Jump to content
Banu_T

Film Tavsiyesi

Recommended Posts

gündüz uykusu bitince hele de çok atraksiyon varsa güniçinde akşam erken sızabiliyor bazen :)

cumartesi akşamı 19:00 da eve uyuyarak geldiler dedelerinin bahçesinden, eve kucakta taşınıp kapıda uyandılar, salona gittiler, hah dedim uyku sayacaklar, ikisi de bir koltuğa kösüldü, pijama giydirdim, hadi dedim yatağa gidiyoruz, kuzu kuzu gidip yattılar, sabah 7 ye kadar :)

soyle coook romantik ve cok guzel diyaloglar ustune kurulu bir film izlemek ister misiniz? onerim, before sunrise. mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.1995 yapimi. ben nasil bu kadar gec izledim bilemiyorum.

gecen hafta before sunrise'ı, onun devami olan 2004 yapimi before sunset'i ve 2013 yapimi before midnight'i izledim. bu hengamenin icinde bile bir kac gun etkisinde kaldim. cok seveceksiniz.

Madeo/Mother , Banucum

Yönetmen: Bong Joon-Ho
Yazar: Bong Joon-Ho, Park Eun-Kyo
Oyuncular: Kim Hye-ja, Won Bin, Jin Goo
Tür: Suç|Dram|Gizem|Gerilim
Yapım yılı: 2009
Süre: 128 dk.
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece
IMDB puanı: 8.1/10

Madeo'yu izlemedim. Listeme aldım Mehtapcığım sağol.

İspinoz Prisoners'ı izledim. İyi film ama dediğin gibi çok zorlayıcı. Ben eskiden de bu tarz filmlerden çok etkilenirdim, anne olduktan sonra tamamen alt üst oluyorum izleyince.

romantik ama komedi olmayan bir film izlemek istiyorum. Öyle acıklı aşk hikayesi falan da olmasın güzel, duygusal bir film olsun istiyorum :) Before Sunrise böyle birşey mi ispinoz?

DD o adamı sevemedim ben bir türlü, izleyemiyorum filmlerini.

tamam öyleyse en kısa zamanda izleyeceğim ispinozcum çok sağol.

aslında woody'nin sinema başarısı yadsınamaz ona lafım yok da işte ne bileyim özel hayat bakımından sevgilisinin üvey kızıyla evlenmiş olması filan biraz antipatik geldiği için pek hoşlanmıyorum. Amaaannn bana neyse, insanların özel hayatı sonuçta :)

before sunrise ı izledim.

but i have some critics about the movie :)

şimcik öncelikle 6 ay sonra buluşmadıklarını duyunca çok üzüldüm. ikinci filmin başını sırf ondan açtım izledim.

adam da ikinci filmin başında  zaten eğer buluştuklarınızı düşünüyorsanız romantiksiniz dedi. evet ben romantiğim. neredeyse ikinci filmi sadece ve sadece sözlerine sadık kalamadıkları 

için izlemeyebilirm. sinir olurum bak. sen o kadar büyüle ama 6 ay sonra gitme.o kadar büyülü idiyse bu anlar ve biz bunu filmi izlerken içten hissettiysek neden sözlerini tutmadılar.  kızın mazereti var peki mavişim mavişelim neden gitmmeiş orda film kesildi ben netten izlemeye çalıştım da.

filmdeki replikelrden 1 adada 99 kadın çok klişeydi.

gerisi için diyebilirim ki spinoza bu film bana en az 10 kez önerildi izle diye. tamamen tarzım olan bu filmi izlememi sağladığın için tenks veri maç evri badi.

madem böle filmler seversizniz almodovardan konuş onunla ve woodyden matchpointi şiddetle öneriririm. match point woddynin diğer filmlerine bence hiç benzemiyor. bir de audrey tatunun oynadığı seviyor sevmiyor şideetengin tavsiyesidir.

hamiş:ethan mavisine kurban olam.

Dikkat !!! spoiler!!! :) 2. filmi izlemeye devam etseydin mavişin gittiğini öğrenecektin.

2 de güzel ama 1'den sonra hani yıllar sonra karşılaştıklarında daha da romantik olmasını bekliyorsun ama çok da öyle olmuyor. Kendilerinin de sorguladığı, benim de ilk filmi izlerken defalarca sorduğum birşey var niye bunlar birbirinin adres ve telefonlarını almadılar ki??? 3'ü izleyemedim daha, bulamadım internnette, fragmanlara rastladım ama filmin videosunu bulamadım. İspinoz sen hangi siteden izledin?

DD bu aralar havanın soğukluğundan mıdır nedir böyle iç ısıtan, romantik filmler seyretmek istiyorum. Kocam da nerede macera, bilimkurgu filmi var gider onları alır. Gravity'yi izledi bu haftasonu çok beğendi, ben de göz ucuyla takip ettim. Bilimkurgu seviyorsanız izleyebilirsiniz.

ağır spoiler olmuş banu. bence okumasın insanlar yazık :))

ben o merakı ve filmin büyüsünü biraz daha yaşayabilmek için özellikle ikinci bölüm elimde olduğu halde izlemedim başını. kocam bakalım mı ikinciye,  buluşmuşlar mı dedi hayır dedim. :)

before midnight'a gelince eşim beyler indirdi bir yerden. doğrudan siteden izlemedim. kahramanlarımız gevezeliklerinden hiçbir şey kaybetmemişler. bence üç filmi de güzel yapan onların bu gevezelikleri. ama ilk ikisinden daha farklı bir ruhu var üçüncünün. izledikten sonra okuduğum bazı yorumlarda insanlar biraz hayal kırıklığı (filme/ilişkiye dair) yaşadıklarından bahsediyorlardı. onları allah evlilikle terbiye etsin de  sonra konuşsunlar. keşke her çift sevgi ve muhabbette jesse ve celine'in yarısı kadar olabilse :)

e napim ama DD aceleci davranmış o yüzden söylemek zorunda kaldım. DD okusun sileyim spoiler'ı :)

bazı eleştirilerde çok fazla diyalog içerdiği için insanların filmi izlerken sıkıldığını okudum. Ben de aksine bu çiftin bu kadar çok konuşmasını, hem de herşeyden, her konudan, sıkılmadan, usanmadan konuşabilmelerini, sohbetlerini sevdim.