Jump to content
Sign in to follow this  
hamide

Kahramanınız kim?

Recommended Posts

Misafir

bir filmde izlemi?tim..3 çocuklu bir anne..en büyükleri erkek..çocuklar son derece ilgisiz,bırak çocuklar?na bakmay? oratalarda bile olmayan bir babaya sahipler.fakat kadın hayat? boyunca çocuklar?na babalarıyla ilgili yalanlar söylüyor..çocuklar babaların?n ilgisiz ?ehkatsiz bir i?e yaramaz olduşunu anlamas?n diye..mezuniyetinize gelemedi ama hastalanm??, ya da i?i ç?km??..hatta babaları ad?na noel hediyeleri alıyor ..baban?z siz okuldayken u?rad? bunlar? b?rakt? diye onlara veriyor..bunu 15 yıl boyunca yapıyor ve de..bir gün büyük çocuşuyla anne tart???rken, anne o?luna yapmamas?n? istedi?i şeye ikna etmeye çal???rken ''baban?z?n da fikrini alal?m '' diyor..o?lan annesine '' anne ben artık bu yalanlara inanmayacak kadar büyüdüm, babam?n nasıl bir adam olduşunu biliyorum'' diyor.Anne hayır filan diye itiraz etmeye çal???rken o?lu gidip annesine s?msık? sar?l?yor..anne a?lamaya ba?l?yor..o?lu annesini gözlerinden öperek ''bunlara gerek yok anne sende rahatla artık..ben gayet mutluyum sende ol'' diyor..senin yaz?n? okurken bu film geldi aklıma..allah tüm eksiklerin yerine başkabir şey koyuyor sanki:)

Edi ve de büdücüğüm geçtiğimiz hafta sonu bu dertleşmelere başladık ufaktan :) Cemileciğim, bende bu yalanları boşandığımız ilk zamanlar uzunnnn bir müddet söylemiştim,söylemek zorunda kalmıştım..Sonrasında çocuklar için uzman destek alarak bu yalanlarımdan vazgeçtim..

Şimdi ise herşeyin farkındalar.. Mesela bir kaç akşam önce şöyle birşey oldu.

Çocuklar yemek sonrası bahçeye çıktılar.Ama ikisi de tlf. evde bırakmışlar.Birinin telefonu çaldı.Baktım babası arıyor.Açmadım.Canım telefonu açmak istemedi.Sonra ev telefonu çaldı.Açmak zorunda kaldım.Çocukları sordu,dışarıdalar dedim. Aradığımı söylermisin dedi,kapattı. Çocuklar gelince hemen yattım.Gerçekten söylemeyi unuttum. Ertesi sabah kahvaltı da annem söylemiş,akşam sizi babanız aradı diye..

Birtanesinin yanıtı, Aman anneanne boşver..Günlerdir aramıyor.Özellikle aradığımı söyleyin demiştir size 'bakın ben sizi aslında hep arıyorum' demiş olmak için..Boşverrr..İyiyiz böyle..

Evet ya..Biz böyle iyiyiz..Hep beraber BOŞVERDİK..

a?layarak okudum yaz?n? öyle bi babadan bende de var çünkü bitmeyen bi kredi borcu ne ev ne araba nede başkabişey var ortada annem ilkokul mezunu senin kadar bilgili bi anne olmasada bizlerde aynen sizler gibi biz üzülmeyelim diye o sustu o üzülmesin diye biz sustuk bi çocuk için çok acı bi durum sen bi anne olarak çok üzülüyosun ama onların o çocuk yürekleri çok daha acıyor ben hala unutam?yorum unutmak istesemde unutam?yorum .... onun yüzünden hacettepeyi bıraktım evlendim çeyizimde 1 liral?k bişey bile yok ne bi i?ne ne bi iplik kısacas?... içimizdeki bu yara hiç ama hiç kapanmayacak kötü ebeveynler neyi doşurur bence biliyomusun iyi ebeveynleri ben iyi bi anne oldum eminim seninkilerde iyi birer baba olacaklar ve babalarına hasta olduklar?ndada bakacaklar...