Jump to content
Sign in to follow this  
hamide

Bizden Taze Haberler

Recommended Posts

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bizden Taze Haberler<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>[/b]<O:P></O:P><O:P></O:P>Hafta sonu bir kuzene kahve muhabbetine davetli idik.Annemi alıp gittim. Benim s?palar da dershane ç?k??? geleceklerdi.Geldiler. Tabi ki onlar gelince gürültüleri de beraberinde geldi. Apartmandakiler de merdivenler de yaptıklar? kavgadan benimkilerin dershaneden geldiğini anlam??lard?r JHiç ?üphem yok!<O:P></O:P>Neyse, kısa bir süre ortal?k sakinledi ve uyduruk bir sebepten yine kavga etmeye başlad?lar.Hemen yerimden f?rladım ve üzerime montumu giydim.<O:P></O:P>? Kalk?n eve gidiyoruz!<O:P></O:P>Cevap an?nda geldi,<O:P></O:P>?Hiçbir yere gitmiyoruz anne, daha yeni başlad?k oyun oynamaya.?Siz oyun oynam?yorsunuz kavga ediyorsunuz. Hiç kimse sizin kavgan?z? dinlemek zorunda değil! Haydi, eve gidiyoruz.<O:P></O:P>?Abartma anne, olacak bunlar, al?? bence!<O:P></O:P>* * * <O:P></O:P>Hani geçen hafta Cuma günü ?stanbul için ??kar alarm?!?? verilmi?ti ya, hat?rlad?n?z m??<O:P></O:P>Cuma sabah? kahvaltı sofras?nda sabah haberlerini izliyorlar. Belki okul tatil edilir diyeJTabi ki tatil falan yok. Moraller s?f?r!<O:P></O:P>?Anneanne, madem çok kar ya?acak. Evden ç?kmayın diyorlar. Neden okullar tatil değil? Diyelim ki çok kar ya?d?, yollar kapandı, trafik felç. Biz nasıl dönece?iz eve? Servis yolda kalsa, kim verecek bunun hesab?n?? Annem de okula gide??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????ceksiniz dedi. Söyle anneanne kim verecek hesab?n?? ?stanbul Valisi mi? Milli E?itim Bakan? m?? Yoksa annem mi? Bu nasıl i?tir anlamadım ben anneanne! <O:P></O:P> <O:P>Akşam korku ile hesap sorulmas?n? bekledim.</O:P> <O:P>Allahtan kar ya?mad? dahesap vermekten kurtuldum!</O:P> <O:P></O:P> * * * <O:P></O:P>Çocuklar birbirlerine karşı çok acımas?z oluyor. Hem de çok.Çocuklar? küçük olanlar, ilerleyen zamanlarda bunu daha iyi anlayacaklar. Maksat sizi ??hazırl?kl? olun!?? diye bilgilendirmekJ<O:P></O:P>Bir tanesi R harfini net söyleyemiyor. (?sim vermeyelim, karizma çizilmesin)Di?eri de bunu çok güzel kullan?yor! Karde?inin yumuşak karn?n? ö?renmi?, k?zd?rmak, sinirlendirmek ve kendisi de bundan keyif almak! için bunu kullan?yor. Hainlik yapıyor yani.<O:P></O:P>? Hadi bize PORTAKAL desene. Yok, yok vazgeçtim KIRMIZI da diyebilirsin. Bak aklıma ne geldi TERM?NATÖR de istersen! Çift R var!<O:P></O:P>Tabi burada söylemesini istedi?i kelimelerde R harfleri üstüne basarak uzat?larak söyleniyor!<O:P></O:P>* * * <O:P></O:P>Dedim ya kavga bu aralar evimizden hiç eksik olmuyor!Sebep? Aramaya gerek yok ki! Sebep her şey! Kavgalar?n süresi ve ?iddeti zaman zaman deşiğiyorJ<O:P></O:P>Uzunnnn süre müdahale etmeden bekliyorum. Bakt?m ki ses çok yüksel di, birbirlerine ciddi zarar verecekler olaya el koyuyorum!Bu el koyma bazen bir terlik, bazen ikisini de farklı yerlere savurup ayırma vs şeklinde olabiliyor! Netice de ben de insan?m, ta? değilim ve bir sabrım var, üstelik bu sabrım?n bir de s?n?r? var!<O:P></O:P>Bu ayırma durumundan sonra bir tanesi ile aram?zda geçen konu?malar genelde ?öyle oluyor,<O:P></O:P>?Niye doşurdun bu çocuşu anlamıyorum ki!?Ne yapacakt?m, seni alıp ç?kard?ktan sonra karn?m? dikip karde?ini içerde mi b?raksalard?? Ya?ard?k bunca zaman karde?inle içimde.?Kalsayd?!?Nas?l yani??Tamam, anne tamam yeter, sadece ??Allah?m neden böyle cins bir kardeşim var??? diyorum. Kapat konuyu! <O:P></O:P>?Kaç kere söyledim sana anne, hazırla şunun bavulunu gönder gitsin! Ya?as?n biraz babaannesinin evinde!(Evden de gönderece?iz yani!)<O:P></O:P>* * * <O:P></O:P>Sabahlar? kahvaltı ederken tv izleniyor.Ve her sabah kumanda kavgas? var.S?raya koydum kumanda i?ini.S?ra kimde ise onun istedi?i kanal aç?l?yor, haliyle.<O:P></O:P>Sabah 07.00 de spor kanalı aç?l?p, maç izlenir mi?Bizde izleniyor!Hatta pozisyon kaç?r?lmas?n diye, servis bekletilebiliyor!<O:P></O:P>Tabi ki bu da yeni bir kavga sebebiJ<O:P> </O:P><O:P>* * *</O:P><O:P></O:P>Ben daha çokkkk örnek verebilirim.Ta bi siz içiniz ?i?er de hala okumak istermisiniz?BilememJ<O:P></O:P>Çocuklar? küçük olan sevgili anneler.Maksat sizin içinizi ?i?irmek değil, gelecekte ki haliniz için bilgilendirmekJ<O:P></O:P>Büyüyorlar, sancılar? ile birlikte.Ergenlik geçi?i, üstelik sağlıkl? bir büyümenin i?areti diyorum.Ama ben hala ümidimi kaybetmedim.Kaybetmek de istemiyorum.Geçecek ve her şey normale dönecekJT?pk? bir s?pam?n dedi?i gibi,??Olacak bunlar??<O:P></O:P> Kuzular?n?z? ve sizi öperim <O:P></O:P>Sevgiler SelamlarHamide ÖTKÜREdited by: hamide

