Jump to content
ozcib

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Recommended Posts

sıcak su koyduğum zaman yarım saat sürmüyor. Zaman tutmadım ama 5-10dkda hazır oluyordur. Kireçlenme olmadı henüz. Ama musluk suyu kullanmayayım artık diyordum zaten. 5 litrelik bir şişeyi ütü için ayıracağım.

7 yıldır musluk suyu kullanıyorum ki zaten musluk suyu kullanın yazıyordu. şimdilik hiçbir sıkıntımız olmadı. Sakın şimdi bozulmasın bu lafın üstüne :)

max 10 dakikada ısınıyor

delonghi yi pek severim ben, hem tasarımlarını hem de işlevini.. ama kazanlı ütü olayına daha giremedim , ütü sevmediğimden zağar:)

ama cok sahane latte, cappucino yaparım bak onu versem delonghi:)

bizim de ütü çok ama çok fazla oluyor. Sadece haftasonu yapmakla başa çıkamıyorum, haftada 2-3 kere ütü yapıyorum. Musluk suyu kullanın yazıyor ama bizim oraların suyu çok kireçli ben çekiniyorum. Damacana alırken koyuyordum ama şimdi 5er litre alınca kıyamadım da yine de bir şişeyi ütü için ayıracağım.

banu benzer başka bir delongi var

http://www.hepsiburada.com/liste/delonghi-3d-buhar-kazanli-utu-vvx1420/ReviewsProduct.aspx?productId=evdelvvx1420&pn=0&sortBy=lastAllTime&c=EE&Id=34676&r=0

orada ayrıntılı bir yorum diyor ki 3 gömlek 1 pantolon ütüledim. ütüden memnun ama suyu çabuk bitiyormuş yahu? 3 gönmlek 1 pantolan 30-40 dakika sürer. (adam gibi ütülersen) az değil mi?

ütü ile bağlantılı birşey sormak istiyorum. çocuklar okuldan geldikten çamaşırlarına kadar tüm kıyafetlerini değiştiriyorum.

yatana kadar geçen sürede ev kıyafeti giydiriyordum ama artık başa çıkamıyorum soy giydir tekrar soy tekrar pijama giydir.

Zaten eve girmemiz ile yatağa gitme süreleri arasında geçen zaman 2.5-3 saat. Doğrudan pijama giydiriyorum artık. Yerlerde oturup oynadıkları için yatağa bunlarla girmeleri çok içime sinmese de zaten sık çiş yaptıkları için o çarşaflar da sık değişiyor ya sürekli temizleniyor o çarşaflar.

Siz nasıl yapıyorsunuz gelince ev kıyafeti mi giydiriyorsunuz?

ev kiyafeti giydiriyorum ama o ev kiyafeti hergün yikanmiyor. temizse katlanır ertesi gün tekrar giderler. okul kiyafetleri hergün değişiyor. zaten mert yerlerde süründüm diye benden önce kirliye atıyor

yok sıkılmadım ütü ile bağlantılı sonuçta :)

ev kıyafeti giydirdiğim zaman kızım her gün değişik birşey giymek istiyor taytlar tütüler havada uçuşuyor. Oğlan da o tütü giyiyorsa ben de sıpaydırmen kostümümü giyeceğim diyor bana da fenalık geliyor :(

son günlerde baba gelince üstümüzü değiştireceğiz diyorlar bazen izin veriyorum 1-1.5 saat kreş kıyafeti ile dolanıyorlar ama o da çok içime sinmiyor. Ev kıyafetine geri döneceğim galiba.

dün 1.5 kazanla ütülediklerim, hatırlayabildiklerimi yazayım

çocukların en az  7-8 tane alt ve üst kıyafeti, yine 7-8 tane donları, atletleri

kocamın 5 gömleği, 3 pantolon

benim 5-6 tişörtüm, kocamın yine 2-3 tişörtü

birkaç eşofman, pijama

4-5 çarşaf

4-5 havlu

bizim cocuklar utunun baba gorevi oldugunu saniyor deyip kendimi toplum onunde kucuk dusureyim :) Hic anlamam utulerden ve utu yapmaktan. Yazin utu almaya gittigimizde satici kiz bana ozellikleri anlatmaya calisiyordu, Cinar, 'sen bana soyle ben babama anlatirim seni anlayamaz' dedi kiza

Filiz suyu kettleda kaynatıp ütüye koysan? Ben işim çoksa beklememek için öyle yapıyorum bazen. Soğuk da koysam uzun surmuyor ısınması ama böyle cok daha cabuk oluyor.

bunu düşünmemişdim.deniyim tşk banu..ya evet ısınıyor ama buhar için beklemem gerekiyor..kaynaması yani..