Jump to content
Sign in to follow this  
ümranS

Lütfen okuyun ve bir iki cümle de olsa yardım:S

Recommended Posts

bekar anneler lütfen yardım edin, yani ayrılma karar?,eğer çok özel değilse sebepleri ,çocuklar?n etkilenme durumu, ve sonrasında ya?anan ilk günler hakkında lütfen bilgi. Ben 3 yıll?k evliyim,bebeklerim 1.senemiz dolduşunda dünyaya geldiler.Zaten sıkıntıl? olan hayatım?z iyice altüst oldu. E?im çok kıskanç bir yap?ya sahip,inanın tülleri açt?rmazd? yani b?rak?n kap? dışarı ç?kmay? ya da çalan kapıyı açmay?. Ailemle bile görü?memi k?s?tlad?,ablam? ve e?ini hayatım?zdan sildi(tek kardeşim)evde yıkad???m çama??r?ma karşıt?,yeme?i beyenme?ince ka???? bile f?rlatt? ilk zamanlar. Hepsini geçtim bana hiç güvenmedi,güven problemi var insanlara,zaten evlenmeye karar verme a?amas?nda da göbe?im çatlam??t? kendime inand?rcam diye(aptal?m ben). böyle bir ç?rp?da anlatılıyor sanki ama öyle.Güzel anlar?m?zda oldu tabi ama ben alttan alıp tamam dersem ve hep mutlu görünürsem. Bebeklerimiz olduktan sonra benim de gerilen sinirlerim ve birikimlerimle her iyice altüst oldu,çünkü yorulduşumun fark?na vardım.Dur demeye başladım.Lütfen yardım, bo?anma kelimesi bile korkunç geliyor,ama aslında herşeyin fark?nday?m ve artık bir şeyler olmalı,nasıl al??t?n?z bu fikreş Yaln?z bir kadın çocuklar? ile...

nasıl dayand?n 3 yıl??? bence fark?nda değilsin ama çok güçlü ve sabırl?ym??s?n... bo?anmak neden korkunç olsunki, evlenmek gibi bo?anmakta gayet normal, elbette kimse evlenirken bo?anacağım nasılsa, diye evlenmiyor fakat şu anlatt???n durumda ayrılmaktan başkabir çözümde görünmüyor gibi, nedemek '' kardeşimi hayatımdan ç?kard?m'' pess diyorum!! bir atasözü var'' kundakta giren huy, tene?irde ç?kar'' e?inin de?i?ece?ini hiç sanm?yorum arkadaşım...

bence de oldukça sabretmi?sin arkadaşım. evlilik tek tarafl? istekleri uygulatma, yapt?rma kurumu değil ki? ortak, payla??m, sevgi, sayg?, güven????? hakkınızda hayırlıs? olsun arkadaşım, üzüldüm.

bu zamanda ve iki çocukla 'böyle koca m? var?'dicemsmiley29.gif iki çocuktan sonra bo?anmak ve ondan sonrası hayat bilmemki nasıl olur?sen bi şekilde kocanla ,kv.denle vs.ile konu?......gerekirse evlilik dan??man?na zorlada olsa götürmeye çal??,ama evliligini kurtarman?n yolunu bul selda........bu kadar güçlü bi bayanın,bununda üstesinden gelecegine inan?yorum.....

