Jump to content
Sign in to follow this  
Misafir

YAŞAYACAK ÖMRÜ VAR İSE

Recommended Posts

Misafir

Merhaba, Yazacaklarım? uzun zamandır anlatmay? dü?ünüyordum ama fırsat bulamadım.Sevgili Esraa'n?n bebeklerinin erken doğumuyla yazmak istedim. Sitemizde bir sürü mucize bebeklerimiz var istedikleri kadar erken do?sun Allah ömür verdiyse ne olursa olsun hayata s?msık? tutunuyorlar.Esran?n kızlar? içinde aynı şeyleri diliyorum.Benim ikiz hikayemin kahraman? teyzem. Bundan 45 sene önce Yünanistanda ya?an?yor.Teknoloji şimdiki gibi değil.şimdi çok rahat konu?tuşumuz birçok şey ayıp sayıl?yor.Teyzem önce a??r? mide bulantısı,istifra ve bayılma şikayetiyle hastaneye gidiyor.Apandist ameliyat? yapılıyor tabii ultrason yok artık ne yapıldıysa bir kaçgün sonra eve ç?k?yor ama mide bulant?lar? devam tekrar doktora gidiliyor hamile oluşu ö?reniliyor kii üzerine birde ameliyat olmuş.Hamilelik sorunlu geçiyor ve hafta hesab?n? bilmedikleri için çok erken dedikleri bir zamanda mide kanamas? geçiriyor ve ondan sonrada bebekleri doşuruyor ve ikiz olduşunu o zaman anlıyorlar.Tabii küvöz yok hastanede,bir kaç gün sonra bebekleri eve gönderiyorlar.DoktorlarRum dillerini çok iyi anlamıyorlar.Allah?n nasıl bir mucizesi bu nasıl ya?ayabiliyor miniminnacık bebekler.Bebekler hasta pamuklar?n içine sar?yorlar tüm kocakar? ilaçlar? yapılıyor bebeklere.Biri daha tombik 40 günlükken 900 gram olduşunu söylüyorlar hastane ve bu bebekler evdeler.S?cak Küllere sar?yorlarm?? bebekleri muhtemelen vücut ?s?tam?yor kendine,morar?yorlarm??,ememiyorlar.Anne mide kanamas? geçirmi? halsiz süt veremiyor sa??p çay ka????yla bebeklere veriyorlarm??.Ama maalesef bebeklerin toplu dedikleri 40 günlük 900 gram olanı anne sütü ya?l? geldiği ba??rsaklar?n sindiremedi?i için yaşam sava??n? kaybediyor.Di?eri mi Teyzemin k?z? kuzenim 45 yaşında iki çocuşu var.Ne rop muaynesi,ne kulak muaynesi ne kalça ç?k??? testi ne doğru düzgün a??,ne nörolojik muayne hiç birini görmemi?.Benden de çok sağlıkl? .O ?artlarda doşup kocakar? ilaçlar? ile hayata tutunan kuzenim.Allah?n bir mucizesi.... Ben bu hikayeyi biliyordum ama ikizlerim olacağını ö?rendişimde daha da anlamlı bir hal ald? benim için.Bizler çok şanslıy?z.Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalan?yoruz.şimdi geriye bir tek şey kalıyor önce Esraa için sonra tüm mucize bekleyen anneler için dua etmek. Ya?ayacak ömrü var ise Allah yardım ediyor.Dular?m?z Sizlerle.... Edited by: hutelun

bende de var benzer bir hikaye, 25 yıl önce çok eski değil ve ankaraya sadece 1 saat uzakl?kta bir köyde babam?n köyünde amcam?n e?i hamile, çoook zor geçiyor ama bu zor geçen hamilelikte evdeki 6 kişiyte bakt??? gibi tarladaki i?çilere de yemek yeti?tiriyor, hiç hastaneye gitmiyorlar, kv yanında ?zd?rapl? günler... tam gününü bilmiyor ama 6,5 ay falan diyor, ilk kez hastaneye gidiliyor, ikiz olabilir diyorlar, köye dönünce utan?p söyleyemiyorlar kimseye ikiz olduşunu, gerçi birkaç hata sonra da evde doğum.. biri k?z biri erkek Burcu ve Burak, canım kuzenlerim, aynen Ne?e' nin anlatt??? gibi içine kül konulan pamuk yataklarda büyütüyor babaannem onları, hiç hastaneye gitmeden... insan?n akl? ermiyor cidden, maşallah herşeyleri yerli yerinde, Burcunun şimdi 2 çocuşu var, Burak ise geçen hafta baba oldu. Amcam onları 5 yaşında okula gönderdi tüm itirazlar?m?za rağmen, k?zd?k hepimiz ta ki okula başlad?klar? yıl?n may?s ayında henüz 28 yaşındayken amcam? kaybedene kadar...

