Jump to content
ESRAERBL

Su Filtreli Mi? Toz Filtreli Mi? Süpürge

Recommended Posts

Yeni konu olarak açtım,burdan bi netlik kazanır bugün inş.... Valla akşam üstü kafayı yiyip eve döndüm. çünkü su filtreli alma fikriyle gittiğim elektro world teki kız bana toz torbalı önernice böle kafam iyiiceeee karıştı. bana dediki ; su filtrelilerin emiş gücü dierlerine göre çokdaha az, hemde bakımı zorbence bez torbalı olmayan ama susuz çalışanlarından alın,anti alerji ödülleri var dedi....şimdi ; lg var ,epey güzel fiyatı 500-600 lerde geziyo dyson var fiyatı epey iyi 900 falan , philipps var aynı tür 300 civarı birde fakir var.... offfff valla hadi bi el atın bu işe, takıldım kaldım....

Sayfaı? bulamam şimdi sanırım. geçenlerde su filtreli süpürgelerle ilgili bayağı bi konuşmuş ve birçok arkadaşımız Arnica bora alıp memnun kalmıştı. ben de arnica bora kullanan biri olarak.. toz torbalılardan acayip rahat olduğunu söyleyebilirim :)

konuyu dün hatmettim ama ARNICA BORA yı bi arkadaşımın görümcesi kullanıyor, sakın almasın memnun diilim demişti.. böle bi ikilemde kaldım saol yinede arkadaşım Emelcim benimde favorilerim arasında dyson var, teşekkürler...

diğer ba?l??a da yazmıştım diye hat?rl?yorumkv ve bir arkadaşım fakir kullan?yor ama sulu olursa çeki? gücü azalıyormu? memnun değiller yani. Hele arkadaşım?nki defalarca ar?zaland?. Ben philips kullanıyorum memnunum ama dyson almay? çok istemi?tim biraz pahalı gelmişti o dönem o kadar bütçe ayıramazd?m. Yine pahalı ama kullanan arkadaşlarım var hem çeki? gücü çok iyiymiş hem de çok dayanıklıym??.

Ben ihlas?n auramax sulu sistemini aldım 1 yıl önce.(Yüzeysel temizleme,derinleme temizleme,toz üfleme, hal? yıkama bulunulan havay? temizleme gibi bir sürü özelli?i var).Evet yüzeysel temizlemede emi? gücü torbal?lara göre dü?ük.Ben memnunum.Özellikle derinlemesine temizleme özelli?inden.Yatt???m?z yataklarda neler varm??ta görmüyormuşuz.E?ime göre diğer markalar?n sulu sisteminden fark? yok. diyor.Ama ben yinede memnunum.Suyunu temizlemek biraz gıcık oluyor.Ama evda ast?ml? veya alerjik bri varsa sulu sistemden ?a?ma. H? birde ben eskiden süpürdükten sonra ortalığın tozunu alırd?m.şimdiönce toz alıyorum.Yani hiç toz kalkm?yor hepsi suya

tabi kişiye göre tercihler de?i?ebilir. bende hepa filtreli torbas?z vardı.ilk etapta emi? gücü çok iyi ama 1-2ay sonra sanki süprgeyi boşuna çal??t?r?yosun. senede bir kez filtreyi de?i?tirin diyorlar ama 3 ayda bir de?i?tirsen yeridir ucuz olsa tabi.süpürgeyi 500 e alm??t?m idare ederk 4 filtre de?i?tim teki 45 tlden. K?saca hepa filtrelilerin birsüre sonra emi? gücü dü?üyor. tabi marka modele göre de?i?ebilir Ben de arnicadan memnun olanlardan?m. Ne yönüyle dersen temizli?inden memnunum. bakt???mda evim temizlenmi? diyebiliyorum.Emi? gücü dü?müyor.Turbo f?rças?yla hal?lar? f?rçalamama gerek kalm?yor saçlar? bile topluyor. dezavantajlar? ne dersen su filtresini temizlemek u?ra?t?r?c? bence ya da ben o hale getiriyorum. turbo f?rça parkede ses ç?kard??? için başlık de?i?tiriyorum. evimin temiz olduşunu görünce bunlara da katlan?yorum

benimki lg 400w emi? gücü var.araştırdım bundan daha yüksek emi? güçlüsü yok.hepa filterli BAF onayl?.ilerleyen zamanlarda emi? gücü azald? gibi.hepa filtreyi ve yıkanan diğer parçalar? yıkadım ve emi? gücü tekrar artt?. su filreliler bana göre değil temizli?i zor..

aynıs? değil benimki bir alt modeli galiba.ben 400 e mi ne alm??t?m.bunun fazladan ne özelli?i vardı tam hat?rlamıyorum ama 200 lira fazla vermeye değer bulmam??t?m. bence doğru bir karar vermi?sin.emi? gücü yüksek olsun,toz b?rakmas?n,toz torbas?z olsun ve fiyat? da uygun olsun diyorsan bence budur... 15m kabloda cabas? en çok beğendişim yönü bu.eskisi 8m di.tak ç?kar tak ç?kar zor oluyordu.şimdi tek prizle çoşu yeri hallediyorum

Misafir

Arçelikten bugün su filtreli elektrik süpürgesi aldık. büyük bir heyecanla nasıl acaba diye çal??t?rd?m.. hal?lar?n üzerini aldım.o kadar temizim diye geçinen ben. ayyy hal?dan o kadar kir mi ç?kar yaaaa.hal? yeni al?nm?? gibi oldu. payla?mak istedm bu kirli hal?lar?m?smiley36.gifsmiley36.gif

Hayrl?olsun Esincim, mesajın? okudum bide ilkmesaja bakayım dedim, bide baktım ki bunuben açm???m zati.... :))) hayırlı uşurlu olsun canım ,bende aldım lg toz filtreli ama torbal? dil, suya göre daha çokçekti?iniduydum ama,benim aklım dyson larda kalm??t? ,bakalım bunu bi kullanalım 3-5 seneye yensini alır?z heralde....

Misafir

seninkide hayırlı olsun esracım. kaç zamandır alsam m? diye dü?ünüyordum. nihayetinde gittim aldım.adam eve gidince hemen al?n en kirli hal?n?zdan başlayın dedi ben de başladım ama utand?m valla.içinde ne var ne yok çekti. fakat parçalar?n? tek tek yıkamam lazımm?? uzun ömürlü olması için..

esincim güle güle kullan.. tam ad? nedir bu süpürgenin.benim hal?lardan ben bakt?kça korkuyorum vallahi..birde yıkama aparatlar?n? yıkamas? zahmetlimi.nekadar tembelim artık anlayınsmiley36.gif

Misafir

yok çok zahmetli değil,her zaman yaptığın rutin i?ler gibi işte. Arçelik hal?lar nasıl parlad? valla p?nar almay? dü?ünüyorsan al derim... hani hal?la?m?n kirli olduşunu dü?ünüyordum ama bu kadar?n? çekece?ini hiç dü?ünmemi?tim. bir yumak tüy + kiri. ARÇEL?K SU F?LTREL? ELEKTR?K SÜPÜRGES? ad? da...:))))))))) Edited by: esincan

Misafir
ben de beko toz filtreli süpürge ald?m bir ay önce, gayet iyi çekiyor ve temizlemesi kolay
zeynep seninki nas?l?