Jump to content
Banu_T

Film Tavsiyesi

Recommended Posts

Taare Zameen Par (Like Stars on Earth) 2007 yapımı bir Hintfilmi. Dün izledim çok beğendim, mutlaka izleyin. 1437x600.jpg

Not: Başlık tek bir filmle ilgiliydi şimdi değiştirdim, genelleştirdim.Herkesin zevki farklıdır kimi aksiyon filmlerini sever kimi romantik komedileri. Özellikle burada ortak noktamız olan çocuklarla ilgili izlediğimiz, beğendiğimiz filmleri paylaşmak istiyorum. Ancak şart değil elbette konusu çocuk olmasa da beğendiğiniz filmleri bu başlık altına yazabilirsiniz isterseniz. Edited by: Banu_T

Bize de pedogog Adem Güneş önermişti. Hala seyredemedik. sanırım biraz uzunmuş. Ama çok güzelmiş. Dipnot: Aamir Khan bu filminde yine eğitim sistemini ustaca bir dille eleştiriyor ve filmin arasında geçen "Eğer sürekli birinci gelmesini ve kazanması için çocuk yetiştiriyorsanız çocuk yerine yarış atı yetiştirin." sözü her şeyi açıklıyor sanırım.

Film biraz uzun ama sıkmıyor. Ailesi, öğretmenleri ve çevresi tarafından tembel ve haylaz olarak nitelendirilen 8 yaşındaki bir çocuk yatılı bir okula gönderiliyor. Bu okuldaki yeni resim öğretmeninin sabırlı ve şefkatli çabaları ile çocuğun okulda başarısız olmasına neden olan asıl sorunun ortaya çıkmasını konu alıyor film.

ben de "black" isimli yine bir hint filmini tavsiye edebilirim... kahramanımız hem görme hem işitme engelli bir kız ve ona ışık olan öğretmeni...
en kısa zamanda izlemeye çalışacağım yasemin, teşekkür ederim önerin için... hint sineması son yıllarda çok başarılı filmler ortaya çıkarıyor...

ay banu sen bunu yazınca kocama mail atmışım bunu getir izleyelim diye. o da getirmişti. cumartesi akşam 1. bölümünü izledik, bu akşam da 2. bölümünü izleyeceğiz. (evet biz böldük, ne yapalım :) ) bu arada bunu izleyen bunu da izler: http://www.imdb.com/title/tt1187043/3 idiot'unki de çooook naif bir kurgu. bayıldım. müzikleri telefona indirdik, açıp açıp dans ediyoruz hep birlikte. senin bu filmin de şu şarkısı pek eğlenceli:

başka bir başlıkta çocukların şiddete olan eğilimi ile ilgili konuşurken izlediğim bir film aklıma geldi. Filmin adı We Need To Talk About Kevin (Kevin Hakkında Konuşmalıyız). Bir kitap uyarlaması. Ben kitabı okumadım ama filmi izledim. Tavsiye ederim izleyin.

taare zaman ? da izledim 3 idiots uda bu arada aamir khana bayılırım neredeyse tüm filmlerini izledim hollywood dan sonra bollywood o kadar eğlenceli ki tavsiye demişsiniz ben bollywood sineması hastası olarak

*benim adım khan (davranış bozukluğu hakkında çok beğenmiştim)

*ghanji (benim en beğendişim filmlerinden biridir, aksiyon tarzı ama memory book ve akıl oyunlarını beğenenler bayılacak)

* fanaa (romantik)

* bride and prejudice-gelinim olur musun (romantik) daha çok var aklıma geldikçe yazarım

