Jump to content
ozcib

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Recommended Posts

buharlı kazanlı ütü bana hiççç uygun değil.evde ondan var.arçelikden almıştık.ya bir parça ütüm olacak sabah acil diyelim,bekle kazan ısınsın.gözünü seveyim normal ütütnün.ama belkıs abla toplu ütü yaparken bundan çok memnun.toplu yaparsan iyi ama acele ütü için cıks değil.memnun değilim ben

Tefal 2 dakkada ısınıyor valla.. Hoş, ben tek ütü için hayatta açamam ütü masasını falan... 

dd'ciğim, gerçekten azaltıyor... Eğer koca ful hafta buradaysa haftada 1,5 saat, değilse 1 saat ütü yapıyorum (ben zaten gömlek giymiyorum malum evhanımı olunca kih kih). Ayrıca neredeyse çocukların da tüm tshirtleri ve pantalonları, ve de nevresimler ve de masa örtüleri dahil... 

bak DD ciğim,

kişiye göre değişir bu iş,

ben ütü yaptım mı bitene kadar yaparım, öyle yığın dursun aradan lazım olanı alıp yapayım gibi birşeyim hiç olmadı.

ütü masasını açıp kazana suyu doldururum, o ısınırken içerden sepetleri geitririm,

bir kazan ile yaklaşık 1 saat ütü yapılıyor.

arada bir bardak çay molası verdin mi de zaten ikinci kazan ısınıyor,

2 kazandan fazlasını da bir kerede yapacak kapasitem yok açıkçası.

o nedenle arada su eklenenden almadım, hoş benim ütüm eskidi bile, 7 yıllık, kaç kere düştü, neler geldi başına ama görevini eksiksiz yapmakta :)

Benimkisi Tefal Pro Express Turbo... Ütüye devam ederken su eklenmiyor. Bunun kordonu elektrik süpürgesi gibi içine gidiyor. O nedenle aldım... Gömleksiz halimizle zaten 1 kazan bize yetiyor... Bak bi Almanya turu yapıp bir sürü alışveriş yapsan (tefal, lego falan) seyahat bedavaya gelecek... Hatta bi de iş seyahati ayarla, kara bile geçersin :-)) 

banu delongiyle aran nasıl.

De'Longhi

VVX1475 Buhar Kazanlı Ütü 4,5 Bar

349,00 TL 179,00 TL

bu tükenmiş ama
şu var:

bir de tefalin şu var:

philps' kazanlı sanırım yedinci senesinde mefta oldu.

paslandııı, su akıtıyor, düşmüş çatlamıştı da. bir kere servis görmüştü sanırım işi bitti.

ilk başta alışamamıştım ama artık sarılıp uyuyabilirim o derece seviyorum kendilerini ispinozcum :)

dur ya ben biryerlerde gördüm de'longhi kampanyası bunlardan ucuzdu. bir dalayım internete bulurum belki

benim f. hanım langır lungur kullanırken çok pahalı ve aşırı detaylı bir şey almak istemiyorum aslında. bu filipise de çok para vermiştim yazık oldu misal. 7 değil 6 yıl. ki bence 10 yıl olmalıydı en az. :(

banuş ya sanki kazan hacmi küçük diğerlerine göre.

çeşme suyu mu koyuyorsun damacana mı? (sorular yine başa döndü :) )

gerçi:

bu 300 tl likdelonghi : 0,7 litre  5 bar

bu seninki 219 TL delonghi 0,85 lt. 4,5 bar

bu da 400 tl lik tefal: 1,6litre 4,5 bar

bu da 540 tl lik tefal 1,8 lt  6 bar

damacana su almıyorum, 5 litreliklere döndüm. İkişer şişe aldığım için çabuk bitecek diye kıyamadığımdan ütüye saf su koyamıyorum artık. Çeşme suyunu kettleda kaynatıp öyle koyuyorum. 700ml hacmi var benimkinin 4.5 bar. 1 saatten fazla ütü yapabiliyorum ilk doldurmada. Zaten su bitince benim de pilim bitmiş oluyor bir mola ihtiyacı duyuyorum. Ütütm bitmediyse ikinci suyu doldurduktan sonra hazır olana kadar ben de biraz dinlenmiş oluyorum. Basıncı daha fazla olsaydı iyiydi belki ama çok da para verebilecek durumda değildim o zaman, ütüm bozulduğu için mecburdum almaya.