Konu uzman? değilim..Kimseye bo?an ya da bo?anma diyemem..?nsanlar?n kendi özeli.. Ama 8 yıll?k deneyimime dayanarak bir kaç cümle kurabilirim sanırım.. Çok sabırl?s?n arkadaşım... Keza kendi yaşadıklarımın üzerine birde benim ailem ile görü?meme karşı ç?kmaya kalk??sayd?,kardeşimi hayatımdan ç?karmama te?ebbüs etseydi,beni kendi kal?b?na sokmak için sava? verseydi ve beni eve kapamay? deneseydi vs..San?r?m onu doğduşuna pişman ederdim! O kim yaa..Kim cesaret edebilir benim ailemi,benim iste?im dışında hayatımdan ç?karmaya ?? Sana bir şey söyleyeyim mi arkadaşım, insan?n bir ailesi,bir karde?i olur..Ve yeryüzünde o kişilerden başkayoktur..Tektir!.. Bir arkadaşım da''iki çocuktan sonra bo?anmak bilmem ki nasıl olur??'' demiş.. Yine kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum (ve bir kez daha belirtiyorum ben konu uzman? değilim) bu zamanda iki çocukla bo?anm?? olmak bana göre hiç zor değil.. ?ki çocukla bo?anm?? bir kadın,nelerin üstesinden geliyor pek çok kişi buna yak?ndan ?ahit :) S?kıntıları yaşayan sensin,tabi ki en doğru karar? verecek olan da sensin..Kimse kimsenin ya?ad?klar?n? bilemez,netice de senin özelin.. E?er ki bu adam?n evlilik dan??man? yardım? ile düzelece?ine inan?yorsan sorun yok... Ama şunu da belirtmeden edemeyeceğim,''gerçekten çok sabırl? imi?sin..Gere?inden fazla sabırl?''.. Sevgiler.. ?mza:8 yıld?r iki çocuşu ile yaşayan bekar anne..

Seni can? gönülden tebrik ediyorum smiley32.gifArkada??m .böyle bir adama nasıl tahammül edilebilirki. ne demek yaa kaşık f?rlatmalar,Bu Dünyadaki hiç kimse ailemle görü?meme engel olamaz. Ah be arkadaşım daha en başından, verilmeyecek tavizler vermi?sin .E?inin ciddi bir tedavi sürecinden geçmesi gerekiyor .ha tabi düzelice?ine inan?p ,denemeye değer diyorsan Hakk?nda hayırlıs? olsun Arkada??m.

arkadaşım;söyleyebileceğim tek şey daha yolun çok başındas?n ve huylu huyundan vazgeçmez smiley2.gif bu arada;2 çocuk aynı evin içinde mutsuz annebaba birlikteli?inde değil,ayrı evlerde ama huzurlu bir hayatta çok güzel büyür smiley2.gif

Ç?rp?nd?m durdum evlilişim bitmesin diye,ben ona adam??t?m kendimi,çocuklarım da hediye olarak gelmişti yuvama ama olmuyor. Yani biraz ümit görsem,daha dayanır?m,zamanla deşiğir desem ama yok de?i?miyor. Hem de zaten o deli a?k bitiyor,sayg? da kalmayınca sevgi zaten yerlerde kan a?l?yor. Terapiste gittik,daha doğrusu ben ayrı ayrı 3 terapiste gittim, hepsi de sorun sen de değil,e?inde dedi.?laçla tedavi dediler.Acaba dedim (yine de tek tarafl? suçlamay?m ) benim anlatt?klarımla m? olmuyor yani çözüm bulamıyoruz psikologta. Yani beni dinleyen herkes bu adam hasta diyor, onu bir şekilde götürdüm başkabir psikoloğa, bu sefer de "bu mu bize çare bulacak, bir şey bildi?i yok" dedi. Beni de engelledi,ve kapandı. şu an sadece beklemedeyim,sessizce olacaklar? izliyorum ve tabi dü?ünüyorum,yapılacak belli,kendimi hazır etmeye çalıyorum. Sabr?ma gelince,sabır m? yoksa ben de yaratt??? onsuzluk korkusu mu beni tutan bilmiyorum.3yıl evde kapal? hayat, onsuz bir markete bile gitmeme izin vermemesi beni korkuttu hayattan.Ne bileyim öyle işte.