Misafir

Kızçelerden önce oldukça fazla film izlerdim. smiley17.gifKonuyu görünce ilk anda aklıma gelen bir iki film önereyim dedim. Yorum bana ait değil ama katıldığım için aynen alıntılıyorum: <div align="justify" style="font-family: 'Trebuchet MS', Verdana, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 18.899999618530273px; : rgb255, 255, 255; ">Güney Kore - Fransayap?m?" Yepyeni Bir Hayat " ( Une Vie Toute Neuve )isimli film. Babasına oldukça düşkün olan 9 yaşındaki kız çocuğu Jin-hee, babası tarafından veda bile edilmeden bir yetimhaneye bırakılır. Buraya alışmayı ve burada yaşamayı başlangıçta reddetse de zamanla buraya alışır, yeni arkadaşlar edinir. Dünya'nın her yerinden aileler bu yetimhaneye gelip evlat edinmektedir. Diğerleri gibi Jin-hee'nin de kaderi böyle olacaktır ve onun yolculuğu Fransa'da son bulmuştur.</span> <div align="justify" style="font-family: 'Trebuchet MS', Verdana, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 18.899999618530273px; : rgb255, 255, 255; "> <div align="justify" style="font-family: 'Trebuchet MS', Verdana, Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 18.899999618530273px; : rgb255, 255, 255; ">9 yaşındaki bir kız çocuğunun terk edildiğini anladığı an verdiği bildik tepkilerin dışında bu kız çocuğunun yaptıkları, düşündükleri ve söyledikleri gerçekten çok etkileyiciydi. Küçük kız çocuğuna hayat veren minik oyuncunun performansı taktire şayandı. Filmden hiç kopmadan, tek solukta izlediğimiz bu film umarım ülkemizde gösterime girer. Filmin yönetmeni Koreli Ouine Lecomte'nin de çocukken evlat edinilerek Fransa'ya götürüldüğünü de belirtmeliyim. Filmde yönetmenin hayatından esintileri de görmüş oluyoruz böylece. Yepyeni Bir Hayat, dünyada pek çok ödüle layık görülmüş. Hepsini hak ettiğini düşünüyorum.</span> uoxQs.jpg

Misafir

Aşağıdaki filmden sonra tabakta kalan pirinç tanelerine farklı bakacaksınız... Ateşböceklerinin Mezarı(Japonca:?????</span>-Hotaru no Haka</span>)Isao Takahata'nın yazıp yönettiği 1988 yapımı animasyon filmidir. Animasyonun yapımı içinStudio Ghibliile anlaşanShinchosha'nın ilk film projesidir. FilmAkiyuki Nosaka'n?n,II. Dünya Savaşıesnas?na açlıktan ölen kız kardeşinden özür dilemek niyetiyle yazdığıHotaru no Haka(animasyon Japonya'da aynı isimle yayınlandı) isimli kısmi otobiyografik romanından uyarlandı. Drama en sarsıcı animasyonlardan biri olarak kabul edilir.Roger Ebertfilmi şimdiye dek yapılmış en güçlü savaş karşıtı filmlerden biri olarak nitelendirmektedir. Animasyon tarihçisiErnest RisterfilmiSteven Spielberg'inSchindler'in Listesiyapıtı ile karşılaştırarak, gördüğü en içten animasyon filmi olduğunu belirtmiştir.<sup id="cite_ref-0" ="reference" style="line-height: 1em; ">[1]</sup> b6WES.jpg

Misafir

Günümüzden bakınca klişeler barındırıyor gibi gözükse de yapım yılı olan 1921 yılı düşünüldüğünde klasik denebilecek kadar güzel bir film olduğu anlaşılıyor. Edna, çocuğunun babası olan genç ressam tarafından yüzüstü bırakılmış yalnız bir kadındır. Çocuğuna bakamayacağına karar verince iyi bakılması umuduyla onu zengin bir evin önündeki lüks arabaya bırakır. Kısa bir süre sonra yaptığından pişman olup çocuğu almaya geldiğinde ise çok geç kalmış olduğunu anlar; zira araba o sırada çalınmıştır. Arabayı çalan iki adam çocuğu fark ettiklerinde onu fakir mahallelerin birinde sokağa bırakırlar. Oradan geçen Charlie çocuğu sahiplenmek zorunda kalır.</span> M1NRT.jpg

