Jump to content
Sign in to follow this  
prenseslerim

BEN DE ARANIZA KATILDIM:( !

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar beni hat?rlayanın?z var m? bilmiyorum uzun zamandır pek seyrek u?radım işim ba??mdan a?m??t? ......... e?imle 10 ekimde resmen bo?and?k. ve kızlarımla birlikte anneme yerle?tik zaten annemle karşıl?kl? dairelerde oturuyorduk . yani kızlarım için mahalle de?i?medi, bakkal de?i?medi, apartman de?i?medi, komşular- arkadaşlar de?i?medi, hatta apartman?n merdiven sayısı bile de?i?medi sadece daire 2 değil daire 1 de ya??yoruz. kızlarım bu eve de al??k?nlar zaten. buna rağmen zor günler ya?ad?k kızlarım uyanır uyanmaz karşı kap?ya koşup a?lad?klar? da oldu vs. ama teselli ediyorum kendimi hayatlar?nda çok şey de?i?medi değil mi? off bilmiyorum ilaç kullanıyorum kendimi iyi hissettiriyor. iyiyim yani . S?ZLERLE PAYLA?MAK ?STED?M... HEP?N?Z?N BAYRAMINI KUTLUYORUM. HAL?ME ÇOK ?ÜKÜR KIZLARIM VE A?LEMLE YA?IYORUM DOKTOR B?R SÜRE ÇALI?MA TEDAV?NLE VE KIZLARINLA ?LG?LEN DED?. BEN DE ÖYLE YAPIYORUM. BEN ALLAH'TAN HER?EY?N HAYIRLISINI ?STED?M HEP. BÖYLES? KISMETM??. HAYATTA HER?EY VAR ??TE. HALA DA HER?EY?N HAYIRLISINI ?ST?YORUM. BEN DE BEKAR ANNEY?M ARTIK .

Misafir

hakkınızda hayırlıs? olsun arkadaşım. kızlar?nla birlikte hayat?n?za artık daha huzurlu ve mutlu bir yerden devam etmenizi dilerim. umarım bu yeni durumunuza adapte olmakta çok zorlanmaz kuzular.. hem senin için hem de onlar için bol ?ans ve mutluluklar diliyorum.

alevcişim çok ?a??rd?m öncelikle cnm çünkü sen çok fedakar bir insand?n neleri atlatm??d?n?z baya?? sıkıntılar?n?z vardı ama senin deste?inle üstesinden geliyordunuz demek ki artık sona geldin sende olsun hakkınızda hayırlıs? ne ise o olsun cnm bu i?in hak?ndan da aslanlar gibi geleceksin ben hep şunu savunurum mutsuz bir yuvada büyüyeceklerine huzurlu ama ayrı ortamlarda büyüsünler senin ve ailenin sevgisiyle kuzular?nda al??acaklar cnm sıkma canın? herşeyin çok çok güzel olması dile?iyle arkadaşım ....

sevgili alev ya?ad?klar?na üzüldüm ama hakkında hayırlıs? böyleymi?..mutlu olmak bazen bu yollardan geçiyor..bir arkadaşım var oda e?inden bo?and? ilk ba?da neden diye çok üzüldük hepberaber ama şimdi onu ve o?lunu mutlu görünce iyikide böyle olmuş diyorum.. geçicek neler geçmiyor hayatda buda geçicek..kuzular?n büyüyücek..senin için yeni kap?lar aç?lcak..allah bir kapıyı kapat?rda yenilerini açar.. iyi bayramlar..

Hayırlı olsun arkadaşım.. Geçi? dönemleri biraz sıkıntıl?,sanc?l? oluyor.. Dilerim bu dönemi çabuk atlat?rs?n?z.. Payla?mak,dertle?mek istersen buraday?m..

alevcim yanlış hat?rlamıyorsam bazı sorunların?zdan bir kaç kez forumda da yazm??t?n. hep deriz ya hayırlıs? nasılsa öyle olsun diye.demek ki sizin için hayırlıs? bu imii?.inşallah bundan sonrası sizin için mutlu huzurllu ve güzel olur:)

Misafir

ayyy böyle şeylere çok üzülüyorum...alev hakkında hayırlıs? olsun canım.insan nelere al??m?yor ki.bundan sonraki hayat?nda mutlu ol kızlar?nla.hepimiz seninleyiz ne de olsa ikiz anneleriyiz canım.

hakkınızdahayırlıs? olsun alev... Bende çocuklar?n mutsuz bi ortamda yeti?melerindense ayrı ortamlarda büyümelerini savunanlardan?m. benimde eltim bu yıl?n başlar?da bo?and?. 13 yaşında oşullar? var. başlarda çok bocalasada şimdi oda mutlu. bocalad??? zamanlarda ona sordum. annen ve baban kavga ettiklerinde mi daha çok üzülüyordun şimdi mi daha çok üzülüyorsun diye. kavga ettiklerinde daha çok üzülüyordum dedi. Hakk?n?zda tekrar hayırlıs? olsun alev, kızlar?nla kocaman mutlu bi yuvan?z olsun inşallah...