Bu arada Hamide Abla senin bekar olduşunu biliyordum,aslında senin söliceklerin ayrıca önemli çünkü bu konuda oldukça tecrübelisin(+sen de ikiz erkek çocuklara sahipsin,babalarından uzak olmak nasıl etkiliyor?). Tüm arkadaşlar sağolsun,fikirleiniz güç veriyor.

hayatım bırak evlili?i kurtarmay?, bence sen önce kendini sonra çocuklar?n? kurtar, önceki mesaj da yazdım huy bu de?i?ece?ini sanmam, başkabir mesajında yazm??t?n, sana k?z?nca , kendine benzeyen çocuşunuzu alıp sana benzeyene git diyormu?smiley7.gifböyle birşey ancak ve ancak hasta ruhlu bir insan?n yapabileceği bir davran??

Selda'c?g?m, bir tek cumlene tak?ld?m "ben de yaratt??? onsuzluk korkusu mu beni tutan " eger bunun fark?ndaysan hemen bu korkudan kurtul derim. As?l sen bu sekilde bir yasamda onunla olmaktan korkmay? a??la kendine. Dur daha cocuklar da buyuyecek. Onlar buyudukce sorunlarına bir de onların psikolojik durumu eklenecek. Senin dusunmen gereken onceliklerini bas?nda cocuklar?n gelmeli. Sen bu 2 cocukla ayakta durmak icin guclu olmak zorundas?n. Ben seni cok iyi anlıyorum. Cocuklar olmadan önce benim esim ailemle birarada iken cocuklar olduktan sonra onlarla bir araya gelmek istemedi, cocuklar?n?n akraba icinde buyumemesini, onların huylar?n? almamas?n?ve hatta onlar gibi sosyal demokrat degil en önemli örnegimiz "ULKU BOYNER" gibi buyumeleri gerekti?ini savundu. Cocuklarım?n anneanneleri ve teyzeleri ile gorüsmesine yasak koymaya cal?st?. Ama bana böyle bir yasak koyamaz. O kim ki. Benim esim ve seninki gibi erkekler hasta ruhlular. Biraz kompleksi insanlar. Bu komplekslerini de kars?s?ndaki kadın? sindirmeye cal?smakla kapatmaya cal?s?yorlar. Buna boyun egme. Ben de baslarda sessiz kalmaya cal?st?m aman cocuklarım?n babas?, ekonomik olarak ta guclu, maddi destege de ihtiyacım var. Ama olmuyor o tatmin olmuyor. Bast?rd?kca bast?r?yor. Sonra ne oldu ? Buyrun kap? burda c?k ve beni ve cocuklarım? b?rak. Görmekmi istiyorsun gel gor ve git. O kadar. Ben bir de tek bas?nay?m. Bana maddi manevi hicbir destek yok. Onun is yerinde cal?s?yorum. Aksama kadar kotu tav?rlar?na katlan?yorum. Beni surundurmek icin kesintiler yapıp duruyor. Ama yılm?yorum. Ordan kesiyorum burdan kesiyorum, arabam? sattım, alt?nlar?m? sattım ama ona muhtac olmadan kızlarımla idare ediyorum. Evet cok zor cunku hep guclu olmak zorundas?n. Tercih senin onun yanında aciz olarak kalıp böyle bir ortamda cocuk yetistirmek mi yoksa, guclu olmaya cal?s?p kendi ayaklarının uzerinde sagl?kl? cocuklar yetistirmekmi ? Kendini nerede görüyorsun ? Allah kolaylık versin

