Jump to content
ozcib

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Recommended Posts

sürekli buharla ütülüyorum ama en yüksek ayarda değil, ortalama da ütülüyor gerektiğinde buhar seviyesini artırıyorum.

suyu boşaltmak için ütüyü kaldıramadığımdan ütü bitince düğmesine basılı olarak dik konumda bekletip tüm buharı boşaltıyorum, içinde su kalırsa sarı su akar, 6 yılda hiç akmadı öyle bir su.

güle güle kullan

Benim de DeLonghi'mi (Süerin tavsiyesi ile almıştım) eve gelenler mahvettiği için yenisini aldım. Gene aynısından aldım ama bu sefer böyle daha ucuz,buhar çıkış ayarı falan olmayan ucuz bir tanesini... O kadar memnunum ki anlatamam... 

ben de Delonghi kullanıyorum memnunum. Kalan suyu buhar çıkışını sürekli çıkış pozisyonuna getirip boşaltıyorum. içinde su kalması kireçlenmeyi hızlandırır bence. musluk suyu kullanıyorum çünkü kılavuzunda içme suyu kullanmayın yazıyordu, servis de öyle dedi.. bunlara rağmen bizim ütü bir gün sapsarı su akıttı. kazanın bir dümesi var, orayı açtık -servis yapın dedi- inanamadım, taşlaşmış kireç parçaları döküldü içinden. şimdi 2-3 ayda bir içini temizliyorum suyla çalkalayarak..

normal ütülerde de içinde su bırakmayın diyorlar ya hani döküyorduk kalan suyu. Bunda koca kazanı kaldırıp ters çevirmek mümkün değil o nedenle sordum. Tamam, ütü bitince hala içinde su varsa buhar çıkış düğmesine sürekli basıp boşaltacağım. Normal ütümü de tamir ettirmeyi düşünüyorum eğer olabilirse. Ütüm hiç az olmaz ama eğer olursa bir iki parça için kazanlıyı değil diğerini kullanırım.

haftasonuna çok birikmesin diye dün akşam yine ütü yaptım ütü kısmının ağır olmaması çok güzel hiç yormuyor.

normal ütümü de işyerinde bu işlerden çok iyi anlayan bir arkadaşım var ona getirmiştim dün tamir etmiş, bugün getirmiş. Bir de fotoğrafını çekmiş içinin şuna bir bakın lütfen. Kireci açılsın diye sirke koydum o yüzden mi dedim, hayır dedi yün parçaları bunlar. Kıyafetten hep içine toplamış nasıl olduysa.

20140114_172620.jpg

20140114_181032.jpg

Bende bu utulerden almaya karar verdim. Cevremdekilerde hep tefal var kazanli kazansiz. Acaba utu isinde gercekten en iyisi tefal mi yoksa cevremdekilerin takintisi mi? Ben markaya karar vermek istiyorum ondan sonra model bakicam. Bende delonghi philips filan iyi markalar diyorum ama cesaret edemiyordum almaya. Birde ben parlatmasin istiyorum. Giysiler oarlarsa sinir oluyorum. Parlatmayan utu varmi bildiginiz?

Utunun kıyafet parçalarını içine topladığını ilk defa duydum. Benim utu ne alemde kimbilir. :)

Suyunu boşaltmaya üşenirim. Fişe takığımda içinde su olması rahatıma gelir. Boşalınca uff yine bitti derim.

Bu arada benimki philips pek sorun yaşamadım ama  başlarken buhar atarken kireç atıyor devamında cok olmuyor.

evlenirken aldığım tefalim bozulunca kocanın tefal ne iddialı marka pis fransız tarzı gagalamaları sonucu gidip philips azur aldım.

dün düşündüm benim hayatımın 3 te biri bu ütü denilen makinayla aşna fişne ile geçiyor.

ben neden rahat kullanamadığım bu philipsi kullanıyorum.

tam paraya kıyacam neyse bu tefalin en iyi buhar kazanlısı onu alacam diyordum ki dün bir arkadaş tefalin hiç bir ürününün eski kalitesi yok dedi.

yine kaldım kararsız.üfff

Edited by deryadeniz

Acilen benim de ütü almam gerek tavsiyelerinize göre alıcam, kazanlı mı kazansız mı kararsızım eğere kazanlı olursa fiyatı en uygun beni fazla uğraştırmayan,mümkünse uzun ütüleme seanslarına dayanabilecek kapasitede olan marka ve model de rica ediyorum ...

Kazansızsa da makul fiyatda dayanıklı memnun kaldığınız marka model.

Ben 7 yıldır Tefal kullanıyorum hiç memnun değilim kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum...

evet daha çabuk bitiyor. Morhipo'da kampanya vardı ucuza aldım ben. Buradaki arkadaşlarımın yorumlarını, tavsiyelerini okuyunca hemen aldım. İyi ki de almışım. Normal ütüyü kullanmaz oldum artık.