Misafir

Fazla bilinmeyen, içinde çocukları konu alması ile de sitemizle kısmen alakalı filmleri seçmeye çalıştım. Özellikle ilk ikisinde dram yönü ağırlıklıdır. Animasyon filminde kendimi tutamayıp hüngür hüngür ağladığımı bilirim...smiley19.gif

Misafir

teşekkürler arkadaşlar. kesinlikle değerlendireceğim bir başlık :)

Banucum senin bahsettiğin film aklımdan uçmuuş gitmiş. oysaki ilk izleyeceğim filmler listesinde baş köşedeydi. iyi hatırlattın. 3 idiots u ben de çok beğenmiştim.</span> ''rüzgar kadar özgürdü,</span> süzülen bir uçurtmaydı o.....'' :)</span>

Misafir

Bir tane de ailecek eğlenerek izlenebilecek küçük oyuncularının mükemmel oyunculukları ile bana göre sıkılmadan defalarca seyredilebilecek hoş bir film. Zathura: Bir Uzay Macerası [TUBE]Whfg26yGPx4[/TUBE]

başlığı de?i?tirmem ne iyi oldu, çok güzel tavsiyeler geliyor :) emra ghanji ilk fırsatta seyretmek istedişim filmler arasındayd? zaten, en kısa zamanda izleyeceğim inşallah. ömer bey tavsiye etti?iniz filmlerden zathura hariç diğerlerini izlemedim. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniziçin. yelizilksöyledişim film 3 idiots gibi e?lenceli değil, oldukça duygusal ama beğenece?inden eminim :) 3 idiots zaten çok güzel. Ol iz vel!! :)))

Bir film daha var bahsetmek istedişim. Bunu ilk olarak bebeklerim henüz çok minikken izlemeye te?ebbüs etmi?tim ki daha başında hüngür hüngür a?layarak kapatm??t?m.Bir yerde filmin özetini okudum ve aradan biraz daha zaman geçtikten sonratekrar izlemeye karar verdim. Aftershock Tangshan dadizhen MV5BMjEzMTg1MTYxMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzI5MDMwNA@@__V1__SY317_CR00214317_.jpg K?saca filmin konusu: 1976 yıl?nda Tangshan'da ya?anan büyük bir depremin ard?ndan enkaz altında kalan7 yaşında biri k?z diğeri erkek ikiz karde?lerin annesine kurtarma ekipleri bir annenin cevap verebileceği en zor soruyu sorar.?kisini birden kurtarmam?z imkansız, k?z?n?z?m? kurtaral?m, o?lunuzu mu? smiley19.gifsmiley19.gif

Misafir

ayy ben çok a?lar?m böyle filmlere :( en son ''k?z kardeşim mommo'' yu izledikten sonra uzun süre izlemem böyle şeyler demiştim.. ?öyle içimizi da?lamayacak, umutlu, sa?lam hikayesi olan başkafilmler de var m? önerece?iniz? teşekkürler :)

Bir film daha var bahsetmek istedi?im. Bunu ilk olarak bebeklerim henüz çok minikken izlemeye te?ebbüs etmi?tim ki daha ba??nda hüngür hüngür a?layarak kapatm??t?m.Bir yerde filmin özetini okudum ve aradan biraz daha zaman geçtikten sonratekrar izlemeye karar verdim. Aftershock Tangshan dadizhen MV5BMjEzMTg1MTYxMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzI5MDMwNA@@__V1__SY317_CR00214317_.jpg K?saca filmin konusu: 1976 y?l?nda Tangshan'da ya?anan büyük bir depremin ard?ndan enkaz alt?nda kalan7 ya??nda biri k?z di?eri erkek ikiz karde?lerin annesine kurtarma ekipleri bir annenin cevap verebilece?i en zor soruyu sorar.?kisini birden kurtarmam?z imkans?z, k?z?n?z?m? kurtaral?m, o?lunuzu mu? smiley19.gifsmiley19.gif
Off banu ben de bu filmi izlemeye tesebbus edip izleyemeyenlerdenim....yok benim yuregim dayanmiyor boyle seylere:((((