Birde cocuklar?n al?smas? ile ilgili hic endisen olmasın. Kucuk yasta olunca al?smalar? cok kolay oluyor. Benimkiler babalarıyla aynı evde kalma olayın? hic bilmediler ve onlara gore bu olmamal? zaten. Babalar? gelince yatma saatleri gelince git artık diyorlar. Daha hic kal demediler. Babalar? bir kac hafta gelmese ak?llar?na bile gelmiyor. Onlara gore bizim evimiz ve babaların?n evleri var. Mesela resim yaparken resim karesine babay? koymuyorlar. O baska evdeymi? cunku. Babas? resim yaparken beni yapmıyorsa k?yamet kopuyor anne neden resim de yok diye. Babadan asla birsey istenmiyor mutlaka ben almal?y?m. Bunun gibi bir suru ornek var. Yani onlara göre baba cok önemli degil. Haa bu dogrumu bilmiyorum. Ben babaların? asla kotulemedim onlara, asla onların yanında babalarına yanl?s bir cumle kurmadım (o aksini yapsa da ). Onlar kucucuk beyinlerinde ayırt ediyor her seyi. Bu yüzden iste cok dikkatli düsün diyorum. Sen bedence degil, psikolojik olarak ta cok güclü olacaks?n ki onlar da güclü psikolojiye sahip olacaklar.

Gül Abla diyebilirim değil mi? Ablacım sağol söylediklerin için çok sağol ve çok haklısın. Bana zaten ailmeda ve çevremde az çok yaşadıklarımı bilen gören herkes bunu söylüyor.O hasta ve kompleksleri yüzünden beni de çocuklarım? da kapatt?,kimse ile diyalog kurmak istemiyor. Çünkü ona göre kimse ona lay?k değil,yani etraf?m?zdaki insanlar bizden altta,ya da ne bileyim çocuksu,cahil falan.Ama aslında bu biliyorum kendi ailesine duyduşu eziklikten geliyor. Kendi ailesi son derece e?itimsiz insanlar ve zaten biz ilk tan??t???m?zda aklıma hayalime onun böyle bir aileye sahip olaca?? gelmezdi,o kadar ezik aslında yani o konuda. Bu yüzden benim ailemde hiçkimseyi beğenmiyor yani kimse ile biraraya gelmek istemiyor çünkü kendi huzursuz ve eksik hissediyor,sanırım anlatabildim ama aslında o kadar mütevazi bir ailem var ki,herkes e?itimli ama kimsenin kimseyi beğenmeme gibi bir paronayakl??? yoktur. Zaten kendini bilen insan herkesi insan gibi görür,a?a??s?na yukar?s?na bakmaz. ben d??a çok dönüktüm,ailem çevram çok genişti ve şimdi boşuluyorum. Bir taraftan diyorum acaba ben de bencillik ediyorum,yani ben boşuluyorum belki ama belki çocuklarım böyle mutlu olucak(yani baba yanında) ama bakıyorum bazen babam?z?n kendince bir hayat? var(yani can? sık?ld? m? ç?kar gider gezer) ve hep biz beraberiz.Bir i?e gireyim inşallah zaten o zaman daha bir yorulup bekletilerim artar biliyorum ve daha bir güven gelecek kendime. Zaten çocuklarda büyüyüp iyice anl?caklar bir şeyleri,sadece 2-3 yıl daha sonra zaten eğer hala de?i?meyen şeyler varsa o kaç?n?lmaz son gelecek.26 yaşınday?m hayatım? inşallah bir düzene koyarım sonrasında. Kızlar?n çok güzeller,kaç yaşındalar?

