Jump to content
Sign in to follow this  
onurhan

İkizlerim kuvezdeler morale ihtiyacım var...

Recommended Posts

ikizlerim 33+2 haftada Cumartesi gunu dünyaya geldiler. Asl?nda durumlar? fena degildi oğlum 1960 gr kızım 1590 gr doğdu.yanlar?na Çar?amba gunu gidebildim. Çünkü biz aydindayiz onlar izmirde. Ama esim her gun gidiyor.çok tatlilardi kendileri soluk alabiliyorlardi.sağlıkl? gözüküyorlard?.bugün kızım? görünce sok oldum apne sorunu yasam?? o yüzden burnuna oksijen başlam??lar çok üzüldüm biraz da enfeksiyon olmuş antibiyotik vermi?ler çok üzüldüm biliyorum ne sorunlar ya?an?yor bu ne ki ama yine de ona bisi olacak diye çok korkuyorum.o?lan?n durumu daha iyi bugün ona sevinemedim bile.

Hayatım burada o kadar çok kişinin bebişi küvözde kaldı ki... Kilolar? da haftalar? da çok iyi bence... Asl?nda yanlarında olabilsen şahane olurdu... Yok mu ?zmirde kiminiz kimseniz. Sana iyi gelirdi onları görmek...

teşekkürler p?nar...ewe gelmelerini dört gözle bekliyorum...edibidü...ben pek iyi değildim ilk günler o yüzden eve geldim. şimdi pek ağrım s?z?m kalmad?.yarın in?. izmirde kal?caz.aslında iyiydim ama bugün k?z? da öyle görünce direncim k?rld?..normalde metanetliyimdir ama annelik çok farklı bir duygu gerçekten...

Hayatım sen lohusas?n duygusal gel gitler normaldir... Ben oğluşlar?m?n odasında ilk kez ninni cdsini çald???mda kltukta oturup hüngür hüngür a?lamıştım. Bizde o CDden 2 tane olması lazım, olmazsa kopyalar?m, bebişlerini eve götürürken bana adresini yazmay? unutma... CDyi çalar onla beraber söylersin en kısa zamanda Allah?n izniyle...

rabbim tez zamanda kokular?n? ula?t?rs?n sana öyle güzel bir koku ki bir al mest olacaks?n...üzülme benim arkadaşım?n 800 gr lard? geçen gördük iki yaşına girecekler maşallah akranlar?na yeti?mi?ler....dualar?m?z mini?lerinle...

Misafir

Dilerim Allah'tan biran evvel evlerine kavuşurlar....Canim öncelikle Rabbim size bagislasin yavrularınız? benim üçüzlerim var herbiri 1.100gr doğdular 2 ay kuvezde kaldılar burunlar?ndan beslenerek ama cok sukur atlattik biz bu sorunları simdi 5,5 yasindalar insallah bu zor günleri sende atlatirsin :-)

Bunu atlat?rlar içini ferah tutmaya çal??.Bak dediğin gibi ciddi problemler yok.şuan senin için zor olanı başka?ehirde olmalar? ve her an görememen.Gördü?ündede etkilenmen.Yan?na verdiklerinde hepsini unutursun. Tez zamanda kavu?man dile?iyle...

o minnacık bedenler kendilerinden beklenmeyecek derecede öyle kuvvetli oluyorlar ki, bak gör nasıl da çabucak toparlanıp evlerine dönecekler. Çok daha erken doşup, çok ciddi sorunlar ya?am?? olan bebeklerimiz var, onlardan bazılar?n?n 1. doğumgünlerini bile kutlad?k buradan :) sizinkileri de kutlayaca??z inşallah :)

Canım benim hiç merak etme burada senin yavrular?ndan çok daha küçük doğmuş yavrular gördük.Onlar bile sık? sık? tutundu hayata.K?z çocuklar? daha dirençli oluyor üstelik.Moralini yüksek tut,ba?aracaks?n?z.<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

herkese teşekkürler...dün hastaneye gittişimizde kızım?z? vantilatöre başlam??lard?. apneleri art?nca mecbur kalm??lar. onu öyle görünce bir kez daha y?k?ld?m. ama çok ?ükür bugün gittişimizde cihaz? ç?karm??lar kendi nefes alıyordu.dünyalar benim oldu.umarım bir daha böyle bir şey ya?amay?z...

Misafir

Ah arkada???mmm, Hiç kolay değil muhakkak,biz çocuşun damar yolunu ararken bile kahrolurum ki,gözünün önünde onu görmek çok zor anlıyorum,fakat onlar öyle dirayetliler ki,çoka kalmayacak birgün onları kucaklayınca bunlar? biz mi ya?ad?k diyeceksin, herşey yoluna girecek,kendini üzme,sütün gelsin annesi,onlara verebiliyorsan sütünü vermeye gayret et..

Misafir

çok geçmi? olsun arkadaşım..inşallah biran önce alırs?n kucağına mis kokulu bebişlerini...

Misafir

geçmi? olsun,en kısa zamanda kucağına alman? dilerim.Üzülme,bu günler geride kalıyor.şimdi çok daha hassass?n,güzel günlerinizi dü?ün.32+2 de doğdu A?klarım.25 gün kaldılar küvözde her gece a?l?yordum günler hiç geçmiyordu,ama geçti işte şimdi iki yaşındalar çok ?ükür.Allah dermans?z dert vermesin.

onurhan çok geçmi? olsun canımm bende izimirdeyim bir şeye ihtiyacı olursa özelimden yazz benikilerde kaldı kuvözdee 33+6 da doğum yaptım 10 gün bekledim yavrular?m?? 2900-2600 doğdular35+6 da doğmuştu ilk bebeğimide 8 gün beklemi?timm 3500 doğdu allah sabır veriyor canımm iuyi olupp kollar?na geleceklerr sen bol bol sütünü sa??p dolabaa biriktirmeye bak çok lazım olacak çokk :))Edited by: melinda125

onurhan ho? geldin. umarım tez zamanda kucağına alırs?n kuzucukların?. üzülme desemde sen annesin... ama yinede onlar için dirayetli olman lazım. bu arada Ayd?n n?n neresindesiniz ? ben de aydınl?y?m da.

Cok buyuk gecmis olsun,umarim simdi daha iyilerdir ve hergecen gun daha da iyi olurlar.Olumlu guzel seylerle donat kafani..Benim kizlarim 1,800 kg 1,900 kg dogmuslardi yogun bakimda 1 gece kalmislardi vs.hepsi geciyor Allahin izniyle.

çok geçmi? olsun cnm. bende 33+6 da doğum yaptım ikiside 1530 du oğlumun takipnesi vardı çok hızlı nefes alıyordu kalbinde delik vardı ve akciğer enf yüzünden 10 gün antb kulland?.23 gün kaldı kuvözde şimdi canavar oldu.. emin ol geçecek bu günler yeterki sen süt biriktir:))

Misafir

canım çok metanetli ol ve mükün oldugunca süt sa?, en büyük ilaç anne sütü benimkiler 31+1 de dogdu 1570 ve 1640 gr lard?. 40 gün kaldılar küvözde, çok zor geçiyor o günler ama eve geldikleriyle de hayat?n biranda deşiğiveriyor. Ben 23 aylık olana kadar emzirdim daha yeni bıraktım ve suan maasallah çok sagl?kl?lar. Anne sütünün payın?nda büyük oldugunu dü?ünüyorum. Geçmi? olsun ..