Jump to content
hamide

Çok Borçlandım!

Recommended Posts

Çok Borçlandım!

Sizde durumlar nedir??

Bilmiyorum!

Ama bizim evde ben borç batağındayım adeta!..

Sürekli artan ve hiç bitmeyen borçlarım var benim..

Anlatayım..

Benim (şimdiki zaman) ergenlerim (geçmiş zaman sıpalarım) ilk 8 yılı tam gün bir devlet okulunda okudular. Pek çoğunuz bilirsiniz.

Sabah kahvaltı edip okula giderler saat 10.00 gibi okulda bir ara öğün verilir, afiyetle yerlerdi.

Öğlen saatinde de yine okulun yemekhanesinde hiç de fena olmayan öğlen yemeği, ve  akşam üzeri yine bir ara öğün servis edilirdi.

Bende okula yemek parası X2 ve etüd ücreti X2 ödeyerek hesabımı bilirdim.

Bu yıl liseli gençlik olduğumuz için ve okulumuz yarım gün olduğu için bir de üstüne öğlenci olduğumuz için işi haftalığa döktük. Karşılıklı anlaşma ile.

Adam başı (koca adamlar artık) günlük öğle yemeğine biçtiğim bedeli her Pazar akşamı nakit ödüyorum. Ben anlaşmaya uydum.

Ve en başında ‘’İsterseniz 1 günde harcayın, isterseniz 5 günde ‘’ diyerek haftalık ödemelerimi yapmış olmanın verdiği huzurla, harçlık sorunumuzu çözdük(mü?) sanıyordum.

Çözmemişiz meğer..

Çözememişiz!

Çünkü bir yerlerde bir terslik var, ben habire ödüyorum!

Ne ödüyorum?? Neden sürekli ödüyorum??

Onu da anlatayım.

—Anne halı saha maçı yaptık. Haftalığımdan verdim. Bana borçlusun!

—Anne halı saha maç parasını ben verdim. Ona değil bana borçlusun!

—Anne Efe cips alalım dedi bende aldım. Haftalığımdan ödedim bana borçlusun!

—Anne anneannem de bozuk para yoktu kahvaltı için ekmek aldım bana borçlusun!

—Anne bugün arkadaşlarla pideciye gittik haftalığımızdan ödedik bize borçlusun!

—Anne Pazar günü gazeteyi ben almıştım hala ödemedin unuttun mu? Bana borçlusun!

Bunlar yakın zaman..

Bir de geçmiş zaman olanlar var. Ve onlar nedense asla unutulmuyor!

—Anne geçen sene sen Efe’ye bot almıştın. Ben o zaman istememiştim. Şimdi istiyorum, bana bir bot borçlusun!

—Hayır, anne ona alırsan bana da alırsın izin vermem! Bana da borçlanırsın!

—Alamaz, annem sana borçlu değil bana borçlu!

—Bana ne GS nin şampiyonluk formasından sen almıştın. Ben almamıştım, istememiştim o zaman bana da forma borçlu!

—Bana ne alsaydın! Alamazsın.

—Bana ne sen de bot alsaydın! Şimdi alamazsın.

Gördüğünüz gibi borçlanma konusun da daha da geri gidebiliyorlar!

Hatta şu da olabiliyor.

Gelecek zaman borçları!

—Anne ben para biriktirsem harçlığımdan (inanamadım) kendime telefon alsam, ama istediğim telefonun bir kısmını sen ödesen ya da bana borçlansan!

—Anne mont almak istiyorum biraz param var. Ya üstünü tamamla ya da bana borçlan!

Bu böyle sürüp gidebilir.. Örnekleri çoğaltabilirim!

Bankalar bu borçlanma konusunda daha iyi niyetli davranıyorlar.. Borçlularına!

Borçları yapılandırabiliyorlar..

Oysa benim durumumda yapılanma hiç yok!

Taksit yok!