5 yas?ndalar

Gül Abla diyebilirim de?il mi? Ablac?m sa?ol söylediklerin için çok sa?ol ve çok hakl?s?n. Bana zaten ailmeda ve çevremde az çok ya?ad?klar?m? bilen gören herkes bunu söylüyor.O hasta ve kompleksleri yüzünden beni de çocuklar?m? da kapatt?,kimse ile diyalog kurmak istemiyor. Çünkü ona göre kimse ona lay?k de?il,yani etraf?m?zdaki insanlar bizden altta,ya da ne bileyim çocuksu,cahil falan.Ama asl?nda bu biliyorum kendi ailesine duydu?u eziklikten geliyor. Kendi ailesi son derece e?itimsiz insanlar ve zaten biz ilk tan??t???m?zda akl?ma hayalime onun böyle bir aileye sahip olaca?? gelmezdi,o kadar ezik asl?nda yani o konuda. Bu yüzden benim ailemde hiçkimseyi be?enmiyor yani kimse ile biraraya gelmek istemiyor çünkü kendi huzursuz ve eksik hissediyor,san?r?m anlatabildim ama asl?nda o kadar mütevazi bir ailem var ki,herkes e?itimli ama kimsenin kimseyi be?enmeme gibi bir paronayakl??? yoktur. Zaten kendini bilen insan herkesi insan gibi görür,a?a??s?na yukar?s?na bakmaz. ben d??a çok dönüktüm,ailem çevram çok geni?ti ve ?imdi bo?uluyorum. Bir taraftan diyorum acaba ben de bencillik ediyorum,yani ben bo?uluyorum belki ama belki çocuklar?m böyle mutlu olucak(yani baba yan?nda) ama bak?yorum bazen babam?z?n kendince bir hayat? var(yani can? s?k?ld? m? ç?kar gider gezer) ve hep biz beraberiz. Bir i?e gireyim in?allah zaten o zaman daha bir yorulup bekletilerim artar biliyorum ve daha bir güven gelecek kendime. Zaten çocuklarda büyüyüp iyice anl?caklar bir ?eyleri,sadece 2-3 y?l daha sonra zaten e?er hala de?i?meyen ?eyler varsa o kaç?n?lmaz son gelecek.26 ya??nday?m hayat?m? in?allah bir düzene koyar?m sonras?nda. K?zlar?n çok güzeller,kaç ya??ndalar?

arkadaşım sabrından dolayı kutlar?m..ama annem her zaman der; huy insan?n derisidir asla ç?kmaz..'' çok doğru bulurum bu sözü.cesaretini topla ve ayrıl.artık etrafta o kadar çok bo?anm?? insan var ki.Annenin mutlu olduşu bir evde çocuklarda mutludur.tabiki ekonomik özgürlük te önemli ama ailenin deste?i varsa herşeyin üstesinden gelebilirsin diye dü?ünüyorum.tanr? yardımcın olsun.

canım bence hem sizin taraf?n büyükleri hemde onların büyükleri, yani anne-baba ve e?ler biraraya gelin.. başkakimse olmasın.. sana tavsiyem yaptığı yapmad??? herşeyi bir ka??da dök.. aklına geldikçe yaz..1 hafta sonrasında upuzun sat?rlar olacakt?r eminim.. bunlar?n hepsini tek tek sor ona.. dökümanla tart???rsan konu da??lmaz ve tahminim hatal? olduşunu kabul eder.. çünkü laf karma?as?,polemik olduşu zaman olay bir neticeye varm?yor.. başkabir konuya atlamaya çal??t???nda ben ilk sorumun cevab?n? alamadım de.. tart??ma esnasında insanlar öyle sinir bozuyorki bazen ne diyece?ini ne dediğini unutuyorsun.. sonuçta elde edilmiyor.. sonuna kadar haklısın,eğer yine hiçbirşey de?i?miyorsa bence artık kendine eziyet etme.. çok sabırl?s?n,keşke daha iyi durumda olan aileler senin sabrın? gösterebilse....

Misafir

canım karar senin bizler burda sana bir şeyler yazsakta iç durumunuzu bilemeyiz. fakat anlat?lanlar? okuyunca cidden sabırl?ym??s?n.en doğru karar? sen daha iyi bilirsin. fakat i?in içinde çocuklar olunca zor işte.ama psikolojisi bozuk çocuk yeti?tirmek daha zor. dü?ün birlikte karar al ve de kendini ve çocuklar?n? huzurlu ortam neresiyse orda dü?ün.çok üzüldüm....

