Jump to content
Sign in to follow this  
hamide

Kapıda Kalsın!

Recommended Posts

KAPIDA KALSIN!

Geçen seneden hatırlarsınız.

‘’Benimkiler okul tatile girince sokakta oynarken evin yolunu unutuyorlar’’ demiştim sizlere.

Bu yaz da değişen bir şey yok.

Birbirimizi pek görmeyiz!

Nadiren akşam yemeğinde karşılaşıyoruz.

Ev pansiyon misali.

Yatmadan yatmaya eve geliyorlar.

Kapıyı açınca bol bol sarılıp öpüşüyoruz.

Hasretiz  :happy:

Ya da maç sonrası susayınca evin yolunu hatırlıyorlar.

Futbol takımı ile beraber topluca su içmek için genelde bizim eve gelirler de!

Eve erken gelin diye söylüyorum ama dinleyen kim?

Sağ kulaktan giriyor, aynı hızla sol kulaktan çıkıyor!

Bende bu nedenlerden dolayı, geçtiğimiz pazar akşamı evin yolunu bu aralar tamamen unutmuş küçük adamlara yolu hatırlatayım dedimJ

Pazar akşamı bizim ev;

Evde bir ara karşılaştık.

Tam kapıdan çıkacaklarken tembihledim ‘’en geç 23.00 de evde olun. Ben sabah 06.30 kalkıyorum. Çok geç olmadan da uyumak istiyorum. Anlaştık mı?’’

Cevap ‘’bakarız!’’

Neye bakacaklarsa!

Pazar akşamı saat 22.45 gibi zil çaldı. Gelen Efe.

—Oğlum kardeşin nerede?

—Ben söyledim ona eve gidiyorum diye, birazdan gelir.

—Niye birlikte gelmediniz?

—Of anne yaaa. Kaç kere söyleyeceğim ayrı takılıyoruz diye!

Efe üzerini değiştirdi, yataklarını hazırladım, ben yatmaya hazırlandım Ege yok!

Bekliyorum.

Uyumak için bekliyorum.

Öyle bir yorgunum ki, yastığı uzaktan gösterseler uyurum.

Saat 23.00 Ege yok.

23.15 Ege yok.

23.25 Ege yok.

Bu arada dışarı çıkarken de arayıp eve gel demeyeyim diye telefonunu yanına almıyor!

Annem iyi geceler deyip yattı.

Ardından bir hışımla ben de ‘’haydi oğlum yatalım’’ deyip, odama doğru yol alırken ışıkları da kapatıp yattım.

Efe ne olduğunu anlayamadı.

Odasından bana sesleniyor

—Anne Ege ne olacak?

—Kalsın sokakta!

—Anne şaka mı yapıyorsun?

—Yoooo çok ciddiyim. Ben her akşam size 23.00 de evde olun, sabah işe gidiyorum, çok erken kalkıyorum demiyor muyum?

Efe’den bir müddet ses çıkmadı.

5 dk. Sonra yine seslendi

—Anne ya geldiğin de uyumuş olursak, zile basarsa duymazsak?

—Onun sorunu. Uyusun merdivenlerde! Hem Ege’ye sen demiyor musun, sevmiyorum seni, keşke doğmasaydın vs. bırakalım kalsın sokakta!  Uyumana bak. Bir daha da bana seslenme, uyumak istiyorum haydi iyi geceler.

Tabi ki Ege’nin gelmesini bekliyorum, ama Efe bunun farkında değil.

2dk. Sonra Efe yatağından kalktı, evin içinde hayalet gibi dolaşıyor.

Annemin odasına gitti.

—Anneanne uyudun mu?

—Uyumak üzereyim ne oldu Efe?

—Anneanne ya hepimiz uyursak

—Uyumak için yattık Efe

—Ama Ege gelmedi

—Gelseydi

—Ya zile bastığını duymazsak?

—Merdivenlerde uyur dert etme. Haydi, iyi geceler

Efe odasına gitti.

Bana seslendi.

Cevap vermedim.

Kendi kendine söylenmeye başladı.

Bu arada ben yatağın içinde gülmekten çatlıyorum.

Ama derslerini de almaları gerek!

Ve sokaktan Ege’nin bir arkadaşına ‘’iyi geceler’’ deme sesini hepimiz duyduk!

Efe kalktı, Ege’nin zile basmasına fırsat vermeden kapıyı açtı.

—Nerdesin oğlum?

—Geldim işte

—Herkes uyudu, senin yüzünden uyuyamadım. Neden geç kaldın? Saatten haberin var mı? Bir daha bu kadar gecikirsen seni beklemem, kalırsın kapıda. Merdivenlerde uyursun artık!

