Jump to content
Sign in to follow this  
hamide

Liseli Gençler

Recommended Posts

Liseli Gençler

İlkokula başladıkları gün '8 sene kafam rahat!' demiştim..

8 senenin bu kadar çabuk geçeceğini düşünemeden :)

Hani forumda pek çok kez konuşuyoruz ya 'hangi kreş?? hangi ilkokul??,aynı sınıf mı?? ayrı sınıf mı?? ' diye..

Ben de bu yıl 'hangi lise??' derdinden fena halde daraldım! 

Hatta buna 'kusmak üzereyim!' bile diyebiliriz..

O derece yani..

Kayıt hikayemiz biraz uzun..

Ben mümkün olduğunca kısaltmaya çalışacağım..

Benim sıpalarım 8 yıllık ilköğretim hayatlarının 7 yılını son derece başarılı geçirdiler..

Hiç üzülmedik..

Ama gel gelelim 8. sınıfta kelimenin tam anlamı ile çuvalladılar!..

Ergenlik sıkıntılarının tavan yaptığı bir dönemde, bir de SBS stresi eklenince gerçekten çuvalladılar!..

SBS sonuçlarında aldıkları yerleştirme puanı ile mevcut Teknik Lise ve Meslek Liselerine gidebiliyorlardı.

Ama hem ben, hem de çocuklar bunu istemedik.. Başladık lise arayışlarına!..

Geçen yıl bölgemizde ki 4 lise bu yıl İmam Hatip,Meslek Lisesi,Kız Lisesine dönüştürülünce elimiz de kala kala 1 tane düz lise kalınca ve bu liseye talep patlaması yaşanınca bizde kalakaldık!..

Üstelik çocuklar bu konuda babasından bekledikleri desteği de göremeyince inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşadılar..

Bu hayal kırıklığı arasında çocuklarımın kocaman adamlar olduğunu ve herşeyin farkında olduklarını anladım..

Onlarla iki büyük adam gibi oturup konuşabileceğimi öğrendim..

(Hayal kırıklığı bir başka yazı konusu olarak cepte dursun.O konuya girmeyeyim!..)

Kayıt savaşı verirken, çektiğimiz sıkıntılar sorasında bir ara kayışı tamamen sıyırdım!

Kafamdan bir sürü 3. sayfa haberlerine konu olacak senaryolar geçiverdi!..

Hatta daha da ileri giderek 'adamın birinin işyeri ve adamın birisi!' ile ilgili senaryolar ürettim!..

İnsan çocukları söz konusu olunca gözü acayip dönüyor..

Bilirsiniz!

Velhasıl 300 kişi alınacak olan okula 1390 talep arasından,diploma notu gözönüne alınarak 300 kişilik asil listeye dahil olduk :)

Pazartesi günü de gerekli evraklarımız ile okula gidip kayıt yaptırdık.

Gönlümüze göre oldu :)

Mutluyuz Gururluyuz:)

cxylm.jpg

Kayıt savaşından galip çıkan

Mutlu ikizanası

Sevgi ve Selamlar

Hamide ÖTKÜR 

ay hamidecim hayırlı olsun sana ve delikanl?lara da, ama bu kadar zor mu olmalıyd???? ya o 300 kişinin içinde olamasaydın?z ne olacakt?? veya olamayan çocuklara ne oldu şimdi? üff..............

gercekten çok yakışıklılar ve çok sevindim i?lerin hallolmasına. Üzüldüm birazcık da kendi adıma. Gecen hafta bir karar aldık ( zaruretten) 7 yıl sonra terki diyar edece?iz:(

Çok çok teşekkür ediyorum CANlar :)) Marge kuzum bu kararı aldıysanız mutlaka sizin için en doğrusudur arkadaşım.. Hakkınızda hayırlı olsun .. Spinoza :) Ay inşallah o başlıkları da açalım..Düşünmek bile çok güzel :))

hamide çok zor bir dönem olmuş, çok sıkıntıl?, allah kolaylık versin.yaz?n?n sonunda gülümseyen iki yakışıklı yüzü görünce k?zma ama yaz?daki sıkıntılar?n hepsini bir anda unuttum gitti :) onları öyle mutlu görmek herşeye değerdir eminim.Bundan sonraki e?itim hayatlar?nda çok çok ba?ar?l? olsunlar, herşey güzel ve kolay olsun onlar için. Üniversiteli olduklar?n? gör, mezun olduklar?n? da, i? buldular çal??maya başlad?lar diye de başlıklar?n? okuyal?m, evleniyorlar diye de....Hatta ve hatta (tamam daha gençsin, daha erken ama bir gün) babaanne oluyorum diye bile başlık görece?iz inşallah :)))

Misafir

hayırlı olsun Hamidecim. bu kadar sıkıntın?n, sonunda bir mükafat? olmalı. inan?yorum alacaks?n.. delikanl?lar?na maşallah diyorum ve onlardan çok ümitli olduşumu belirtmek istiyorum..

tebrikler! vee ba?ar?lar ve veee veeeee çoook yakışıklıy?z maa?allah. hamide abla yak?nda okul dertlerini a??p 'kızlar taraf?ndan payla??lamayan yakışıklılar?n anas?' vb. olarak de?i?tirecek imzas?n? :)

Hayırlıs? olsun canım..Bu ülkenin ba?ar?l? ve akıllı çocuklara çok ihtiyacı var..Benimde oğlum buradaki Anadolu Ö?etmen lisesine yerle?ti çok ?ükür..Rabbim zihin aç?kl??? versin..

bende cok sevindim okul i?ini halletti?inize. gercekten cok yak?sıkl? olan genclere cok ba?ar?lar dilerim.Marge sizin içinde en hayırlıs? olsun arkadaşım.

Gözünüz aydın, Zorlu bir maraton daha ba?l?yor yani, ba?ar?lar diliyorum. Hakikaten çok ?ak???kl?lar maşallah, ?anslar? bahtlar? güzel olsun.Bir devlet lisesine bile girmek bu kadar m? zor oldu? Bende san?yorum ki özel bir yere sokmaya çalışıyorsun.nerede okuyacak bu çocuklar anlamadım ki en ucuz özel okul 25000 Tl den ba?l?yor. marge aç kapıyı bu gidi?le bizde arkandan geliyoruz. Sizinde hakkınızda hayırlı olsun

hadi hayırlı olsun daha doğrusu geçmi? olsun arkadaşım smiley20.giffakat hamidem mesajın sonuna gelipte o fo?raflara bakınca yazdıkların uçup gidiyor:)) o derece yakışıklıy?z yane smiley20.gif