E?inle hiç bo?anma konusunu konu?tunuzmu?? Ben doğum yaptıktan sonra depresyona girenlerdenim. Fakat depresyonda olduşumu ben şimdi şimdi anlıyorum. O zaman ben normal herkes anormal gibi geliyordu bana :) Ben çok mant?kl? herkes mant?ks?z, ben çok sevgi dolu herkes çok acımas?z ..... Deli gibi severek evlendişim kocamda bu anormal, mant?ks?z ve acımas?z bulduşum gurubun içindeydi. Öyleki ben herşeyin kötü yönlerini görüyordum. Annemin taaaaaaaa ben çocukken kardeşimle beraber yaramazl?k yaptığımızda bana k?zd??? ona k?zmad??? annemin beni ezelden beri sevmedi?i gibi saçmal?klar geliyordu aklıma. Oysa tabi bana k?zacak diyorum mesela şimdi dü?ününce ben daha büyüktüm ve k?zd?m nispeten ona göre daha oturakl?yd?m ablayd?m yani... Oysa bunu o anki psikolojimle annemin beni ezelden beri sevmedi?i diye yorumluyordum. E?imle 1500 tane güzel a?k dolu an?dan birini bile hat?rlamıyor, 15 kere aram?zda geçen tart??madan en en en kötü şeyleri hat?rl?yor bunu yıllar sonra onun yüzüne vuruyordum. Kesin karar verdim bo?an?cam çünkü eşimin beni sevmedi?i ve haketmedi?ini dü?ünüyordum. Tam olarak nasıl bo?an?cağım?za bile karar verdim. Benim ailem karşı ç?kacak biliyorum oyüzden e?imi bir i? seyahatine gitti diye kand?r?p önce kendimi bo?anm?? olarak görmeye ve ya?amaya al??t?racak sonra gücümü toparlayıp yeni durumuma al??t?ktan sonra aileme söyleyecektim. Bu arada eşimin neleri alaca?? ve nerde kalaca?? konusunu bile ayarladım kafamda. YAN? BEN BEYN?MDE HER TÜRLÜ BO?ANDIM B?TT?M. Sonra uygulamaya dökme vakti geldi. E?imle bo?analım o zaman muhabbetleri yapıyorduk zaten. Oda tamam tamam sen nasıl istersen gibi konuşuyordu. Ben bir gün güzelce karşıs?na geçip bo?anmaya karar vermi?tik ama nasıl olucak bunu ayarlayamam??t?k şimdi ortam müsait çocuklarda uyuyor kimsede yok evde. Hadi bu konuyu konu?al?m diye başlayınca ve kafamda herşeyi planlad???m? bitirdişimi görünce e?im benden asla ayrılmak istemeyece?ini evde ba??ra ça??ra bo?anmak m? istiyorsun bo?analım sen beni artık sevmiyorsun diye dolanırken hayır bo?amam seni derse onu daha çok yanlış anlayacağım?, beni kaybetmek istemeyece?ini, beni ne kadar çok sevdiğini .... vs. vs. vs. anlatt?. O son kez bu evde bo?anma konusunun geçi?i oldu. Biz 6 senelik evlilişimiz boyunca (şimdi 7 senelik)bebekler dünyaya gelene dek çevredeki herkesin a?k?n? konu?tuşu kıskand??? evlilik a?k? öldürmüyormu? demekki dedi?i bir çifttik. Ben böyle bir evlili?i bitirme karar?n? verdim. Neden bunlar? anlatt???m? yazayım şimdi. ?UAN SEN SA?LIKLI DÜ?