Jump to content
Sign in to follow this  
sevar

BİMDEKİ BULAŞIK MAK. DETERJANI KULLANAN VAR MI?

Recommended Posts

Arkadaşlar birşey soracağım. Malum bulaşık makinesi deterjanı, tuzu, parlatıcısı fiyatı yüksek olan ürünler. Geçen BİM de gördüm BIND ACTIVIT marka bulaşık makinesi deterjanı tuzu parlatıcısı fiyatları da çok ucuz. Merak ettim ama almaya cesaret edemedim. acaba kullanan, memnun kalan ya da kalmayan var m??

Misafir

benimde geçenlerde fiyatı ilgimi çekti aldım, daha kullanmadım henüz ,kullanan arkadaşlarım var çokta memnunlar.

benimde geçenlerde fiyat? ilgimi çekti aldım, daha kullanmadım henüz ,kullanan arkadaşlarım var çokta memnunlar.

anladım canım inşallah sende kullanınca memnun kalırsın. bende alıp deneyeyim diyorum

Misafir

canım ben bulaşık mak.aldım geçen gün başlık açmıştım ya arkadaşların söylediği çok işime yaradı herkes sağolsun..BOSCH aldım.sevincim dağıtmyım konuyu.servis takarken bi alet gösterdi boru gibi bunu dedi takarsak eğer tuz ve parlatıcı kullanmınıza gerek yok 5 yıl garantiliymiş kireci önlüyomuş vs..onu taktı tuz ve parlatıcı lambaları yanar onları dikkate almayın dedi.(bu alet çamaşır makinaları içinde takılıyomuş eşimde tak dedi ve taktı bakalım işe yarayacakmı..yani ben sana bu konuda pek yardımcı olamadım ama paylaşayım dedim bunu

Evet ben de kullandım memnunum. Zaten isimleri farklı olsada ürünleri üreten firmalar tanıdık firmalar. Mesela bimdeki jenny willy bez evyap ürünü evybaby yani. Bill isimli toz çamaşır deterjanı tavsiye etmiş çalışan kız anneme. omoymuş üreticisi. annemde almış çok beğenmiş onu da

Ben bim den bişeyalırken ürünü hemen alıp arkasını çevirir üretici firmaya bakarım. Bul mak tuzunu hep bimden alırım mesela üreticisi henkel yani prilin üreticisi

geçenlerde arkadaşlarla makinadan çıkan bulaşıkların neden çizik olduğunu neden puslu çıktığını konuşuyorduk diğer arkadaşben bimdekini kullanıyorum çok memnunum dedi gayet parlak diye bende aldım evde calgonitte var bimden aldığımda birgün birini koyuyorum bigün diğerini valla fark yok özelliklede bir gün arayla koyuyorum ki çıkan sonuca bakmak için sonuç ne derseniz ;boşuna okadar para vermeye gerek yok derim

fairy denemek için vermişlerdi cidden calgonitten bile güzel. annemde bimden alır hep çok memnun. parlatıcı kullanmayın derim ben. yeteri kadar kimyasal alıyoruz zaten sirke koyun onun yerine!

Misafir

bende carfeurun bulaşık mak.tozunu kullanıyorum çok memnunum.Kireç çöz.,çamaşır mak.deterjanı,sıvı sabunu,tuvalet kagıdı,kagıt havlusu,peçetesi daha sayamadığım birçok ürünü kullanıyorum ha bu arada carfeurun suyunu ph degeri diğer sulardan daha yüksek.

fatmacım bende sirke kullanıyorum parlatıcı yerine cokda güzel oluyor..

ayşecim bu sirke olayınıda duydum ama denememiştim bunuda bir deneyeyim artık:)

özellikle gidip şunu alıyım dedigim pek olmamıştır,ama bildigim ve az-çok kullandıgım kadarıyla bim in bütün ürünleri güzel......arkadaşlarında belirttigi gibi,üretici firmalar hep bilinen firmalardır.....

Misafir
ben fairy nin kini kullanıyorum pahalı ama kipada indirme girdiğinde toplu alıyorum ve çokk memnunum

evet ya kipa o bakımdan çok iyiydi bende indirim günlerinde bütün deterjanlarımı topluolarak kipadanalıyordum. erzurum da kipa yok neyse konuyu saptırmayayım. aslında bütün deterjanlar iyi temizliyor, önemli olan deterjan değiştirmemek, o zaman çizikler oluşuyormuş,serviste çalışan bi arkadaşım söylemişti.bu arada bimden aldığım deterjanı kullandım sonuç çok iyi, bundan sonra sürekli kullanırım artık.parlatıcıya gelince bende uzun zamandır sirke kullanıyorum.

Misafir
özellikle gidip şunu alıyım dedigim pek olmamıştır,ama bildigim ve az-çok kullandıgım kadarıyla bim in bütün ürünleri güzel......arkadaşlarında belirttigi gibi,üretici firmalar hep bilinen firmalardır.....

bimin bazı ürünlerini bende kullanıyorum. ürünleri çok güzel,sadece pudingini beğenmedim

geçen gün tvde bulaşık makinesinden çıkan bulaşıkları sirkeli suyla durulayın diyordu kanser nedenlerinden biriymiş tam da dinlemedim ama özellikle çocuk olunca kafama takıldı gerçi yine de durulamıyorum ayrı mesele ama.. var mı sizde böyle yapan merak ettim

geçen gün tvde bulaşık makinesinden çıkan bulaşıkları sirkeli suyla durulayın diyordu kanser nedenlerinden biriymiş tam da dinlemedim ama özellikle çocuk olunca kafama takıldı gerçi yine de durulamıyorum ayrı mesele ama.. var mı siz de böyle yapan merak ettim
işte ben de bu sebepden cnm parlatıcı gözüne sirke koyuyorum geçen tamirciye de sordum koymamım sakıncası olur mu diye yok iyi yapmışsın dedi ve burada bir çok arkadaş da aynı yöntemi uyguluyor

arkadaşlar aklınızda olsun bazı marketler indirim yapıyor bu tarz şeylerde biz de ucuz diye hemen alıyoruz ama onlarında son kullanma tarihine bakmamız şartmış son kullanma tarihi geçen ürünler çiziyormuş bulaşıkları

gecen tv doktor bulasik makinasindan cikan herseyinizi tekrar sirkeli sudan gecirin dedi.. tum deterjanlar kimyasal ve sagliga zararli..muhakkak kalintilari kaliyor..ozellikle parlaticilar ben daha oncedende duymustum bu yuzden makinaya sirke koyarim son durulamada tavsiye ederim parlak cikiyor ve sagliginizi tehdit etmiyor

bende Sonnett'in organik tabletlerini kullanıyorum ama arap sabununa geçeceğim artık ve parlatıcı olarak da elma sirkesi kullanıyorum... bazen elde yıkamak için bulaşık sıvı bulaşık deterjanı kullanırız ya; işte bende defne sabunu rendeleyip biraz su ile ocakta sıvı haline getirdim; artık onu kullanıyorum. normal sıvı deterjanlardan daha az zararlıdır diye düşünüyorum.