Jump to content
ESRAERBL

Su Filtreli Mi? Toz Filtreli Mi? Süpürge

Recommended Posts

bende uzun zamandır dikey ?arjl? süpürge aray???nday?m.en iyisi denileni rowenta 24 w olanın? arkada?tan aldım denedim.hiiiç beğenmedim. sonra buradaki ve çevremdeki yorumlardan yola ç?karak ?arjl? değil elektirikli dikeyaldım.felix lungo. çok rahat ettim vallahi.1000w ama emi? gücü çoook iyi.neredeyse büyük süpürgem kadar.hafif ve hal?n?n üstünde kay?yor gibi esracım lg iyidir al dedim ama bu çok daha pratikmi? ya... üstelik 80 lira evde 2 süpürge oldu şimdi.bugün temizlk günüydü bir taraftan e?im süpürdü bir taraftan ben 1 saate kalmadan süpürme i?i bitti:)

bekarken benim alerjilerimden ötürü ablam?n fedakarl?klar?yla ald??? rainbow'u evlendikten sonra kendi evime getirdim ve aral?ks?z 17 yıl kullandım. Ancak son 2 senedir temizlik kalitesi dü?mü?tü. 17 yıl olunca g?k etmedim. aklımda dyson varken (alerjik ast?m?m var), rainbow aldım yeniden. eski modeli belli miktara sayd?lar ama gene de çok para. acaba m? diyip durdum ama hepa filtrelilerin filtre yenileme ihtiyacın? çok duydupum için, bi de acaba bunu da ömrüm varsa 17 yıl kullan?r m?y?m diyerek al?verdim işte.. herkes güle güle kullans?n:)

karar?m? verdim.yıkamas? bana zor geliyor.2 kere yıkadım ve sinir oldum.?öyle söyliyim.mutfa?? bir süper de,hemen yıka.tüm ev için tamam güzel ama;k?r?nt? vs tek oda şeklinde ise yedek bişey olmalı bana göre.işkence ya resmen.

Misafir

bizimkide torbas?z. içindekileri yıkamak zahmetli olabilir ama sonucu görünce hiç aklına bile gelmiyor o zahmet. hal?lar pasparlak oldusmiley36.gif

Arkadaslar, evde 6-7 senelik phillips hepa filtreli bir supurgem var. Ama kesinlikle iyi cekmedigini dusunuyorum, zira hergun supurmek gerekiyor ki hergun imkansiz benim icin.. Yorumlardan baktim sulu supurgeyi cok oneriyorlar, haftalik temizlik icin sulu supurge, ara temizlikler icin normalle devam oneriliyor, yardimcim da 4-5 senedir sulu kullaniyormus cok memnun, ama bencevimi hergun supururum, bu yuzden bir de gundelik alicam abla dedi..

Sulu supurge konusunda fikri olan? Bir arkadasim rowenta sulu kullaniyordu, temizliginden bikip phillips marathon aldi, gauet iyi cok memnunum ama sulu supurge gibi asla olamaz diyor.

Ne dersiniz?

sulu olup da hepsi on numara olmuyor işte. çekim gücü mühim. bir de motoru uzun ömürlü olmalı. bi arkadasımın teorisi: en iyi süpürgenin ömrü bile iki sene.

bende iki süpürge var. biri ihlas diğeri fakir dikey. ihlası yardımcılarım hep sevdi ve iyi olduğunu iddia ediyorlar. bense her elime alışımda meah diyorum. bugunku aklım olsa asla almam. saflığıma denk geldi işte. bir süpürgeye o kadar para verilir mi yahu? kendimi zengin mi sanıyordum neyse artık?!

fakir dikey gürültüsüne rağmen süperdi. iki yılı dolmaya yaklaştı ve son bir iki aydır yalan yanlış süpürür gibi yapıyor.

Ya evde ne deo lsa var ucuz birsey bakayim diyordum, hep si burada da arnica bora 235 kisiden 5 yildiz alarak acik ara fark atmis, hicbirseyden degilse meraktan alicam artik o derece :D

Fiyati da 299du sanirim, bir denesem diyorum, bu da olmazsa paraya kiyip iyi birsey alirim artik, zaten bu ara butce ayiramam da, elim rahatlayana kadar idare eder beni. Ya bir de hani kacyuz kisi ayni seyi söylüyor, herhalde parayi sokaga atmam diyorum, hepsi birden yalan mi soylicek, bir de hep cikintilar olur ya ay ben begenemedim vs diyen aslinda kullanmayi bilmeyen, hic yok bunda iste, herkes mi memnun olur kardeşim?

