Jump to content
Sign in to follow this  
-EzGi-

27+5 te sürpriz yaptılar.Dualarınızı bekliyorum :(

Recommended Posts

Sorma Gulsumcum, beni birak esim bile soruyor hergun haber var mi diye. Ilk 24 saat, Ve sonrasindaki 72 sat bitti. En kritik gunler o gunler. Saglcakla donsunler INS annelerinin kucagina. Ezgicim onlara simdi damla damla verirler sutu. AMA her 2 saatte bir sagarsan eger etkili bir pompayla, daha bebisler hastanedeyken epey depolamis olursun... Hastane kosullari nasil? Seni bebeleein yanina aliyorlar mi? Gorebiliyor musun onlari? Sahi, isimleri ne? Dua Ve sevgiyle
Her gün görmeye gidiyorum.Sar?l?k de?erleri yüksek ???n tedavisi görüyorlar 3 gündür.Ama önceki güne daha iyi diyorlar genelde.Anne sütünü telöre edememi?ler.Ba?ka bir s?k?nt? yok ?imdilik.Geli?meleri yazmaya çal??aca??m.Hepinize te?ekkür ederim destekleriniz için.?simleri Arya ile Ada.

Ezgicim fototerapi gormeleri cok normal. Zira vaktinde Dogan bebekler 15 sarilik derecesinde fototerapiye alinirken prematurelerde 7 de ihtiyatli olmak icin aliniyor. Annne sutunu tolere edemedikleri icin bizim kızlar?n da anne şutu alımı birkaç kez stoplandi ve damar yoluyla beslendiler. K?sa süre sonra tekrar deneyeceklrdir.Haberler iyi gözüküyor şimdilik:) yanlar?na gidebilmen çok güzel ayrıca:) isimleri de çok güzel:)Sevgiler:)

Misafir

Ezgicim bag?rsaklar?n?n tolere edememesi durumunu nilay yasam??t? sanırım bikaç gn süt vermiyorlar daha sonra tekrar deniyorlar ve muhtemelen biraz daha toparlam?? oluyor.Solunum sıkıntıs? yoksa ve ventilatöre bbagl? değillerse mükemmel... Yasemin ve diger arkadaşlar bana da hep dediler forumda sütünü sag ve depola diye gerçekten en önemli şeylerden biri ben bebeklerim hastaneydeyken depo yapt?g?m sütleri 3 ay boyunca kullandım bebeklerime..?n?allah daha da güzel haberlerini alacag?z..?nan aklım tak?l? kaldı kaç gündür giremedim foruma bizi merakta b?rakma..

Bugün gittim gördüm kızlarım?.Birisinin sarılık tedavisi bitmi?.Tekrar anne sütü deneyeceklermi?.Kardiyolog kontrol edecekmi?.Birde beyinde kanama varm? diye bak?lacak.Yar?n belli olacak.?n?allah hiçbirşey ç?kmayacak canlar?mda.şimdilik bu kadar.Geli?meleri yazacağım tekrar.Hepinize sevgiler

Mutlu haberleri bekliyoruz. Mini minnacık kuzularını en kısa sürede kucağına alman sar?lman öpmen koklaman, bol bol emzirmen için dua edece?im.Bu durumu yaşayan tüm aillere güç, sabır diliyorum. Bana 5 gün bile zor gelmişti.Sevgiler Edited by: ozlemok

Misafir

hosgelmiss güzell meleklerinnn... Allah insallah bi an önce kucagina alip sarilip koklamani nasip eder... bizde 31 haftalik dogduk ve 2 ay kadar hastanede kaldik..... 1490 almina 1650 aleynam dogdu minnacik kedi yavrusu gibiydilerr... ama sükürler olsunn simdi 7 bucuk aylik olduk bilee...ama cok zor günlerdi onlar hastahanede iken ama insalllah hayirlisiyla bi an önce cikarlar zor uzun bi dönem Allah yardimciniz olsunn....

?simleri gibi güzel bir ömürleri olsun..Sa?l?kla sıhhatle evlerine dönsünler Arya ile Ada ,Ezgicim..Moralini yüksek tut..Ma?allah doğum haftasına göre kilolar? da iyi..Ben 36+5 de doğum yapmama rağmen kızlarımdan biri 1183 gr doğmuştu..Bir süre küvozde kaldık bizde..Sen içini ferah tut yeter..Bizim dualar?m?z sizinle...Güzel haberlerini bekliyoruz...