ayyyy :)) yüzümde koskocaman bir tebessüm ile okudum :)) san?rs?n ki bunlar da elime doğdular :)) değil ama, ne bileyim öyle bir hissiyat işte :))) olacak bunlar, olacak elbette... daha bacak kadar haliyle kadifem bana "bo?ver anne şimdi öpücü?ü filan, s?ras? değil!" diyebiliyorsa, kimbilir daha neler olacak smiley36.gif yaln?z, kar ya?mad???na sevindim senin ad?na :)) ya?saym??, halin pek fena olurmu? kan?mca :)))

Valla ben hersene ''seneye biraz daha büyüyecekler,rahatlayaca??z'' diyorum ama,o sene hiç gelmedi:))
zaten, o sene de 'geldi?inde', herhalde torunlar? da beraberinde getirirsmiley36.gif annen seni büyütmü? de nolmu? ki :))))

biratebessüm, biraz da "bu günleri de görece?iz ha!" ?a?k?nl??? içinde okudum Hamidecim...Asl?nda niye ?a??r?yorsam onu da anlamadım... sanki bu krizleri ya?amaya başlamam???m gibi smiley29.gif bugünlerde s?rf bu krizler için başlık bile açmay? dü?ünüyorum ama elim de?miyor bir türlü :)

teşekkürler ne?eme nese katt?n:) Bugün oşullar?mla yaln?z?z evde, bir birini yakalayıp opuyorum bir diğerini ve 11 yıl sonrasın? dü?ünmüyordum ki.. sen yazana kadar:)