Derken banyodan ses geldi. Belli dişler fırçalanıyor.

Odalarının ışıkları kapandı.

Ev halkı tamamlandığına, dışarı da kimse kalmadığına göre hepimiz uyuyabilirizJ

Ve dün akşam.

Saat 22.45 Efe eve geldi.

—Kardeşin nerede oğlum?

—Gelir birazdan

22.50 Ege de evde  :smile:

Sevgi ve Selamlar

Üç Silahşörlerin En Büyüğü

Hamide ÖTKÜR

lafa gelince bir kaşık suda bo?mak isterler karde?lerini ama gerçekte de böyle koruyup kolluyorlar işte, aferin Efe'ye. Ege'ye de aferin ertesi akşam devam ettirmemi? dersini alm?? demek ki :) Korktum ben şimdi, saat 23 bile geç değil mi 13 ya? çocuk için? Bizim zaman?m?zda saat verilmezdi, limit akşam ezan?yd? hat?rlarsan?z :)

Banucum,sokakta oynuyorlar derken güvenliği olan bir sitede oturuyoruz. Bütün arkadaşlarını tanıyorum.Annelerini de..Herkes birbirini kollar.Site dışına çıkmaları imkansız arkadaşım..O nedenle yaz boyunca eve girmiyorlar ya :)

Alemler bunlar Süer..Lafa gelince kardeşine 'git burdan gözüm görmesin seni!' diyor, gözü görmeyince de uyku tutmuyor :)

Edited by hamide

annem bizi hem dışarı oynamaya yollar, hem de kendisi camdan ayrılmazd? hamidecim. 10dk da bir seslenirdi, kendi çocuklar? da bizimle oynayan komşular bile gülerdi anneme, biraz rahat ol derlerdi. Böyle bir annenin çocuşu olarak, bu konuda kendisine hiç benzememek istesem de armut dibine dü?er misali çok da benzedişimi farkediyorum zaman zaman :(

Banucum iki sene öncesine kadar bende aynı şeyi yapıyordum.Bahçe dışına çıkamayacakları için bu sene daha rahat davranıyorum.Sanırım böyle de olmalı..Çünkü büyüyorlar..Benim fikrim tabi ki.

Edited by hamide

Banucumiki sene öncesine kadar bende ayn? ?eyi yap?yordum.Bahçe d???na ç?kamayacaklar? için bu sene daha rahat davran?yorum.San?r?m böyle de olmal?..Çünkü büyüyorlar..Benim fikrim tabi ki.
büyüyorlar evet, bizim gözümüzde her daim küçük kalsalar da büyüyorlar. Bize de kabullenmek dü?üyor...hep böyle birbirlerini dü?ünerek, birbirlerinden ayr?lmadan büyüsünler.

Payla??m?n?z için teşekkürler, ilerisi için ???k oluyor bakalım benim kızlarım ne yapacaklar :) Herkez eninde sonunda özelliklede k?zd??? yönleriyle annesine benziyor, erkeklerde babasına. Akşam ezan?n? duydun mu evde olması gerekenlerdendim bende, şimdilerde çocuklar? sıkmadan kontrol altında tutmak için çözümler dü?ünüyorum. Telefonlarına gprs takt?rmay? bile dü?ündüm, nerde olduklar?n? bilir, kontrol altında olur ama sıkmam?? olurum diye. :)

Misafir

Hamide senin o?lanlar?n hikayelerini bizimkilere hep anlat?yorum. bizimkiler derken, ev halk? annem, babam, abimler, kardeşim ve bazı arkadaşlar... çok ünlüler çook :) anlat?rken bir ikiz annesi olarak hava att???m? da farkettim.. beni a?latan, güldüren, hava att?ran tüm ikizlerimiz sağolsun. hikayeler bitmesin :)

Bu sabah öyle bir k?yamet koptu ki, demir arabalar suratlarda patlad?, kafa üstü iteklediler m?nc?rd?lar birbirlerini. 10 yıl sonra karde? gelecek diye uyayamama hayalini bugün kurmam zor benim :(

cok iyi ya! :))) cok guldum, cok eglendim, kocaya bile okudum! :))) o bile cok guldu! :))) el mi yaman, anne mi yaman iste! :))) seni yatagin icinde kikir kikir gulerken dusunuyorum da bu duruma, kendimi de yerine koyuyorum da, icin icin gulup gulup duruyorum! :)))

Ne seninle ne sensiz bu dert inan çaresiz....böyle bir dizi müzi?i vardı. Akl?ma o geldi. smiley17.gif Karde?lik böyle bir şey işte. Biz de bu ya??m?za rağmen a?a?? yukar? böyleyiz.:P (erkek kardeşim ve ben)smiley36.gif