Borçlarım hep taze..Ve yenisi ekleniyor!

Ben bir yerde hata yapıyorum ama nerede??

Bu hata mı bilen, bulan varsa söylesin.

Biliyorsunuz borçlu kalmayı sevmem.

Neyse parası öderim!

Sevgi ve Selamlar

Üç Silahşörlerin En Büyüğü

Hamide ÖTKÜR

Arkadaşım, çok güldüm, ama gülerken titredim aynı anda, biliyorsun küçük bir farkla sizi takip ediyoruz :)

Bizim de nedense para hesabımız tutmuyor bir türlü, dersaneye giderken verilen paraların hesabı pek yok ortada ...

Sana bakkal defteri tutmanı borç/alacak hanelerini de onlara imzalatmanı öneriyorum tez elden :)

Allah yardımcımız olsun :)

Arkadaşım, çok güldüm, ama gülerken titredim aynı anda, biliyorsun küçük bir farkla sizi takip ediyoruz :)

Bizim de nedense para hesabımız tutmuyor bir türlü, dersaneye giderken verilen paraların hesabı pek yok ortada ...

Sana bakkal defteri tutmanı borç/alacak hanelerini de onlara imzalatmanı öneriyorum tez elden :)

Allah yardımcımız olsun :)

Sende şimdiden koy kenara 3-5 kuruş..İleride lazım olacak :)

Hamide ablacım bence de en iyisi eski usul bi verirsiye defteri tutmaya başlayın.. yoksa senin borçlar onların alacakları hiç bitmez :)

Ben bu akşam iş dönüşü bir kırtasiyeye uğrasam iyi olacak galiba :))

hamide gerçekten çok güldüm:)) tek borçlu benim sanıyordum bir yandan da içim rahat etti:))))

o yazdığın dialogların tamamı bizim evde de var. okulda günlük 3 tl harclık uygulaması var. henüz haftalığa geçmedik ama sanki daha mantıklı gibi geliyor. kızlar her zaman harcamıyorlar, ögle yemeği sabah kahvaltısı zaten var okulda ama ögleden sonra acıkıyorlar ve abuk subuk şeyler yemesinler diye deyim yerindeyse en az beyaz fırın kadar kek-kurabiye vs. pişirip her gün yanlarına süt ve meyveyle beraber koyuyorum. hani harçlık da zorunlu olduğundan veriyorum. genelde harcamadan geliyorlar zaten, biriktiriyorlar ipad alacaklarmış.ama yine de benim borç durumum hiç bitmiyor nedense. çoğu zaman yiyecek bir şey değilde kermes vardı, kitap aldım, canım çikolata çekti falan olabiliyor. ama ne hikmetse birbirlerine verdikleri borçları da hep ben ödüyorum. anneee ekine borç verdim bugün okulda sen bana ödersin...anne yeterince para biriktiremezsem üstüne eklersin...annee bugün hasta olup okula gitmemiş olabilirim ama bana  harçlığımı borçlusun...anne bugün okulda paramı düşürmüşüm bana borçlusun:))) 

ona aldın bana almadın konusuna hiç girmeyeceğim:):)

hamide gerçekten çok güldüm:)) tek borçlu benim sanıyordum bir yandan da içim rahat etti:))))

o yazdığın dialogların tamamı bizim evde de var. okulda günlük 3 tl harclık uygulaması var. henüz haftalığa geçmedik ama sanki daha mantıklı gibi geliyor. kızlar her zaman harcamıyorlar, ögle yemeği sabah kahvaltısı zaten var okulda ama ögleden sonra acıkıyorlar ve abuk subuk şeyler yemesinler diye deyim yerindeyse en az beyaz fırın kadar kek-kurabiye vs. pişirip her gün yanlarına süt ve meyveyle beraber koyuyorum. hani harçlık da zorunlu olduğundan veriyorum. genelde harcamadan geliyorlar zaten, biriktiriyorlar ipad alacaklarmış.ama yine de benim borç durumum hiç bitmiyor nedense. çoğu zaman yiyecek bir şey değilde kermes vardı, kitap aldım, canım çikolata çekti falan olabiliyor. ama ne hikmetse birbirlerine verdikleri borçları da hep ben ödüyorum. anneee ekine borç verdim bugün okulda sen bana ödersin...anne yeterince para biriktiremezsem üstüne eklersin...annee bugün hasta olup okula gitmemiş olabilirim ama bana  harçlığımı borçlusun...anne bugün okulda paramı düşürmüşüm bana borçlusun:))) 