ÜNEB?L?YORMUSUN? E??N?N HEP KÖTÜ TARAFLARINI GÖRÜYOR OLAB?L?RM?S?N? O SEN? KAYBETMEY? GÖZE ALIRMI? BO?ANDI?INIZDA BUNDAN DAHA ?Y? OLACAKMISIN? YOKSA BU KEZDE ONSUZLU?AMI A?LIYOR OLACAKSIN? Ben şuna çok tak?lmadım söyleyim karde?ini hayat?ndan ç?karm??. Karde?ini sevmiyor olabilir karde?in seni ondan ayırmaya cesaretlendiriyor olabilir.... Yani bunu neden yaptığın? tam olarak bilmiyorsun yada yazmam??s?n. O sevmiyor diye karde?in elbette hayat?ndan ç?kamaz. Ben görü?ücem sen görü?mek zorunda değilsin demeliydin oras? ayrı... ama bu bir bo?anma sebebi olamaz. Belkide sen de onun hayat?ndan birilerini ç?kard?n buna de?inmemi?sin mesela hiç. Ka??k f?rlatma meselesine de tak?lmadım. Alla ?ükür e?im bu güne kadar bi?e f?rlatmam??t?r fakat ben çok f?rlattım :) özellikle depresyonda olduşum dönem. Yani bir kaşık uçabilir evde bu da bir bo?anma sebebi de?iil sürekli havada bişeyler uçu?muyorsa. şimdi tam olarak kayna?? hat?rlamıyorum fakat bo?anmalar üzerinde yap?lm?? bir istatistik ve buna ba?l? araştırmalar neticesinde evliliklerin 1. yıl? 3. yıl? ve 7. yıllar?n?n tehlikeli olduşu. Bo?anmalar?n bu yıllarda sık görüldü?ü 7. yıldan sonra yüksek bir dü?ü? kaydetti?i saptanm?? ve bu istatistik çal??mas?na ba?l? olarak uzmanlar neden bu yıllar tehlikeli neden sonrasında bo?anmalarda ciddi bir dü?ü? var araştırmaya yorumlamaya bulmaya çalışmışlar. 1. yıl iki farklı insan?n bir evi payla?mas? birbirini tan?mas? anlamas? birbirinin parças? olmaya al??mas? bunun getirdi?i sıkıntılar olarak aç?klanm??. Bir süre vücudun yeni organ naklini kabul edememesi tepki vermesi gibi... 3. ve 7. yıl? tam hat?rlamıyorum o yüzden yanılt?c? olmasın yazmay?m. Fakat 7. yıldan sonra bo?anmalardaki dü?ü?lerin nedenini hat?rl?yorum; Art?k e?lerin biribirilerinin sorunların? kusurlar?n? düzeltemedikleri yanlar?n? vs. vs. ÖNEMSEMEMES?. Birbirlerini önemsememesi bir nevi ortakl??? sürdürmeyi ö?renmek gibi birşey.... Bu güne kadar gitti bundan sonra ayrılcaz da ne olacak gibi birşey.... YAN? ANLA?ILDI?INDAN UZLA?ILDI?INDAN A?KI TAZELED?KLER?NDEN DE??L. ARTIK B?RB?RLER?N? ÖNEMSEMED?KLER?NDEN dolayı devam ediyorlar beraber aynı yola.... Üzücü :( Bu guruba girmekten korkuyorum. Bence evlili?in 1. yıl? sendromunu atlatt?ktan sonra hamilelik hamilelikten sonra lohusal?k, lohusal?ktan sonra 3. yıl dönemeci,... Bu duygu durumunda iken bu kadar önemli bir karar alma. Bir süre ailenin yanında kalma imkan?n varsa çocuklar?n seni yordu