hakkınızda hayırlıs? olsun alev..çok üzüldüm ya?ad???n sıkıntılara ama;aydınl?k günler de senin olacak,kızlar?n?n sana verdiği güç,senin onlara verdiğin sevgi,annenin sizlere verdiği destekle bu zor günleri eminimki en az hasarla atlatacak,sonrasında normal seyrinde hayat?n?za devam edeceksiniz..kib..:)

Hayırlıs? olsun Alev... ?n?allah geçi? dönemini de en hafif şekilde atlat?p hayat?n normal ak???na dönersiniz bir an önce.?airin de dedi?i gibi en güzel günleriniz henüz ya?amad?klar?n?z olsun... Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım...

Alevcim merhaba, Burada asli olarak iki bekar anne vardı hamide ve ben , öncelikle yazından halen pek iyi olmadı??n? anladım..( hislerim beni yanıltm?yorsa ki inşallah yanılt?yordur).. Hamidenin de dedi?i gibi biraz zor bir süreç ama zaman herşeyin ilacı ... Ne zaman derle?mek istersen özelden yazabilirsin... Bo?anma , sonrası, çocuklar?n ruh hali...bütün bunlar hakkında Boyumu a?an kitap okudum hepside aynı şeyleri söylüyor zman zaman birazcık zaman .. Allaha emanet ol

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bazı şeyleri payla?maktan hep çekindim ben, anlatamadım içime attım...... çünkü geçer sand?m kimse duymadan geçsin bitsin kendi içimizde halledelim istedim............ annem karşı komşum benim. o da bilmiyordu biz davay? açt?k ama annemlere bişey anlatmad?k taa ki bizim evden eşyalar ç?kana kadar, bi spotçu ça??rd?k eşyalar? yüklemeye başlad?lar kızlarım annemdeydi adamlara k?zm?? pencereden onlar bizim koltuklarım?z nereye götürüyorsunuz diye annem babam ?ok oldu kimseye belli etmedik herkesin herkese sayg?s? varken bitsin dedik.... esimin rahatsizligi psikolojikti iyilesmesi için elimden geleni yaptim kocama asik bir kadindim ben.. ama o tedaviyi birakti iyilesmek istemedigini ve bizden ayri yasamak istedigini söyledi .. doktora danismadan bir hata yapmayalim dedim . ama benim toparlamaya çalistigim evliligimiz onun umrunda bile degildi açikçasi.. bosa çabaladigimi görmek beni çok üzdü ama bana bunlari açikça söylemesi de benim sansim olsa gerek yoksa ben bosa çabaladigimin farkinda olmadan yillar da sürse esimdir kocamdir diyerek katlanicaktim .. farkinda degildim hayatimizdan çikmak istediginin. asiktim ki kördüm yani. ben elimden gelenin fazlasini yaptim belki ama yaptiklarim bana normal geliyordu e kocam ne de olsa insan eviligini kurtarmak için hersey yapmali diyordum ben de bunu yaptim içim de rahat.. asla çok görmüyorum emeklerimi onu buna layik görüyordum severek katlandim herseyine ne bileyim her evlilikte olur herkes atlatir biz de asicaz gözüyle baktim hep ona böyle söyledim hepsi geçicek bu bir dönem atlat?caz dedim yeter ki ellerimi b?rakma dedim.. sanki hasta olan bendim de ona ellerimi b?rakma diyordum . yeter ki bir arada olal?m diyordum kiram?z? ödeyecek param?z olmadı?? için kayınvalideme ta??nmak istedim orda ya?ayal?m dedim çocuklar? alıp e?im hastanedeyken oraya yerle?meye gittim ama nafile kayınvalidem acele etme kızım dedi hep, hele bi ç?ks?n hastaneden diye diye kand?rd? beni....kim ister evdeki rahat?n? bozup kayınvalidesiyle ya?amak hem de karşı komşum annemken ??? ben dedim ki iyi günde kötü günde beraber olal?m kadın?n yeri kocas?n?n yanı e?im çal??m?yorsa kiray? ödeyecek gücümüz yoksa orda ya?ar?z dedim .. ama kimse istemedi ne e?im ne kayınvalidem.... e?im ara s?ra evi terkederdi annesinde kalırd? ben de aileme eşimin orda i? bulduşunu o yüzden orda kaldı??n? söylerdim zaten oraya ta??n?caz i? orda olduşu için derdim.. aileme eşimin hatalar?ndan hiç sözetmedim. onu çok seviyorlar gözden dü?mesin diye... eğer ta??nabilseydik kayınvalidemin yanına ailem duymadan e?ime destek olmaya devam edecektim. onu hep korudum ama beni karşı taraftan koruyan olmadı kayınvalidem çocuk bakamam ben dedi kayınpederim de aman bizim o?lan? sak?n b?rakma derdi ara s?ra ben anlam veremezdim niye b?rakay?m ki insan kocas?n?bırakır m? hiç? meğer benim bilmedişim neler varm?? biz annemlerin yanında oturuyoruz yıllarca annemlerden yeyip içmi?iz de şimdi de gelip bizi mi yiceksiniz dedi kayınvalidem yani oğlum hasta ama maşallah geline destek oluyor oğlumuza diyen yok.. ben çal???p eve bak?cakm???m ama onların yanına ta??nmadan. çünkü kayınvalidem çocuk bakamazm?? benim çocuklarım annneanneye al??k?nm?? ....v.s bu yüzden kadın bana sabret sabret deyip duruyor yani çocuklar ona kalacak diyeymi? korkusu .... ben anlamadım gitti bu i?i.. sonuçta bu çocuklar? çeyizimden getirmedim ben. madem ben çal???p evi döndürücem birileri de çocuklarıma baks?n değil mi? ben kendimi neyse de, ailemi de kulland?rm???m fark?nda olmadan buna da çok üzülüyorum. i?in ilginç bi taraf? daha var kızlar: e?im bu dönemi ilaç kullanmadan atlat?yor.. ve ben günde 2 tane alıyorum.. içmeyince a?lama krizlerine griyorum ve 1 yıl boyunca içecekmişim bu ilaçlar? ... yani sözde o hastayd? ... yoooo o şimdi sapasa?lam.. ona hiçbiseyi çok görmüyorum iyi ki onu bu kadar sevmisim diyorum insan esini sevmeli çünkü..... o da mutlu olsun biz de mutlu olalim insallah yani ben evlendigime de bosandigima da pisman degilim . her iste bi hayir vardir diyorum.

