Jump to content
ozcib

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Recommended Posts

yine tavsiyelerinize ihitiyacım var... buhar kazanlı ütü tavsiyesi istiyorum bu kez de... ütülerimi kendim yapıyorum....ama o kadar çok biriktiler ki işimi kolaylaştıracak bir ütü aramaya başladım... evmanya dan gelen bir mail de tefal 5245 buhar kazanlı ütü 259 tl imiş.tefal bayisine gittiğimde modeli bilemediler....eski bir modeldir dediler.biraz inceledim 300 ml su alıyor fakat su ilave edilip edilmediği yazmıyor.buhar basıncı falan iyi ama .. sizlerin kullandığı çok iyi ,memnunum dediğiniz bir model var mı??? tavsiyelerinizi bekliyorum..

300 ml çok az, şayet bi de soğumadan su ilave edilemiyorsa eziyet olur sana, yarım saatte bir mola vermen gerekebilir.benimki delonghi, eski bir model 4 sene önce almıştım, kazan sıcakken su ilave edilemiyor ama bir seferde 750 ml filan su alıyor ki bu da 1,5-2 saat kesintisiz ütü demek, zaten bi mola şart oluyor suyu bittiğinde...ben memnunum delonghiden zaten pek farkları olduğunu da zannetmiyorum, mantık aynı çünkü

ben de yukarıdaki tavsiye ile deLonghi almıştım pek de memnunum kendisinden :-) Süerciğim sağolsun... Zaten fiyatlar o civardaydı... Su kapasitesi hakikaten önemli, yoksa en düşük buhar çıkış gücü bile normal ütülere göre çok çok fazla...

Misafir

benim philips çok memnunum. arkadaılarım delonghi kullanıyorlar onlar da çok memnun. Ben ucuza bulmuştum netten öyle almıştım. en az 4 bar buhar veren su tankı geniş bir cihaz her türlü işini görür arkadaşım

kızlar fikrleriniz için teşekkürler...soruyu sordum kayboldum gibi oldu..malesef araya bir cenazemiz girdi..ama hayat devam etmek zorunda ve ben hala ütülerimi yapamadım.delongiyi ve philipsi araştırıcam.... tşk ler..

siemens buhar istasyonunu şiddetle tavsiye ederim. her daim su ekleyebiliyorsun, utu kısmı gayet hafif üstelik ayrı aparatıyla kazanı yere utuyu masaye koyabiliyorsun. gorsellerden bir bakın derim

Arkadaslar ben de kazanli utu aldım, utu masası olarak ozel bir masa mı almak lazım? Kazan kısmını da masanın üstüne mı koymak gerek? Kazanı yerde dursa utu yapılmaz mı? Daha kutusunu acmadım, hafta sonu bı deneme yapmak istiyorum.

daha dün aldım..tefal 7096 ..akşamda ütü yaptım.çok rahatmış.neydi o öyle git gel git gel.bir defa da dümdüz oldu vala kırışıklıklar...ben sehpanın üstüne koydum ütünün kazanını .ama geniş,sağlam bir ütü masası olsa şık olacak.....

ütüm çok kireçlendi. Ne yaptıysam çözemedim, buhar vermiyor. Çok da memnundum aslında ama bu sorunu çözemiyorum.

morhipo'da kazanlı ütülerde kampanya var. Delonghi var 179 liraya.

http://www.morhipo.com/de-longhi-vvx1475-buhar-kazanli-utu-4-5-bar/5878200/detay?q=%C3%BCt%C3%BC

Sizce nasıl özellikleri? Fiyatı çok iyi geldi. Yaklaşık 3 sene önce şimdilerde buhar vermeyen normal ütüyü bundan çok daha fazlasına almıştık biz.