Misafir

bende hamile kaldı??mdaarkadaşım?n kv ikiz olduşunu duyunca burnunu k?v?rd? ve -hiç sevmem ikizi dedi -niye öyle söyledin teyzecişim dedim -benimde ikizim oldu ağızları yarayd? birsey yiyemiyorlard? bende k?z? bıraktım o?lana gö?sümü verdim dedi -niye k?za vermedin dedim -ne bileyim kaynanam o?lan? emzir dedi -eeee ne oldu dedim -k?z öldü oğlum ya??yor ondan sevmem ikizi dedi tabi 90 yaşına gelmi? eli titreyen zor konu?an teyzecişime senin suçun diyemedim aklım? kurcalayan- açm? kaldı k?z?n diyebildim -herhaldene versekyemedi bir türlü dedi allah esra ve tüm bebeğini bekleyen annelerimize tard?m etsin en kısa zamanda kuçaklar?na als?n

ya bizim hikayemiz annemle babam teyze cocugu dayilarinin esi hamile kaliyor dogum yaptiriyorlar sanci kesilmiyor arkasi devam ikizmis diyere ikinciyi dogurtuyorlar evde koy yerinde kadinlar ebeler kadini bi bi köseye yatiriyorlar ikiz dogurdunda ondan bu kadar agrin var die megerse dayinin esi 3 uz hamilesiymis 2 sini doguruyor biri icerde öluyor annede zehirlenip oracikta öluyor:((( ya kalan ikizlerimiz dayi onlari yuvaya veriyor nemi oldu aradan50 sene gecti fakat ikizlerden hala hbr yok oldu demişler yuvadan bizimkiler suan hala arastirmalarina devam ediyorlar belki bi ipucu gibi birsey buluruz die ki bulmuslar gibide sanki birine ulasmamiza az kaldi diyorlar ya o ikizler nasil buyuduler aceba anne babadan ayrı butun yasami boyunca yanliz Edited by: MERYEM66

Misafir

Çok haklısın?z mevla nasip ederse bu dünyada yasamas?n? mutlaka yas?yorlar Allah herkesin evlad?na sağlıkl? uzun Ömür versin hiçbir anneyede evlat acıs? ya?atmas?n amin

Misafir

Süer amcana Allah rahmet eylesin.Ye?enlerinede çocuklar?yla birlikte geçirecekleri mutlu ya?amlar versin. Rana okuyunca insan?n elinde değil üzülüyor çok.anneyi tercih yapmak durumunda b?rakm?? kayınvalide de anne nasıl kabul etmi?.Tabii zaman? sorgulayam?yoruz o dönemlerde kadınlar?n ne ya?ad?klar?,nasıl körü körüne böyle itaat ettikleri meçhul. Meryem Senin yazdıkların? da nefesimi tutarak okudum.50 yıl 50 koca sene.?n?allah ikizlerin birbirinden haberi vardır.Var m?d?r ki oda ayrı konu.Zor bir hayat anne sevgisinden ayrı büyümek .Çok büyük üzüntü Dayın?z ve aile içinde.?n?allah en kısa zamanda kavuşurlar.

bizimde babam?z erken doğmuş ve o zaman ne kuvez nede bu zamanki teknoloji pamuklara sarıp büyütmü?ler e?imi ve bizimde ikizler erken oldu ama Allah a ?ükür teknoloji ve Allah bizi onlara ba???lad? Esra c?m dualar?m?z seninle mucizelere inan ben üçüyle birlikteyim şu an

Ayyyy cok kötü oldum su ya?anm??lar? okuyunca :( hele ikizlerin bir şekilde ayrılmas? dahada kötü,Allah tüm erken dogum yapan annelerin yavrular?n yardımcıs? olsun inşallah...

ne?ecim bu anlamlı güzelpaylaşımın için kendi adımaçok teşekkür ederim.. ben yavrular?ma inan?yorum,inşallah iyi olacaklar.. dualar?n gücünede inan?yorum.. Rabbim herşeyin hayırlıs?n? göstersin hepimize.. ?erde hayır hayırda ?er vardır bazen.. Rabbim herkese hayırlı kaderler yazs?n inşallah..