ben yıllardır dyson kullanıyorum. ilk defa bir süpürgeyi 8 yılın üstünde kullanmayı başardık :) ama en büyük handikapı hem alırken hem de parça değiştirirken pahalı olması. mesela 8 yılda ilk kez hortumu bozuldu, yapıştırıp kullanıyorum şimdi, çünkü yenisine 145TL istediler  :help:

O ne öyle ikoli.çakması yok mu?kımıl bende ikiside var.çalışıyor ve ani kullanacaksan su fltrelisi sıkıntı.en azından benim için.aksam bile az döküntü süpurmek istesen yika dur..ben hep toz filtreliyi kullaniyorum.b.hnm ince temizlik yaptığı için (hafada 3 gün geliyor,o yüzden ben sadece genel süpürüyorum)o su filtreliyi kullaniyor.bendekiler arçelik..b.hnm memnun.ben pek bilmiyorum diğerini.10 kere kullanmadım.2012 de aldik.simdilik hiç fire vermedi..

Cocuklar olduktan sonra supurgemi degistirmem gerekmisti sulu onerisi cok duydum ve aldim. O kadar para verdim onu temizlemesi bir sure sonra eziyet gibi geldi. Sonra degistirdim dyson dikey supurge aldim. Hem cok guzel supuruyor hem yer kaplamasi az hemde tozunu bosaltmasi pratik.

Çevremde sulu kullananlar hiç memnun değil. Hatta biri yeni süpürge aldı Dyson.

Ben philips marathon ve fakir dikey kullanıyorum. Ikisi de iyi bence. Zaten 4 derece astigmat olduğum için görmüyorum yerdeki tozu kılı :)

irobotun üstüne tanımam... Biraz mıymıntı, gürültülü, aynı yerin üzerinden 4 kere geçiyor, yavaş iş yapıyor ama evde değilken ya da evin öbür tarafında kitap okurken ütü yaparken falan süpürüyor ya daha ne! Hmm aklıma gelmişken bi bizim oda ile çocukların odayı süpürteyim Rukiye Hanım kızıma...

Esime supurge istedigimi söyledim, en iyisi Dysondir, biraz bekle Dyson alayim dedi, ben ilk defa arastirinca duydum, o nereden biliyor bunlari?!

Dün baktim sulu supurgelere, cok kalitesiz duruyor, insan bu mu cok iyi cekecek yada cekse bile ne kadar sure dayanir diye dusunuyor.. Evdeki phillipsin hepa filtresini degistirtip devam mi etsem acaba..

Ya hayatta en nefret ettigim şey kararsizligim, restoranda onume menu geldiginde bile stres oluyorum! Neyse ki 4 kisi olduk, birkaç sene sonra 4 cesit soyleyip birbirimizden otlayabilecegiz :D

fakir darkyimin megerse filtresini soyle guzelce yikamam gerekiyormus. kendine geldi gurultucu canavar. yardimci gidip de is basa dusunce kendi ellerimle yapmam gerekiyormus hatta. kac kere demistim oysa. ona da, oncekine de. el elin esegini turku cagirarak ariyor iste.

Ya ben burayı unuttum, en son eşim bekle iyisini alayım demişti ya, maddi duruma bakarsak daha çoook bekleyeceğim belli ki, ben de arnica bora aldım. H buradadaki yorumlara bskıp almıştım, bizim millet gereksiz yorumu pek sever ama o sayfalarca yorumun her kelimesi doğruymuş, hakikaten çok şahane bir makina, 2 haftadır kullanıyorum süper memnunum. Temizliği de abartıldıpı gibi değil.

maksimum 2 yılda bir değiştirerek  ve bir kullandığım markayı bir daha kullanmadan 3 yıl önceye dek geldim. son 3 yıldır dyson kullanıyorum. çok menunum. en memnun olduğum yanıda bir ton para verdiğim legoları içinden çıkarabilmek :)

2 yıl az değil mi, bozuluyor mu hemen? philips marathonu ne zaman aldığımı bile hatırlamıyorum çok uzun yıllardır kullanıyorum 7-8 yıl olmuştur herhalde. Emiş gücü biraz azaldı filtrelerini değiştireceğim. Servise sordum ellerinde kalmamış, en çok tüketilen parçalar bunlar, gelir gelmez bitiyor dedi. Sahi arayayım bakalım gelmiş mi? :)