aldım gitti :) teşekkür ederim süercim. Yalnız aklıma takılan bir nokta var morhipodaki bu model de'longhi'nin kendi sayfasında yok. http://www.delonghi.com/tr-TR/urunler/ev-bakm/utuler/kazanli-utu-sstemler/ Eski bir model olduğu için mi acaba? Morhipoda bir model daha var vvx1420 o var mesela kendi sayfalarında. Eski model olduğu için diye düşündüm öyle de olsa fiyat çok iyi geldi %49 indirim olmuş çok iyi. Benim elektrikli aletlerde pek şansım yoktur. İnşallah iyi çıkar.

inşallah iyi çıkar.

benim ütümü annem kaç kere düşürdü ilk alındığında, kenarları çatlak filan, kordonu sıyrıldı eşim gerekli özellikteki bir bantla sardı yanmayalım diye, görsen at bunu dersin ama kıyamıyorum, çok kahrımı çekti ve çalışma problemi yok :)

ütü hala gelmedi. ama bunda alışveriş yaptığım sitenin suçu yok, bütün suç kargo şirketinde. Gün içinde gelir, evde kimse olmuyor diye iş adresimi vermiştim vermez olaydım.

Burası bir devlet dairesi 17.00de mesai bitiyor, bunu bildikleri halde pazartesi günü 18.00de gelmişler alıcı adreste bulunamamıştır diye not bırakmışlar.

Salı sabahı aradım şubeyi, 17den önce getirmelerini rica ettim hatta işyerinde olmadığımı bir arkadaşıma bırakabileceklerini söyledim.

Özür dileyerek yoğunluktan dolayı geç kaldıklarını gün içinde (dün) mutlaka 17.00den önce bırakmaları konusunda bilgi vereceğini söyledi telefondaki kişi.

Akşam arkadaşımı arayıp kargonun teslim edilmediğini öğrenince internetten baktım ki bu sefer 18.16da getirmişler ve yine aynı not "Alıcı adreste bulunamadı" :(

Kargo şubesi eşimin işyeri yolunun üzerinde olduğu için sabah 8.00de o aldı şubeden. Bugün kendimiz almasak daha ne kadar gidip gelecekti benim paket kimbilir :(

Daha önce de defalarca sorun yaşadım Yurtiçi ile. Kendim paket göndereceksem çok mecbur kalmadıkça tercih etmemeye çalışıyorum. İnternetten alışveriş yapınca seçme şansım olmadı.

Bu arada bu gel git arasında benim ütüye bir zarar geldi mi hiç bilmiyorum. Kocam akşam getirince göreceğim.

ikinci kullanışım bugün. Suyu bitti ara verdim şimdi. Yalnız ya ben kullanmayı bilemedim ya da bu kadar ucuzluk yaptıklarına göre bana çakma ütü sattılar :) neden olduğunu anlamadım çok da aman aman mucize bir durum göremedim. Kireçlenen normal ütümü ilk aldığımda bununla yarışacak kadar iyi buhar veriyordu sanki.

Kullanma kılavuzunda doğru düzgün açıklayıcı bilgi yok. Birkaç şey soracağım:

- herşeyi ütülerken (mesela pijama, fanila vb) buhar çıkış düğmesine basıyor musunuz? yoksa sadece gömlek, pantolon gibi zor açılan şeyleri ütülerken mi buhar veriyorsunuz? Düğmeye basılı mı tutuyorsunuz?

- ütü bitince içinde su kaldıysa boşaltıyor musunuz?

- musluk suyu mu kullanıyorsunuz?

biz her seyi utulerken dugmeye basiyoruz.

kalan suyu bosaltmiyoruz

musluk suyu kullaniyoruz.

zamanla kireclenme oluyor tabi. su koydugumuz yerdeki contalar eridi bi kere o vidali kapak da yesillendi paslandi bir seyler oldu. servise gidince yenilediler o kisimlari. ama benim utu bazen utulemenin ilk baslarinda bi su saliyor

deliklerinden. sari bir su. sinir bozucu. tekrar o kiyafeti duruluyoruz o zaman. nedenini bilmiyorum. servise girtiginde de o huyu duzelmedi.