ona aldın bana almadın konusuna hiç girmeyeceğim:):)

Zerrin nasıl sevindim bilemezsin..Yalnız değilmişim :))

Mesela 2 gündür evdeler ve benim Pazar akşamı verdiğim harçlığın üzerine yatılar..Ben sesimi çıkartıyor muyum??

Ve dün akşam beni yine borçlu çıkarttılar:))

yeminlen içim sıkıldı.

17sinde evlendirip çocuk gelin alacam kendime çekip çevirsin tomballarımı.

Hahaaaa....Valla çok iyi :)

Önemli not: Yahu değiştir şu resmi..Her gördüğümde ceketimi ilikleyesim geliyor :) Bildiğin prof..

yaa hepsi akıllı, biz saftirik di mi böyle sanıyorlar:) aa bak benim bir de sadece paradan ibaret olmayan borçlarım var...kızlar haftasonu yataklarını ve odalarını kendileri topluyorlar. hafta içi ise yatmadan önce savaş alanına çevirdikleri odayı topluyorlar ama sabah yataklarını ben topluyorum. geçen salı tatildi malum, kızlar yataklarınızı toplamamışsınız dedim hiç cevap yok, duymamış gibi devam ediyorlar oyuna. aradan biraz zaman geçti, bilgisayar oynamak istiyoruz dediler (bilgisayar sadece haftasonu ve pazar günü oynanabilir aslında) hazır duyar taraflarına gelmişken yataklarınızı toplayın sonra bakarız dedim. aaaa dedi ikisi bir ağızdan bugün salı yani haftaiçi, yataklarımızı senin toplaman gerekiyor!!!! hah dedim akıllı sanıyorsunuz kendinizi, evet bugün salı, yani haftaiçi yani pazar değil yani bilgisayar oynayamazsınız:))))

hamideeee...

sanırım bizde seneye yemek ve etüt parası vermiicezzz, haftalıklar başliiicak

yanmışız ki ne yanmışız :(

Nasıl bozulmuşlardır :))

Almışlar boylarının ölçüsünü..

Naberrrrr deyip nanik yasaydın bir de :))

hiç kaçırır mıyım sence öyle bir fırsatı:)))

Zerrin'in kızları avukat ana-baba çocuğu olduklarından (zannımca) daha dilli ve tehlikeliler ve sadece 3. sınıftalar :) Zerrin'in durumu bizimkinden kat be kat zor Hamidem :)

ah ilknurum ah sen biliyorsun bu cadılardan çektiklerimi:))

Ay evet yaaa..Zerrin'in durum hakikaten çok daha vahim ..

Zerrin'in kilerin lise hallerini düşündüm de....

Çok fena :))

lise mi??? ben ortaokulu bile hayal edemiyorum hamidecim...liseye kadar akıl hastanesini ziyaret etmeme kesin gözüyle bakıyoruz:)

lise mi??? ben ortaokulu bile hayal edemiyorum hamidecim...liseye kadar akıl hastanesini ziyaret etmeme kesin gözüyle bakıyoruz:)

sen evlatlık ver onları :p

ben alırım mesela :)

(kendine 2 kız daha yapmaya çalışan hain arkadaş)

Ben önümüzde ki hafta Bakırköy'den yer bakıcam kendime..Daimi olanından..Bakayım mı sana da :))