggrin:  ben -takımının bir tane bile futbolcusunu bilmeyen- bir FB'li olarak yorum yapmıyorum. :))) gülümsüyorum sadece! :)

Kutsal mekan dedin de ben de bugün kutsal mekanımızın önünden (şükrü saraçoğlu) geçip halamlara gideceğim inşallah!  :tongue:  :rolleyes:

bayıldım :) bizim oğullarımız taraftar olmadan buyuyor maalesef, babam fenerbahçeli olsunlar istiyor, babaları stadı evimize yakın diye, galatasaraylı olsunlar diyor. Ben ise bilmiyorum :)

Bizde de 4 yasindayken bayagi bayagi fanatik olup FBnin tum maclarini izleyen ve odasini takiminin nevresimi, bayragi ve sapkasiyla susleyen bi selen vardi. Neyseki justin ciktiktan sonra butun fanatikligini ona yoneltti :))

oyy oyy işte geleceğimiz.. babası onlara galatasaray odsı yaptı şimdiden.. gözü gs storelarda hep.. cimbombom nerde deyince bunlar nerdeyse 1 yıldır üstlerindekini ıyırıp çıtçıtlı badilerini gösteriyorlar.. sonumuz buymuş demek ki..

ya ben napayım bir fener sevdalısı olarak esefle izliyorum

Bizde de bu sene bir futbol sevdası başladı Hamideee:)))

ki sülalede fanatik yok, babamız sadece derby ve milli maçları falan seyreder ..

Özellikle Efe okulda teneffüslerde arkadasları maç yapıyorlar, onlardan eksik kalmayayım, dışlanmayayım, takıma kabul göreyim diye hırs yaptı, her akşam ödevden sonra antrenman yapıyor evde:) Allahtan altta kimse yok papaz olmuştuk yoksa:) Geçen gelmiş diyor ki: Anne bu sezon 25 golüm var!:)))))

Totomun kenarı, çok komikler ya:))))

Bizim alt kat dolu mehtap, bi düşün halimizi, gerçi aşağıda rus büyükelçiliği çalışanları var, muhtemelen her akşam çekiyorlar votkaları zira kış günü atletle balkonda sigara içen erkekler, hiç de sesleri çıkmıyor :) bizi duymuyorlardır herhalde :)))))))))))

hiç hiç karşılaşmıyoruz bile, sadece apartmana girerken saat kaç olursa olsun balkonda görüyoruz o kadar,

çankaya gibi biryerde balkonda beyaz atletle oturan bitek bizim ruslar var, adres verirken kullanayım ben bunu :)

ay gözümden yaş geldi be gözümden gülmekten! :) 

‘’Elin Amerikalısı kazanacağına kulübüm kazansın!’’mış! :) 

ay hala gülüyorum! 

hadi gidin işinize, ders çalışmam lazımdı benim! :) 

süercim süpermiş komşuların.. :)

almanlar da fena sayılmaz ankara soğuğu karşısında :) okulda alman bi hoca gelmişti kışın 1-2 ay dersimize girdi.. adam sandaletle geliyordu beytepe ayazına.. ne biliim acaba soğuğa mı dayanıklıydı parası mı yoktu hala düşünürüm.. :))

Dün gece bizim ev..Saat 12..Tam yatmak üzereyim..

Ege odaya geldi..

Dedi ki bir şey konuşacam..

Dedim ki forma meselesi mi??

Güldü..

Ege git yat dedim,şimdi seni duvara çarpacam..

Bu konu kapanmadı haberin olsun deyip çıktı odadan..

Hamide GS'ın rahmetli eski başkanının ailesinin kiracısıyız biz, aynı apartmanda oturuyoruz.

Onlarda bile yok bu kadar takım aksesuarı ki acayip fanatikler :) çoğu GS lisesi mezunu bu ailenin.

GS şampiyon olduğu yıl apartmanın boyunda dev bir bayrak astılar o kadar.

Bir de beşiktaşlı olan eşime kardeşinin hediye ettiği BJK nevresimlerini yıkadığım zaman balkona asmamamı rica ettiler tamam dedim :)

Hamide GS'ın rahmetli eski başkanının ailesinin kiracısıyız biz, aynı apartmanda oturuyoruz.

Onlarda bile yok bu kadar takım aksesuarı ki acayip fanatikler :) çoğu GS lisesi mezunu bu ailenin.

GS şampiyon olduğu yıl apartmanın boyunda dev bir bayrak astılar o kadar.

Bir de beşiktaşlı olan eşime kardeşinin hediye ettiği BJK nevresimlerini yıkadığım zaman balkona asmamamı rica ettiler tamam dedim :)

Göndereyim benimkini bir kaç gün size..Nasıl fanatik olunur dersi versin :)

Ev sahibinizin kapısında yatar valla:)

yolculuk dönüşüne kadar ertelenmiş anladığım kadarı ile :)

Ay sorma Süerim delirtti beni.

Her akşam ama her akşam okuldan gelince formayı askıdan alıp salonda ki koltuğun üstüne seriyor..

Gözünün önünde olsunmuş:)

:smile: gelsin Ege'cim başımızın üstünde yeri var.

ayy ben hiç anlamıyorum şu futbol fanatizmini. Eşim de eskiden öyleymiş ama geçti şimdi eskisi kadar değil.

Bazen beşiktaş gol atınca biraz fazla bağırıyor ev sahiplerimizi azıcık kızdırmak için

onlar da şakayla takılıyorlar GS apartmanında ayıp oluyor biraz diye :))

:)kalıtelı fanatıklık guzel bence cocuk son derece haklı elın amerıkalısı kazanacagına gs kazansın

bende cımbomluyum ama fanatık bır bjklı var evde ve ben gonul rızamla ve sempatı duyarak teslım ettım kuzularımı babalarına onları mını mınnacıkken besıktas marslarıyla uyuttu 3aylıklardı oda kendı kutsal topraklarına bastırdı sahanın ıcıne kadar sokup ruhlarına ıslettı sımdı hepsı ezebere soyluyorlar marsları ınonuyu gorduklerınde bır agızdan avaz avaz :)