elinden geleni fazlas?ylaa hatta çok iyi niyetli bir şekilde yapmışsın gönlün rahat hayat?n huzurlu olsun arkadaşım üzüldüm bende ama ne kadar güçlü bir annesinki hem evi geçindirip hem e?inle ilgilenip hemde çocuklar?na bakm??s?n kolay değil psikoloji yıpran?yorr ama benden sana tavsiyee ne zaman a?lama krizi tutsa içinden' ben çok güçlü bir kadın?m' de inan rahatlıyor insan kiiii öyle birisin sen güçlü bir kadıns?nnnn zamanlada diğer sorunların? a?aca??na inan?yorummm hep mutlu ol arkadaşımm in?. Edited by: melinda125

:)) evet güçlü bir kadın?m kendimi hep öyle hissettim eşimin taburcu olduşu gün d?ktor bana bu ilacı yazm??t? ben dedim ki doktora kabus bitti doktor bey e?im taburcu oluyor artık ben bir senedir onca olay? ilaçs?z ya?adım gerek yokdedim ama doktor bundan sonra olacaklar için bunu almal?s?n?z dedi ben doktorla dalga geçtim kabus bittikten sonra adam bana ilaç yaz?yor dedim ama doktor hakl?ym?? bundan sonrasın? o tahmin etmi? heralde.. neyse evi bo?altt???m?z gün de ben soluşu prof.ün yanında aldım ve o gün de bana artıko ilaçtan 2?er tane almaya başlayın dedi yine neden ki dedim çünkü a??r depresyon geçiriyorsunuz dedi. ben bu ilaçlar? içiyorum ama geçen senemi dü?ününce diyorum ki ya alev sen ne güçlü kadıns?n bu ilaç hayat?nda yokken ne kadar mücadeleci ve dimdik sava?t?n herşeyle... şimdi tabi biraz yıprand???m? hissediyorum ama şimdiki hayatım aslında daha iyi.. sadece ya?ad?klarım beni üzüp yıpratm?? aslında ya?amsal ?artlar?m geçen yıla göre çok daha iyi tek eksişimiz koci? :)) aman iyi olsun da vars?n bizden uzak olsun......

ya?ad?klar?na çok üzüldüm ... neyse ki kendi ayaklar?n üzerinde durabiliyorsun, siz birbirinize yetersiniz. zamanla herşey unutular, güzel insanlar karşıla??rs?n dilerim, mutlu ve sağlıkl? günler sizinle olsun

Ne kadar "iyi niyetli" ve ne kadar "güçlü" bir kadıns?n Alev...smiley32.gifAllah senin ve bebişlerinin yanında olsun hep.... Tekrar tebrik ederim arkadaşım, bundan sonra tüm güzellikler sizinle olsun...

Misafir

Alev, tam bir film kahraman? ya da müthi?bir kitab?n ana karakteri gibisin. seni tebrik ediyorum veherşeyin senin için daha iyi olmasın? diliyorum..

Misafir

insan yuvas?n? için her şeyi yapıyor.heleki kadınlar bu konuda en çok özveriyi gösteren taraf... alev ya?ad???n şeyleri okuyunca cidden sana bravo ben bu durumda çeker giderdim ama sen daha fazlas?n? yapmışsın.artık sayfa yenilendi sen ve çocuklar?n.size çok huzurlu bir hayat diliyorum...