Rayen tüm yazdıkların için sağol,ben fikirlerinizi okurken aslında bir kere daha ve bir kere daha diyorum ki kesinlikle bitmi? bir evlili?i ya?atmaya çalışıyoruz. Çünkü yazdıkların inan normal evlilikler için yapılan bir yorum.Normal bir insan böyle der ya da Esra-Bahar-Ya?mur adl? arkadaşım?n dedi?i gibi normalde bu da bir çözüm olabilir.?ki ailenin biraraya gelip çözüm bulamayan çocuklar?na yardımcı olur değil mi aileler. Yani normal ya?ant?larda bu böyle .Ne yazık ki bizim evlilişimiz başında beri bir hatayd?. Bunu son zamanlarda bebeklerin de hayatım?za katt??? zorluklarla daha bir anlad?k.Bir kere iki aile niye biraraya gelemiyor çünkü inanılmaz geri dü?ünen, ve çözüm bulmaktan aciz bir ailesi var. ?öyle ki onlara göre;oşullar? beni döverek 'adam' edecek, sonra ben o ne yaparsa susmal?y?m 'kadın?m 'çünkü. Benim psikolojim ya da çocuklar?n psikolojisi diye bir şey yok bunlar yeni türemi? laflar.Sonra kesinlikle akraba ilişkileri yok benim ailemle de zor o yüzden. Yani bunlar?n bu dü?ünce tarzlar? aileme ters. Dü?ünün arkadaşlar ameliyat olsan?z siz ya da doğum yapt?n?z e?inizin ailesi karde?leri arayıp sormaz m?? Normalde arayıp bi geçmi? olsun falan denmeli demi.?nsanl?k gere?i ama yok yok yok. Acayipler ya ben nasıl böyle bir hata yaptım aklım alm?yor. Sonra demişsin ki arkadaşım belki sen de onun ailesinden ya da arkadaşlar?nda birileriyle görü?meyi k?s?tlam???nd?r .Asla yapmadım çünkü buna hiç hakk?m olmadı,ben ona karşıamam. O benim ablam? siler(eniştemin ailesinden biri benimle ciddi dü?ündü zamanında bu yüzden,ne ablam?n ne eniştemin haberi vardı,oldu bitti kapandı ,ben de gizlemedim hatam bu) ama ben bir arkada??n? bile silemem. bÖyle biri e?im. Bizim sorunlarım?z öyle basit değil yani,temelden bozuk ve k?rg?nl?klarla dolu bir evlilik. ??in kötüsü işte e?im yaptıklarının hiç fark?nda değil çünkü yeti?ti?i aileden aldıklar? onu kör ediyor. Sanki 50 yıl öncesinde ya??yorlar. Benim ailem hep beni çekip kurtarmak istedi çünkü hasta bir yap? bu. Çocuklarımda ilerde böyle olacak diye korkuyorlar. Ben de iyi değilim. Ruhum çok bunald? ama ç?k?? şu an için bulamıyorum. Üniversite bitirdim ama paslanm?? bir enkaz?m ben. Çok şey ald? gitti bu 3 yıl.Beni gören ailem gözlerinin ????? sönmü? diyor,aslında içimdeki ya?ama sevinci öldü.Çocuklarım için toparlanmal?y?m ama çok yorgunum. Geceleri uyuyam?yorum dü?ünmekten,bunlar? haketmedim,ben hamileyken bile ?iddet gördüm. Arkadaşlar bunu sölemek hiç istemedim ama ben çok çektim. SADECE TOPARLAMAYA ?HT?YACIM VAR,BEN ESK? BEN OLAYIM ÇOCUKLARIMA DA KEND?ME DE YETER?M...

elbette dışarıdan yorum yapmak kolay bize, fakat ben rayen arkada??n dediklerini ne yazıkki kat?lamıyorum... sebebi her ne olursa olsun kaşık f?rlatmak fiziksel ?iddet tir bana göre, mazereti bahenesi olamaz, önce kaşık f?rlat?r sonra yumruk atar ve böylece devam eder v.s. yalan söylemeninde geçerli bir bahanesi olamaz...

ilk e?imle senin ya?ad?klar?n?n çok benzerini ya?adım. çocuk falan yoktu ve iki ay sürdü. nasıl bu kadar aptal olabildim diye kendimi yedim bitirdim ilk zamanlar. ama oluyor bunlar. insanlar hata yapabiliyorlar. önemli olan hatan? daha fazla sürdürmemek. kocan gibi önemli bir ayak başından kurtulduktan sonra yaralar?n? tamir etmek çok daha kolay olacak inan.ailen sana destek oluyorsa hiç bir şeyi bekleme hemen davay? aç derim.