Bugün gittim gördüm k?zlar?m?.Birisinin sar?l?k tedavisi bitmi?.Tekrar anne sütü deneyeceklermi?.Kardiyolog kontrol edecekmi?.Birde beyinde kanama varm? diye bak?lacak.Yar?n belli olacak.?n?allah hiçbir?ey ç?kmayacak canlar?mda.?imdilik bu kadar.Geli?meleri yazaca??m tekrar.Hepinize sevgiler
En kritik muayeneler.. ?ns güzel haberler yazars?n bize ..

Son kontrollerde beyinlerinde kanama yok fakat kalplerinde delik varm?? dün ilaç tedavisine başlanm??.Anne sütü tekrar denenecek.Dün fototerapisi biten kızım gene sabah fototerapiye başlam??.Değerler genel olarak düne göre iyimi?.Allah?m bana ba???las?n ikisinide.Minnacık orda görüyorum içim acıyor.Ölece bakıyorum.Hiçbirşey yapamıyorum.?n?allah geçecek bugünler. :(

Ezgicim cok sukur:) kalpteki delik insane once cok korkutuyor AMA prematurelikten kaynaklana bi durum ilacla tedavi orani cok yuksek. Hatice'nin de vardi kalbinde delik Ve kendiliginden kapandi sonra. Kuvozde Ilac vermislerdi ona da.. Cok kucukler Ve onlari kablolar arasinda gormek cok uzucu, biliyirum:( keske yanlarina girebilseydin..AMa bugunler gececek INS.

Misafir
Son kontrollerde beyinlerinde kanama yok fakat kalplerinde delik varm?? dün ilaç tedavisine ba?lanm??.Anne sütü tekrar denenecek.Dün fototerapisi biten k?z?m gene sabah fototerapiye ba?lam??.De?erler genel olarak düne göre iyimi?.Allah?m bana ba???las?n ikisinide.Minnac?k orda görüyorum içim ac?yor.Ölece bak?yorum.Hiçbir?ey yapam?yorum.?n?allah geçecek bugünler. :(
ezgicim benimkilerde küvözde kald? evet zor bir süreç ama geçecek in?allah buna inan onlara güç verir senin inanc?n beyninde bi?ey olmamas? çok güzel Yasemi,nde belirtmi? prematüre olmasa bile olabiliyor o delik umar?m geçer ...Allah sa?l?k versin yavrular?na ...en k?sa zamanda kucag?na alabilesin in?allah..

Bugün durumlar?nda pek bi deşiğiklik yok.Anne sütü alıyor ama ikiside bu çok sevindirici.9 günü atlatt?k.Her geçen gün ?ükrediyorum.?n?allah zaman su gibi ak?p geçecek ve sa? salim evimize gelece?iz sağlıkla.Bana bu süreçte destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Misafir

Dualar?m minicik atan kalplerde.Allah en kısa zamanda yavrularına kavu?turmay? nasip etsin.Kar??dan öylece bakman?n ne demek olduşunu burda bir çok anneyleberaberbirçoşumuz biliyoruz.Çok üzüntü verici ama bugünler geçecek emin ol.?çini ferah tut,o küçücük bedenler öyle kuvvetli oluyorlar, ya?ama tutunmak içinöyle çabalıyorlar ki mucize demekten ba?kabir sözkalm?yor.9 gün olmuş çok ?ükür.Biz hastanedeyken doktorlar önce 24 saat çok önemli demişlerdi,sonra 3 gün sonra 7 gün bu günleri atlat?nca sonrasıda zaten ak?p geçmi?ti.

Bugün durumumuzda pek bi deşiğiklik yok.Yar?n ekolar? çekilecek.?n?allah kapanm??t?r kalplerindeki delik.Beslenmeleride giderek artt?r?l?yor.Benim buras?da günlük gibi oldu. :)

Ezgicim cok sevindim genel hallaerinin iyi olusuna. Kalpteki delik kapanmadiysa uzulme, kuculmus olmasi bile birsey.. Hatice 2 aylikken dahi kalpten ses geliyordu. Guzel habeelerinin hep devami gelsin INS.