Misafir

hiç sık?lmadan,gülümsememe engel olamadan okudum ve yaz?y? bitirdikten sonra 'bu günler çabucak gelir mi'acaba dedim içimden:)ya herşeyleri güzel dimi ve hamide arkadaşım sen çok güzel gözlemleyip aktar?yosun bize..bende 2 k?z var onların kavgalar?da 'kim daha güzel,k?yafet,süs püs,cilve'mi olur ki??ya hayali bile güzel allahım sağlıkla büyüdüklerini görmeyi nasip eder hepimize inşallah:)))amiiinnnn..

Valla ben hersene ''seneye biraz daha büyüyecekler,rahatlayaca??z'' diyorum ama,o sene hiç gelmedi:))
zaten, o sene de 'geldi?inde', herhalde torunlar? da beraberinde getirirsmiley36.gif annen seni büyütmü? de nolmu? ki :))))
Annem beni büyüttü ve benden yine kurtulamad?.. Tek gittim,3 geldim :)

Misafir

çok güldüm :))) onlara laf yeti?tirmenin imkan? var m? Hamidecim :) çok zekiler çook :))

Hamide iki oğlum var ben ileride birbirlerine destek olurlar arkadaş olurlar birlikte ders çal???rlar diye dü?ünüyorum Yazd?klar?n? okuyunca hayalm? acaba bunlar diye dü?ünüyorumimza : Hayalperest ikiz annesismiley5.gif

hamidece?im okurken hem güldürdün hem de dü?ündürdünarkadaşım ... gerçekten büyütmü?sün maşallah sözler bunun aynas? :) bizimkilerin gidi?atlar? da pek farklı gözükmüyor güzelim , dün kerem kaç?yordu mert te onu kovalıyordu , kerem nasıl sık?lm??sa mert beni sevmeni istemiyorum diye kaç?yordu mert arkasından ba??rarak koşuyordu ama kerem ben seni sevmek istiyorum diye anneciğim sevme artık kerem çok sık?lm?? sonra tekrar seversin diye bir cümle kurdum ve sonra çok komik geldi ....:) bazen sevgiden bazen nedensiz didi?iyorlar nedenler hepfarklı ama durum uzun yıllar de?i?meyece?e benziyor... ama inan?yorum ne kadar didi?selerde aralarındaki sevgi bambaşka...

abowww yand?k benimkilerde söz dinlememeye başlad?lar bugün toz bezi için birbirlerine girdiler smiley36.gif o diyor ki tozu bn alacam öbürü diyor ki ben alacam inşallah büyüdüklerinde de temizlik yapmak için ç?kar kavgalar? hehehehhe karde? kavgalar? bunlar hayat?n tad? tuzu yüreklerini k?rmas?nlarda vars?n kafalar?n? k?rs?nlarsmiley4.gif dün tv de gördüm kadın ailesi için depremde öldü diyor halbuki hepsi ya??yor elefonda ablas? başlan?yor ve abim 2 gün önce öldü diyor kadında t?k yok ALLAH korusun öyle durummlara gelmesinlerde vars?n etsinler kavgalar?n?

Sabah 07.00 de spor kanalı aç?l?p, maç izlenir mi? Bizde izleniyor! ne tesadüf bizde de izleniyor :))) efendim neymi?, akşam onları erken yatırdı??m?z için '' bütün pozisyonları kaç?rm??lar'' saat 8 de okulda olmam gerekirken , biz saat 8 de evden pald?r küldür anca ç?kabiliyoruz, tahmin ediyorumki bizim binadakiler benim kap? önü naralar?mla güne ba?l?yor:(( ama neyse ala?aca??z, öyle buyurdu bilirkişi :))) daha ne denirkismiley2.gif Edited by: sunag